10 Mažai angliavandenių turinčių maisto produktų, kurių skonis nepakartojamas

Straipsnio turinys

Sveikata ir mityba dažnai eina koja kojon, o vienas iš populiariausių šiuolaikinių mitybos trendų yra maisto produktų su mažu angliavandenių kiekiu vartojimas. Ne tik tai padeda kontroliuoti svorį, bet ir gerina bendrą savijautą.

Bet kokia dieta gali būti iššūkiu, jei maistas tampa nuobodus arba nevisavertiškas. Todėl mes atrinkome 10 mažai angliavandenių turinčių maisto produktų, kurie ne tik naudingi, bet ir skanūs.

1. Avokadas

avokadai

Avokadas yra unikalus vaisius, nes jame gausu sveikųjų riebalų, ypač mononesočiųjų riebalų rūgščių. Jis taip pat yra puikus kalio šaltinis ir turi daug skaidulų. Avokadas gali būti naudojamas įvairiuose patiekaluose, nuo guacamole iki sumištinių su avokadu.

 1. Vitaminas K: Avokado yra turtingas vitaminu K, kuris yra svarbus kraujo krešėjimui ir kaulų sveikatai.
 2. Vitaminas C: Šis vitaminas yra antioksidantas, padedantis organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais ir stiprinti imuninę sistemą.
 3. Vitaminas E: Vitaminas E taip pat yra antioksidantas, padedantis saugoti ląsteles nuo žalos ir palaikyti odos sveikatą.
 4. Vitaminas B6 (piridoksinas): Šis vitaminas yra būtinas normaliam nervų sistemos veikimui ir amino rūgščių apykaitai.
 5. Foliacinė rūgštis (vitaminas B9): Tai svarbus vitaminas, reikalingas naujų ląstelių augimui ir vystymuisi, ypač nėštumo metu.
 6. Vitaminas A: Avokadas turi nedidelius kiekius vitamino A, kuris yra svarbus regėjimui, odojei ir gleivinėms.
 7. Vitaminas B5 (pantoteno rūgštis): Šis vitaminas yra būtinas angliavandenių, riebalų ir baltymų apykaitai organizme.
 8. Tiaminas (vitaminas B1): Tiaminas padeda organizmui naudoti angliavandenius kaip energijos šaltinį.
 9. Riboflavinas (vitaminas B2): Tai svarbus vitaminas, kuris padeda organizmui metabolizuoti maistą ir išlaikyti odos sveikatą.
 10. Niacinas (vitaminas B3): Niacinas yra svarbus energijos gamybai organizme ir padeda palaikyti sveiką odą.

Be to, avokadas yra geras kalio šaltinis, kuris padeda palaikyti normalų kraujospūdį ir širdies sveikatą. Taip pat jame yra svarbių mineralų, tokių kaip magnis ir geležis. Avokadas taip pat yra turtingas skaidulomis ir sveikais riebalais.

2. Saulėje džiovinti pomidorai

saulėje džiovinti pomidorai

Saulėje džiovinti pomidorai tampa koncentruotai saldūs ir turtingi skoniu, nes saulėje džiovinant natūraliai koncentruojasi cukrus. Jie turi daug antioksidantų, tokių kaip likopenas, kuris gali būti naudingas sveikatai.

 1. Vitaminas C: Padeda palaikyti imuninę sistemą ir antioksidacinį apsaugą.
 2. Vitaminas K: Svarbus kraujo krešėjimui ir kaulų sveikatai.
 3. Kalio: Padeda palaikyti normalų kraujospūdį ir širdies sveikatą.
 4. Skaidulų: Skaidulos padeda gerinti virškinimo sistemą ir žarnyno sveikatą.
 5. Likopenas: Tai antioksidantas, kuris gali padėti apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų žalos ir gali būti susijęs su vėžio prevencija.
 6. Folio rūgštis: Svarbi nėščioms moterims ir naujų ląstelių augimui.
 7. Geležis: Padeda palaikyti kraujo sudėtį ir deguonies tiekimą į ląsteles.

Saulėje džiovinti pomidorai gali būti naudojami įvairių daugybe būdų. Jie gali būti įdėti į makaronų patiekalus, salotas, omeletus arba naudojami kaip užkandis su sūriu ir duona. Jie prideda intensyvų pomidorų skonį ir aromatą į patiekalus.

3. Brokoliai

brokoliai

Brokoliai yra puikus žemo angliavandenių turinčios daržovės pavyzdys. Jie yra geras vitamino C, vitamino K ir folio rūgšties šaltinis, taip pat suteikia organizmui pluošto, kuris padeda virškinimui.

 1. Vitaminas C: Brokoliai yra puikus šio vitamino šaltinis, kuris yra svarbus imuninės sistemos stiprinimui ir antioksidaciniam apsaugos.
 2. Vitaminas K: Svarbus kraujo krešėjimui ir kaulų sveikatai.
 3. Folio rūgštis (vitaminas B9): Ypač svarbi nėščioms moterims ir naujų ląstelių augimui.
 4. Vitaminas A: Retai pasitaikantis provitamino A, beta-karotino, šaltinis, kuris yra svarbus regėjimui ir odai.
 5. Vitaminas B6 (piridoksinas): Svarbus nervų sistemos veikimui ir amino rūgščių apykaitai.
 6. Mangano: Svarbus organizmo mineralas, kuris padeda palaikyti kaulų sveikatą ir tam tikras medžiagų apykaitos reakcijas.
 7. Kalio: Padeda reguliuoti kraujospūdį ir palaiko širdies sveikatą.
 8. Geležis: Svarbi kraujo sudėties palaikymo ir deguonies tiekimo į ląsteles medžiaga.
 9. Skaidulų: Brokoliai yra geras skaidulų šaltinis, padedantis gerinti virškinimą ir žarnyno sveikatą.

Be to, brokoliuose yra mažai kalorijų, todėl jie gali būti puikus pasirinkimas tiems, kurie rūpinasi svorio kontrolės aspektais. Jie taip pat gali padėti sumažinti vėžio, širdies ligų ir kitų lėtinių ligų riziką dėl savo antioksidacinių savybių.

4. Kiaušiniai

kiaušiniai

Kiaušiniai yra puikus baltymų šaltinis, turintis mažai angliavandenių. Jie taip pat suteikia svarbių maistinių medžiagų, tokių kaip cholinas, kuris yra naudingas smegenų funkcijai.

 1. Baltymai: Kiaušiniuose gausu aukštos kokybės baltymų, kuriuose yra visos būtinos amino rūgštys. Tai yra svarbiausia mėsos alternatyva veganiškoje ar vegetariškoje dietoje.
 2. Vitaminas B12: Kiaušiniuose yra B12 vitamino, kurio dažnai trūksta veganams, nes jis dažniausiai randamas tik gyvulinėse maisto produktuose. B12 yra svarbus nervų sistemos sveikatai.
 3. Vitaminas D: Šis vitaminas padeda organizmui įsisavinti kalcį ir palaiko kaulų sveikatą. Tačiau dauguma kiaušinių yra mažai vitamino D šaltiniai.
 4. Cholinas: Tai svarbi medžiaga, kuria organizmas naudoja neurotransmiterių gamybai. Cholinas taip pat yra svarbus kepenų sveikatai ir lipidų metabolizmui.
 5. Vitaminas A: Kiaušiniuose yra vitamino A ir jos prekursorių, karotenoidų. Tai svarbu regėjimui, oda, ir imuninei sistemai.
 6. Geležis: Tai yra svarbi kraujo sudėties palaikymo ir deguonies tiekimo į ląsteles medžiaga.
 7. Selenas: Kiaušiniuose yra seleno, kuris veikia kaip antioksidantas ir gali padėti palaikyti imuninę sistemą.
 8. Luteinas ir zeaksantinas: Šios medžiagos yra svarbios akių sveikatai ir padeda apsaugoti akis nuo kenksmingo šviesos spindulių poveikio.

Kiaušinius galima gaminti įvairiais būdais: virti, kepti, kepti ant keptuvės, kepiniuose, keptuvėje ir kitaip. Jie gali būti naudojami kaip patiekalų pagrindas arba ingredientas, priklausomai nuo jūsų skonio ir poreikių.

5. Jautiena

raudona mėsa

Jautiena yra puikus mėsos šaltinis su mažu angliavandenių kiekiu. Ji yra geras baltymų, geležies ir cinko šaltinis, svarbių organizmui mineralų. Maistas be angliavandenių:

 1. Baltymai: Jautiena yra puikus baltymų šaltinis, kurie yra esminės maistinės medžiagos organizmui. Baltymai yra svarbūs raumenų, audinių, fermentų ir kitų organizmo funkcijų statybiniai blokai.
 2. Geležis: Jautiena yra geras geležies šaltinis, kuris yra būtinas kraujo gamybai ir deguonies pernešimui organizme. Geležies trūkumas gali sukelti anemiją.
 3. Cinkas: Šis mineralas yra svarbus imuninei sistemai, ląstelių dalijimuisi ir randų gydymui.
 4. Vitaminas B12: Tai yra esminis vitaminas, kuris yra būtinas nervų sistemos sveikatai ir kraujo ląstelių gamybai.
 5. B vitaminai: Jautiena taip pat yra turtinga įvairiais B grupės vitaminais, tokiais kaip B3 (niacinas), B6 (piridoksinas) ir B2 (riboflavinas), kurie yra svarbūs medžiagų apykaitai ir energijos gamybai.
 6. Selenas: Šis mineralas veikia kaip antioksidantas ir padeda organizmui apsiginti nuo laisvųjų radikalų poveikio.
 7. Omega-3 riebalai: Nors jie daugiau būdingi žuvims, tam tikri jautienos ruošiniai, tokie kaip lašiša, gali būti geras omega-3 riebalų šaltinis, kurie naudingi širdies ir smegenų sveikatai.
 8. Proteinai su visomis esminėmis amino rūgštimis: Jautiena teikia visas būtinas amino rūgštis, kurios padeda organizmui sintetinti baltymus ir vykdyti kitas svarbias funkcijas.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į mėsos kokybę, rinkdamiesi maisto produktus iš patikimų šaltinių ir atitinkamai saugojant ir ruošiant ją.

6. Lydyti sūriai

lydytas sūris

Lydyti sūriai yra išrinktas sūrių tipas, turintis mažiausiai angliavandenių. Jie turi daug baltymų ir didelį riebalų kiekį, todėl suteikia sotumo jausmą.

 1. Baltymai: Sūriuose gali būti įvairių rūšių baltymų. Tai svarbus organizmo statybinis medžiagos, naudojamas raumenų, audinių ir kitų ląstelių atnaujinimui.
 2. Riebalai: Lydyti sūriai dažnai yra gana riebūs, todėl jie gali būti kaloringi. Tačiau riebalai taip pat yra būtini maisto medžiagos, ir jie suteikia sūriui sultingą konsistenciją ir skonį.
 3. Cholesterolis: Lydyti sūriai gali turėti nemažai cholesterolio. Dėl to, žmonės, turintys aukštą kraujo cholesterolio kiekį, turėtų vengti didelės sūrio suvartojimo.
 4. Kalcis: Sūriuose gali būti kalcio, kuris yra svarbus kaulų sveikatai ir nervų sistemos funkcijai.
 5. Natriumas: Dauguma sūrių yra druskos šaltiniai, todėl jie gali būti gana sūrūs. Per didelis druskos suvartojimas gali būti susijęs su padidėjusiu kraujo spaudimu ir kitais sveikatos problemų rizikos faktoriais.
 6. Vitaminas D: Kai kurie lydyti sūriai gali būti papildyti vitamino D, kuris padeda kūnui įsisavinti kalcį.

Svarbu skaityti etiketėje esančią maisto informaciją ir atkreipti dėmesį į produktų sudėtį bei nurodymus dėl suvartojimo kiekio, ypač jei esate jautrūs tam tikroms maisto medžiagoms arba turite specialių dietinių reikalavimų.

7. Špinatai

špinatai

Špinatai yra daržovė, turinti mažai angliavandenių, bet turi daug vitaminų ir mineralų, ypač vitamino A ir folio rūgšties. Jie gali būti naudojami įvairiuose patiekaluose, nuo salotų iki omletų.

 1. Geležis: Špinatai yra turtingi geležies šaltiniai, todėl gali padėti palaikyti normalų kraujo kiekį ir išvengti geležies trūkumo anemijos.
 2. Vitaminas K: Svarbus kraujo krešėjimui ir kaulų sveikatai.
 3. Folio rūgštis (vitaminas B9): Būtina nėščioms moterims ir naujų ląstelių augimui.
 4. Vitaminas A: Svarbus regėjimui, odai ir gleivinėms.
 5. Vitaminas C: Padeda palaikyti imuninę sistemą ir yra antioksidantas.
 6. Magnis: Svarbus daugeliui organizmo procesų, įskaitant raumenų ir nervų funkcijas.
 7. Kalio: Padeda reguliuoti kraujo spaudimą ir širdies sveikatą.
 8. Skaidulos: Špinatai yra geras skaidulų šaltinis, kurie padeda palaikyti normalią virškinimo sistemą ir reguliuoti žarnyno veiklą.
 9. Antioksidantai: Špinatai taip pat yra turtingi antioksidantais, tokiais kaip luteinas ir zeaksantinas, kurie gali padėti apsaugoti akis nuo žalingo šviesos spindulių poveikio.

Špinatai gali būti naudojami įvairiuose patiekaluose, įskaitant salotas, omletus, sriubas, padažus, omeletus ir netgi pica. Jie gali būti tiek švieži, tiek virti arba garinti.

8. Kokosų aliejus

kokosų aliejus

Kokosų aliejus yra puikus šaltinis sveikiesiems riebalams, ypač vidutinės grandies trigliceridams (MCT), kurie gali suteikti greitą energijos šaltinį. Taip pat jis turi antibakterinių ir antioksidacinių savybių.

 1. Riebalai: Kokosų aliejus yra labai riebus ir daugiausiai sudarytas iš sočiųjų riebalų rūgščių, ypač laurino rūgšties. Sočiosios riebalų rūgštys yra daugiausiai būdingos gyvūninėms riebalų šaltinio, bet kokosų aliejuje jos yra augalinės kilmės.
 2. Laurino rūgštis: Laurino rūgštis sudaro daugiau nei 40% kokosų aliejaus riebalų. Ji turi antibakterinių ir antimikrobinių savybių ir gali padėti organizmui kovoti su infekcijomis.
 3. Medicininės naudojimo sritys: Kokosų aliejus buvo naudojamas tradicinėje medicinoje kaip gydymo priemonė nuo įvairių sveikatos problemų, įskaitant odos bėrimus, sausą odą, plaukų priežiūrą ir netgi burnos bakterijų kontrolę.
 4. Kosmetika: Kokosų aliejus yra populiarus ingredientas daugelyje kosmetikos produktų, įskaitant kreminius drėkinamuosius, šampūnus, kondicionierius ir daugelį kitų odos ir plaukų priežiūros produktų.
 5. Maisto gaminimas: Kokosų aliejus gali būti naudojamas kepimui, keptuvėje keptiems patiekalams, padažams, ir netgi kaip pakeitimas tradiciniams aliejams virtuvėje. Jis suteikia maistui specifinį kokoso skonį.
 6. Svorio kontrolė: Kai kurie žmonės naudoja kokosų aliejų kaip riešutų sviestą ar kitą riešutų produktą svorio kontrolės programoje. Kokosų aliejus yra energijos tankus, tačiau per didelis suvartojimas gali prisidėti prie svorio padidėjimo dėl aukšto kalorijų kiekio.
 7. Širdies sveikata: Nors kokosų aliejus yra turtingas laurino rūgštimi, kurios gali padėti padidinti gerąjį cholesterolį (HDL), jis taip pat gali padidinti blogąjį cholesterolį (LDL). Todėl jo vartojimą širdies sveikatos atžvilgiu reikia prižiūrėti ir laikytis sveikos mitybos gairių.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad nors kokosų aliejus turi daugybę naudingų savybių, jis yra labai kaloringas, todėl reikia vartoti saikingai, ypač jei esate linkęs į svorio padidėjimą. Taip pat reikia būti atsargiems su kokosų aliejumi, jei turite alergiją šiam produktui.

9. Kviečių gemalai

kviečių gemalai

Kviečių gemalai yra mažai angliavandenių turinti grūdų alternatyva, turinti daug baltymų ir skaidulų. Jie gali būti naudojami kepant blynus arba kaip užkandis su sviestu arba varške.

 1. Baltymai: Kviečių gemaluose yra nemažai baltymų, todėl jie gali būti puikus baltymų šaltinis tiems, kurie renkasi augalinį maistą arba nori įvairinti savo baltymų šaltinius.
 2. Skaidulės: Skaidulos yra svarbi virškinimo sveikatai ir žarnyno funkcijai. Kviečių gemalai yra gerai žinomi dėl jų skaidulų kiekio.
 3. Kalcis: Kviečių gemaluose yra šio svarbaus mineralo, kuris padeda palaikyti kaulų ir dantų sveikatą.
 4. Geležis: Geležis yra svarbi kraujo gamybai ir deguonies tiekimui į ląsteles. Kviečių gemalai gali būti vertinami kaip vegetariško maisto produkto, turinčio daug geležies.
 5. Magnis: Šis mineralas yra svarbus daugeliui fiziologinių procesų organizme, įskaitant nervų sistemos veikimą ir raumenų funkciją.
 6. Omega-3 riebalai: Kviečių gemaluose gali būti šių naudingų riebalų, kurie naudingi širdies ir smegenų sveikatai.
 7. Vitaminas E: Tai antioksidantas, kuris padeda apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų žalos.
 8. Antioksidantai: Kviečių gemaluose yra antioksidantų, kurie gali padėti organizmui kovoti su oksidacinėmis žalos poveikiu.

Kviečių gemalus galima naudoti įvairiais būdais. Jie gali būti sumaišyti su košėmis, sriubomis, jogurtu ir daržovių salotomis arba naudojami kaip patiekalų priedai. Taip pat galite juos kepti, kad gautumėte skanių ir riebalų neturinčių užkandžių. Būkite atsargūs ir nepervirkite kviečių gemalų, kad išlaikytumėte jų maistingąsias savybes.

10. Riešutai

penkios riešutų rūšys ant stalo lėkštėja

Graikiniai riešutai, migdolai ir lazdyno riešutai yra turtingi baltymais ir sveikaisiais riebalais, šis maistas be angliavandenių taip pat turi skaidulų ir kitų naudingų maistinių medžiagų. Jie puikiai tinka užkandžiams ir gali būti naudojami salotoms, jogurtui arba sumuštiniams. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad riešutai turi daug kalorijų, todėl jie turėtų būti valgomi saikingai.

 1. Baltymai: Riešutai yra geri baltymų šaltiniai. Baltymai yra būtini organizmui raumenų masės palaikymui, audinių remontui ir kitoms funkcijoms.
 2. Riebalai: Riešutuose gausu sveikų riebalų, įskaitant mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių. Tai padeda palaikyti sveiką odą, plaukus, ir yra svarbu nervų sistemos veiklai.
 3. Skaidulos: Riešutai yra puikūs skaidulų šaltiniai, kurios yra svarbios virškinimui ir žarnyno sveikatai.
 4. Vitaminai: Riešutuose gali būti įvairių vitaminų, tokie kaip vitamino E (antioksidantas), folio rūgštis (B9), vitamino B6 ir kt.
 5. Mineralai: Riešutuose gali būti mineralų, įskaitant kalcį, magnį, fosforą, kalį ir geležį.
 6. Antioksidantai: Kai kurie riešutai, ypač lazdyno riešutai ir migdolai, yra turtingi antioksidantais, kurie padeda organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais.
 7. Omega-3 riebalai: Tam tikri riešutai, pvz., lazdyno riešutai, yra geri omega-3 riebalų šaltiniai, kurie gali padėti palaikyti širdies ir smegenų sveikatą.
 8. Selenas: Tai yra mineralas, kuris gali padėti stiprinti imuninę sistemą.
 9. Tryptofanas: Tai yra amino rūgštis, kurią organizmas naudoja serotonino gamybai, kuris gali padėti pagerinti nuotaiką.

Riešutai gali būti naudojami įvairiais būdais. Juos galima valgyti kaip užkandį, pridėti prie salotų arba jų pagrindu gaminti sviestus ir padažus. Tačiau būkite atsargūs su porcijų dydžiu, nes riešutai gali būti kaloringi dėl aukšto riebalų kiekio. Svarbu atkreipti dėmesį į alergijos reakcijas, nes kai kurie žmonės gali būti alergiški tam tikriems riešutams.


Išvada

Šie maisto produktai gali būti įtraukti į jūsų mitybą siekiant palaikyti mažo angliavandenių kiekio dietą ir tuo pačiu mėgautis įvairiu ir skaniu maistu. Kaip visada, svarbu laikytis subalansuotos mitybos ir atsižvelgti į asmeninius mitybos poreikius.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai