Apsauga nuo saulės: SPF 30 ir SPF 50 – marketingo triukas?

Straipsnio turinys

Vasaros saulė ir karštos dienos vilioja mus vykti prie vandens telkinių ir ja pasimėgauti. Vis dėlto, mėgaudamiesi jos spinduliais, turime prisiminti ir galimus pavojus, kuriuos jie gali sukelti mūsų odai. Bėgant metams rinką užtvindė daugybė apsauginių kremų nuo saulės su skirtingais apsaugos nuo saulės faktoriaus (SPF) lygiais, todėl vartotojai susimąstė: ar yra didelis skirtumas tarp SPF 30 ir SPF 50, ar tai tik rinkodaros triukas? Pasigilinkime į apsaugos nuo saulės mokslą, kad atskleistume tiesą.

Apsaugos nuo saulės faktoriaus (SPF) supratimas

SPF, arba kitaip – apsaugos nuo saulės faktoriaus, yra vienas esminių atributų, norint apsaugoti odą nuo žalingų saulės skleidžiamų ultravioletinių (UV) spindulių. UV spinduliai, yra atsakingi už daugelį odos problemų, įskaitant nudegimą saulėje, priešlaikinį senėjimą ir padidėjusią odos vėžio riziką.

SPF reikšmės rodo apsaugos nuo saulės spindulių laipsnį. Pavyzdžiui, SPF 30 išfiltruoja maždaug 97 % UVB spinduliuotės, o SPF 50 – apie 98 %. Nors tai gali atrodyti nedidelis skirtumas, svarbu pažymėti, kad joks apsaugos nuo saulės kremas neužtikrina visiškos apsaugos, o procentinis skirtumas tarp SPF 30 ir 50 tampa reikšmingesnis UVB poveikio požiūriu.

Rinkodaros faktorius

Kosmetikos pramonėje yra gausu produktų, konkuruojančių dėl vartotojų dėmesio. Apsaugos nuo saulės priemonės, nors ir labai svarbios sveikatai, nėra išimtis šioje konkurencijoje. Rinkodaros “manipuliacija” – didesni SPF lygiai dažnai įvardijami kaip puiki apsauga, todėl vartotojai mano, kad SPF 50 suteikia dvigubai didesnę apsaugą nei, tarkime, SPF 25, o tai nėra visiškai tikslu.

Gamintojai pasinaudoja vartotojų įsitikinimais, parduodant didesnius SPF lygius, teigdami, jog tai yra didžiausia apsauga nuo saulės žalos. Tačiau apsauginio kremo nuo saulės veiksmingumas nepadidėja dėl SPF įvertinimo. SPF 30 blokuoja apie 97 % UVB spindulių, o SPF 50 – apie 98 %.

Odos individualumas

Kitas aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, yra odos individualumas. Ne visų tipų oda į saulės poveikį reaguoja vienodai. Tokie veiksniai, kaip odos spalva, genetika ir geografinė padėtis, vaidina svarbų vaidmenį nustatant, kiek apsaugos žmogui reikia. Pavyzdžiui, šviesios odos žmonės yra jautresni saulės nudegimams ir jiems gali būti naudingas didesnio lygio SPF.

Be SPF: platesnis požiūris

Dėmesys tik SPF vertėms pernelyg supaprastina sudėtingą užduotį apsaugoti odą nuo saulės daromos žalos. Aukštas SPF apsaugo tik nuo UVB spindulių, todėl oda tampa pažeidžiama UVA spindulių, kurie taip pat yra kenksmingi ir prisideda prie odos senėjimo ir vėžio. Kokybiška apsauga nuo saulės turėtų pasiūlyti plataus spektro apsaugą, apsaugodama odą nuo UVA ir UVB spindulių.

Išvada

Nors SPF 30/50 rinkodara kartais gali pasirodyti kaip gudrybė, svarbu pripažinti tinkamos apsaugos nuo saulės vertę. Apsaugos nuo saulės priemonės su didesne SPF verte iš tiesų gali suteikti šiek tiek daugiau apsaugos, ypač tiems, kurių oda yra šviesi arba intensyviai veikiama saulėje. Tačiau skirtumas tarp SPF 30 ir 50 nėra toks reikšmingas, kaip galėtų pasirodyti.

Vartotojai turėtų teikti pirmenybę tokiems veiksniams kaip atsparumas vandeniui ir pakartotinio naudojimo dažnis, o ne vien tik SPF lygiai. Be to, pavėsio ieškojimas saulės piko metu, apsauginių drabužių dėvėjimas ir apsaugos nuo saulės naudojimas yra vienodai svarbūs žingsniai siekiant apsaugoti jūsų odos sveikatą.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai