Ar išmanieji telefonai kenkia regėjimui? Gydytojų atsakymai

Mūsų akys kasdien susiduria su išmaniuoju telefonu, nešiojamu kompiuteriu ir kitų elektroninių priestaisų ekranais. Tačiau vis dar tvyro daugybė mitų apie tai, kaip šie prietaisai ir įvairūs maisto produktai gali paveikti mūsų regėjimą, ar išmanieji telefonai kenkia regėjimui?. Šiame straipsnyje, remiantis moksliniais duomenimis, paaiškinsime tikrąją situaciją.

Mitas Nr. 1: Elektroniniai įrenginiai kenkia akims

Ar išmanieji telefonai kenkia regėjimui? – Gydytojai pabrėžia, kad šiuolaikiniai buitiniai elektroniniai prietaisai yra saugūs mūsų akims. Moksliniai tyrimai nepatvirtina, kad šių prietaisų spinduliuotė gali pakenkti regėjimui. Tačiau ilgai žiūrint į ekranus gali pasireikšti sausų akių sindromas ar kompiuterinio matymo sindromas, kurie sukelia akių nuovargį ir diskomfortą.

Rekomenduojama daryti pertraukas ir naudoti drėkinamuosius akių lašus bei kambario drėkintuvus.

Mitas Nr. 2: Darbas su mažomis detalėmis ar šriftais yra kenksmingas

Analogiškai, gydytojai teigia, kad darbas su smulkiais šriftais ar detalėmis gali sukelti laikiną regėjimo nuovargį, tačiau ši veikla negali sukelti trumparegystės ar kitų negrįžtamų sutrikimų suaugusiems.

Mitas Nr. 3: Skaitymas prieblandoje ir LED lempos yra pavojingos

Nors dažnai sakoma, kad skaitymas esant prastam apšvietimui kenkia regėjimui, moksliniai įrodymai to nepatvirtina. Skaitymas tamsoje gali būti nepatogus, tačiau nekenksmingas. Taip pat ir šiuolaikinės LED lempos yra saugios mūsų akims, nepaisant sklandančių gandų apie jų žalingumą.

Mitas Nr. 4: Akiniai sukelia priklausomybę

Akinių nešiojimas, anot gydytojų, neturi jokio žalingo poveikio, priešingai – gali net pristabdyti trumparegystės progresavimą, jei akinių stiklai parinkti teisingai.

Mitas Nr. 5: Arbatos maišeliai gydo akis

Nors arbatos maišeliai dažnai rekomenduojami kaip priemonė akims, jų efektyvumas yra abejotinas ir gali sukelti alergines reakcijas. Vietoj to geriau rinktis šiltus kompresus.

Mitas Nr. 6: Mėlynės, maisto papildai ir morkos stiprina regėjimą

Mėlynės ir morkos yra sveiki maisto produktai, tačiau jų vartojimas nesukels stebuklingo regėjimo pagerėjimo, išskyrus atvejus, kai žmogui trūksta vitamino A.

Mitas Nr. 7: Specialūs akių pratimai atstato regėjimą

Nors specialūs akių pratimai gali padėti sumažinti akių nuovargį, jokių įrodymų, kad ji gali išgydyti regėjimo sutrikimus, nėra.

Kaip iš tikrųjų galite padėti savo akims?

  • 20-20-20 taisyklė: Darykite pertraukas kas 20 minučių, 20 sekundžių žiūrėkite į objektą, esantį 6 metrų atstumu.
  • Drėkinamųjų lašų naudojimas : Jei jaučiate diskomfortą, naudokite drėkinamuosius lašus be konservantų.
  • Šilti kompresai: Mažina nuovargį ir diskomfortą.
  • Kraujagyslių sveikatos stebėjimas: Reguliariai tikrinkite cholesterolio, gliukozės ir kraujospūdžio lygius.

Išvada

Ar išmanieji telefonai kenkia regėjimui
Ar išmanieji telefonai kenkia regėjimui

Vedlys sveiko regėjimo palaikymui yra įprastas sveikas gyvenimo būdas ir atidus požiūris į technologijų naudojimą. Atminkite, kad reguliarūs akių patikrinimai padeda užtikrinti, kad bet koks regėjimo sutrikimas būtų laiku pastebėtas ir gydomas.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai