10 Dažniausių klaidų sodinant ir auginant pomidorus

Auginant savo daržoves, pomidorai yra vienas iš populiariausių pasirinkimų dėl jų auginimo lengvumo ir skonio. Tačiau net ir patyrę sodininkai susiduria su iššūkiais, kurių galima išvengti, turint tinkamų žinių ir pasirengimo. Pomidorų auginimo klaidos yra viena iš pagrindinių problemų. Čia pateikiame 10 dažniausiai pasitaikančių klaidų auginant pomidorus ir patarimus, kaip jų išvengti:

1. Per anksti sodinami pomidorai

Pomidorų daigai mėgsta šilumą ir nepakenčia šalčio. Sodinkite juos tik tada, kai dirvos temperatūra dieną pasiekia bent 15 laipsnių celsijaus. Taip pat laukite, kol augalai užaugs maždaug 16-20 cm, prieš juos persodinant.

2. Netinkama sodinimo vieta

Pomidorai mėgsta šiltą vietą, bet jų dirvožemis turėtų išlikti vėsus ir drėgnas. Venkite sodinti juos ten, kur anksčiau augo bulvės ar pipirai. Pasirinkite vietą, kurioje augalai gaus mažiausiai 8 valandas saulės šviesos per dieną ir kur dirva gerai nusausėja.

3. Per arti sodinami pomidorai

Sodinant pomidorus per arti vienas kito, sumažėja oro cirkuliacija ir padidėja lapų šešėlių kiekis, kas gali sukelti ligas. Rekomenduojamas optimalus atstumas tarp pomidorų yra maždaug 45-60 cm, o tarp eilių – 75-100 cm. Šis atstumas gali skirtis priklausomai nuo pomidorų veislės ir auginimo sąlygų, todėl patikslinti atstumą visada geriausia pasitikrinant ant sėklų pakuotės.

4. Netinkamas pomidorų tipas

Pasirinkite tarp determinuotųjų (kurie užauga ir subręsta vienu metu) ir indeterminuotųjų (kurie gali augti visą sezoną) pomidorų rūšių atsižvelgdami į savo sodinimo tikslus ir erdvę. Vienos iš dažniausių pomidorų auginimo klaidos yra nepakankamas veislės pritaikymas prie auginimo sąlygų, o tai gali turėti įtakos tiek derliui, tiek augalų sveikatai.

5. Netinkamas laistymo laikas

Laistykite pomidorus ryte ar vakare, kai temperatūra yra žemiausia, o ne vidurdienį, kai vanduo greitai išgaruoja. Klaidingas laistymo laikas gali būti pomidorų auginimo klaidos šaltinis, nes netinkamai laistomi augalai yra linkę į ligas ir netinkamą vaisių vystymąsi.

6. Neteisingas laistymo dažnumas

Laistykite pomidorus prie pat šaknų, leidžiant vandeniui įsigerti į dirvą, o tada leiskite dirvai išdžiūti prieš kitą laistymą. Dažniausiai pakanka laistyti vieną ar du kartus per savaitę, atsižvelgiant į dirvožemio tipą ir oro sąlygas.

7. Netinkamas tręšimas

Naudokite subalansuotą trąšą, kuri tiekia reikiamus maistinius elementus ir yra turtinga kalcio, kuris yra būtinas norint išvengti žiedpumpurių puvimo. Venkite perteklinio azoto, nes jis gali skatinti pernelyg greitą augimą ir sumažinti vaisių kiekį.

8. Nepakankamas augalų palaikymas

Naudojant atramas, pvz., kuoliukus ar narvus, pomidorai augs tvarkingiau ir bus apsaugoti nuo ligų bei kenkėjų. Nepakankamai tvirtos atramos gali būti laikomos dar viena iš pomidorų auginimo klaidų, kadangi neprilaikyti augalai yra pažeidžiamesni ligoms ir kenkėjų pažeidimams.

9. Per retas ar per dažnas genėjimas

Indeterminuotuosius pomidorus genėkite reguliariai, kad pagerintumėte oro cirkuliaciją ir skatintumėte derlių, o determinuotuosius – ne, kad nesumažėtų vaisių kiekis. Dažnai pasitaikanti pomidorų auginimo klaida yra nepakankamas arba per didelis genėjimas, kuris gali neigiamai paveikti augalo sveikatą ir produktyvumą.

10. Nepakankamas kenkėjų kontrolės priemonių taikymas

Stenkitės reguliariai tikrinti augalus ir pašalinti kenkėjus. Neįvertinant kenkėjų sukeltų problemų laiku gali būti pomidorų auginimo klaidos pavyzdys, dėl kurio gali prasidėti rimtos augalų ligos.


pomidorų sodinimas ir auginimas

Auginant pomidorus svarbu žinoti pagrindinius jų priežiūros principus ir klaidas, kurių reikėtų vengti. Tai ne tik padės užauginti sveikus, skanius vaisius, bet ir suteiks daug malonumo iš savo daržo gėrybių. Pomidorų auginimo klaidos gali apimti netinkamą pH balansą dirvoje, netinkamą tręšimą arba nepakankamą saulės šviesą, todėl svarbu reguliariai mokytis ir prisitaikyti prie augalų poreikių.

Taip pat skaitykite: 5 didžiausios klaidos sodinant agurkus

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai