Top 10 vaistažolės sveikatai: atrinktos ekspertų

Nors šiuolaikinėje medicinoje vyrauja sintetiniai vaistai ir receptai, daugelis žmonių vis dar vertina ir naudojasi vaistažolių galia, kuri buvo atrasta dar prieš tūkstančius metų. Vaistažolės gali padėti gydyti ir stiprinti tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą. Nors šios alternatyvos nėra visagalis sprendimas ir gali turėti šalutinį poveikį, daugelis žolelių siūlo nežalingus būdus sveikatai pagerinti.

1. Ginkmedis

Ginkmedis yra viena seniausių medžių rūšių, naudojama kaip vaistažolės ir svarbus augalas kinų medicinoje. Šis augalas gali padėti gydyti lengvą iki vidutinio sunkumo demenciją, lėtinti kognityvinį nuosmukį sergant Alzheimerio liga, taip pat mažinti uždegimą ir netgi padėti diabetu sergantiems pacientams.

Svarbu atsiminti

 • Ginkmedžio naudojimas ilgą laiką gali padidinti skydliaukės ir kepenų vėžio riziką, ypač nustatyta tyrimuose su žiurkėmis.
 • Ginkmedžio sėklos yra nuodingos vartojant per burną.
 • Galimos šalutinės reakcijos: galvos skausmas, pykinimas, svyravimai, alerginės reakcijos.

2. Ciberžolė

Ciberžolė yra garsi dėl savo priešvėžinių savybių ir gebėjimo stabdyti DNR mutacijas. Šios vaistažolės taip pat naudojamos kaip uždegimą mažinanti priemonė, ypač sergant artritu. Ciberžolėje esantis kurkuminas padeda mažinti uždegimą ir stiprina bendrą sveikatą, todėl yra plačiai vertinamas sveikos gyvensenos entuziastų.

Svarbu atsiminti

 • Dozavimo tikslumas: Dažnai sunku tiksliai dozuoti ciberžolę, nes papildų stiprumas ir sudėtis gali skirtis.
 • Kokybės kontrolė: Ne visi papildai yra vienodai kokybiški, todėl gali būti sunku pasikliauti jų veiksmingumu ir saugumu.

3. Nakvišų aliejus

Šis vaistažolės pagrindu pagamintas aliejus gali palengvinti PMS simptomus, odos problemas, tokias kaip egzema, ir padėti kovoje su cukriniu diabetu. Aliejus dažnai naudojamas aromaterapijoje ir masažuose dėl savo raminančių savybių bei gebėjimo pagerinti odos būklę.

Svarbu atsiminti

 • Gali sąveikauti su kraują krešinančiais vaistais.
 • Saugumas nėštumo metu nėra patikrintas.

4. Linų sėmenys

Linų sėmenys yra vertinamos dėl savo antioksidacinių savybių ir uždegimą mažinančio poveikio. Šios vaistažolės gali padėti mažinti kraujo spaudimą ir kovoti su nutukimu. Tyrimai rodo, kad reguliarus linų sėmenų vartojimas gali pagerinti širdies sveikatą ir skatinti virškinimo sistemą.

Svarbu atsiminti

 • Linų sėmenys gali turėti įtakos moterų estrogeno gamybai, ypač turinčioms vėžio istoriją ar nėštumo metu.
 • Nevartokite žalių ar neprinokusių linų sėmenų, kadangi jos gali būti toksiškos.

5. Arbatmedžio aliejus

Arbatmedžio aliejus yra plačiai naudojamas odos problemų, įskaitant lengvą aknę, sportininko pėdą, nedidelias žaizdas, pleiskanojimą, vabzdžių įkandimus ir kitas uždegimines odos sąlygas, gydymui.

Svarbu atsiminti

 • Arbatmedžio aliejus yra nuodingas vartojant per burną.
 • Oda gali patirti alerginę reakciją.
 • Ilgalaikis vartojimas nerekomenduojamas dėl galimos hormonų įtakos.

6. Ežiuolė

Ežiuolė yra gerai žinoma dėl savo gebėjimo mažinti peršalimo simptomus ir stiprinti imuninę sistemą, nors reikia daugiau tyrimų šiems teiginiams patvirtinti. Šios vaistažolės dažnai naudojamos kaip natūrali priemonė imuniteto stiprinimui ir apsaugai nuo įvairių infekcijų.

Svarbu atsiminti

 • Gali būti sunku virškinimo traktui ir sukelti skrandžio sutrikimus.
 • Galimos alerginės reakcijos.

7. Vynuogių sėklų ekstraktas

Vynuogių sėklų ekstraktas yra žinomas dėl savo antioksidacinių savybių, kurios gali padėti mažinti blogojo cholesterolio (LDL) kiekį ir pagerinti kojų venų kraujotaką. Šios vaistažolės taip pat gali turėti teigiamą poveikį odos sveikatai ir bendram organizmo atsparumui oksidaciniam stresui.

Svarbu atsiminti

 • Būkite atsargūs vartodami šį ekstraktą, jei vartojate kraują skystinančius vaistus ar vaistus nuo kraujo spaudimo, arba jei ruošiatės operacijai.
 • Gali sumažinti geležies įsisavinimą.

8. Levanda

Levanda yra garsi dėl savo anti-nerimo savybių. Ji yra įrodyta kaip raminanti priemonė atliekant tyrimus su odontologijos pacientais ir kitais atvejais, kur buvo stebimas jos poveikis nuotaikai ir kognityvinei veiklai. Levanda taip pat naudojama dėl savo sedatyvinių savybių, padedančių žmonėms geriau miegoti.

Svarbu atsiminti

 • Gali sukelti odos dirginimą.
 • Nepraskiestas levandos aliejus gali trukdyti hormonų veiklai.

9.Ramunėlės

Ramunėlės yra žinomos dėl savo raminamųjų savybių, dažnai naudojama arbatos pavidalu. Ji ne tik mažina nerimo simptomus, bet ir padeda užmigti, bei yra tyrimų, patvirtinančių jos potencialą gydant onkologines ligas.

Svarbu atsiminti

 • Gali sukelti alergines reakcijas, ypač žmonėms, alergiškiems piktžolėms.
 • Ramunėlės gali sąveikauti su kraują skiedžiančiais vaistais.

10. Melisa

Melisa, dažnai vadinama citrinine melisa, yra žinoma dėl savo raminamųjų savybių. Ji dažnai naudojama norint sumažinti įtampą ir pagerinti miego kokybę. Melisa taip pat turi antispazminius efektus, kurie gali padėti atsipalaiduoti raumenims ir sumažinti virškinimo trakto sutrikimus, kurie dažnai atsiranda dėl streso.

Svarbu atsiminti

 • Melisa gali sąveikauti su raminamaisiais vaistais ir širdies ritmo sveikata.
 • Rekomenduojama vartoti atsargiai asmenims, sergantiems skydliaukės ligomis.

Nors vaistažolės siūlo daug naudingų savybių sveikatai ir gali būti naudingos įvairių negalavimų gydymui, svarbu vartoti jas atsargiai ir pasitarus su sveikatos priežiūros specialistu. Visada įvertinkite augalų saugumą ir efektyvumą prieš pradedant juos naudoti kaip gydymo ar sveikatos priežiūros dalį.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai