Ar per daug ciberžolės turi šalutinį poveikį? Neįtikėtina ciberžolės nauda

Kas yra ciberžolė?

Ciberžolė, moksliniu pavadinimu Curcuma longa, yra senovės indijos prieskonis, vaistinė žolė ir maisto dažiklis imbiero šeimoje. Tai būtinas ingredientas indiškuose kariuose, kurio skonis dažnai apibūdinamas kaip kartus ir aštrus. Beveik visa pasaulio ciberžolė auginama ir vartojama Indijoje. Ciberžolės šaknų stiebai, vadinami rizomomis, yra ryškiai geltoni ar oranžiniai. Jie dažniausiai džiovinami ir malami į miltelius. Ciberžolė pagrinde susideda iš angliavandenių, daugiausia krakmolo ir skaidulų. Tačiau, kaip ir visi prieskoniai, ciberžolė turi daug augalinių junginių ir maistinių medžiagų.

Ciberžolės nauda

maistas su ciberžole

Ciberžolė naudojama kaip prieskonis ir maisto dažiklis, suteikiantis maistui tiek skonį, tiek spalvą. Ji taip pat vartojama dėl savo sveikatos naudos. Beveik visos šios naudos priskiriamos kurkuminui, pagrindiniam jo aktyviam ingredientui.

Ciberžolės duodama nauda

 1. Priešuždegiminės savybės: Ciberžolės pagrindinis aktyvus ingredientas, kurkuminas, turi stiprių priešuždegiminių savybių, kurios padeda kovoti su uždegimu organizme.
 2. Antioksidacinės savybės: Ciberžolė padidina kūno antioksidantų kiekį, kovodama su laisvaisiais radikalais ir stiprindama organizmo antioksidantines funkcijas.
 3. Širdies sveikata: Ciberžolė gali pagerinti kraujagyslių funkciją, mažinant širdies ligų riziką.
 4. Antivežinės savybės: Kai kurie tyrimai rodo, kad ciberžolė gali sustabdyti vėžio ląstelių augimą, mažinti navikų augimą ir stiprinti chemoterapinį gydymą.
 5. Neurologinė sveikata: Ciberžolė gali skatinti smegenų augimo faktoriaus veiklą, kuris vaidina svarbų vaidmenį smegenų funkcijose ir gali padėti kovoti su smegenų ligomis.
 6. Artrito gydymas: Dėl savo priešuždegiminių savybių ciberžolė gali būti naudinga žmonėms, sergantiems reumatoidiniu artritu.
 7. Virškinimo sveikata: Ciberžolė gali padėti pagerinti virškinimą, mažinti dujų susidarymą ir skatinti kepenų sveikatą.
 8. Antidepresantinės savybės: Kai kurie tyrimai rodo, kad ciberžolė gali būti naudinga kovojant su depresija.
 9. Odos sveikata: Dėl savo priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių ciberžolė gali pagerinti odos būklę, mažinant odos uždegimus, raukšles ir kitus odos pažeidimus.
 10. Cukrinio diabeto prevencija: Ciberžolė gali padėti sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir stiprinti insulino veiklą, taip padedant kovoti su 2 tipo cukriniu diabetu.

Šios teigiamos ciberžolės naudos yra remiamos įvairiais moksliniais tyrimais. Tačiau, kaip ir bet kuris kitas papildas ar gydomoji žolė, svarbu konsultuotis su gydytoju prieš pradedant vartoti ciberžolę, ypač jei vartojate kitus vaistus ar turite sveikatos problemas.

Šalutinis poveikis

ciberžolė

Nors ciberžolė ir jos pagrindinis aktyvus ingredientas, kurkuminas, laikomi saugiais ir be jokių rimtų šalutinių poveikių, kai kurie žmonės gali patirti šalutinį poveikį, kai jie juos vartoja didelėmis dozėmis kaip papildus.

Ciberžolės šalutinis poveikis

 1. Virškinimo sutrikimai: Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti pilvo skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas arba pykinimas vartojant ciberžolę.
 2. Kraujo retinimas: Ciberžolė gali veikti kaip kraujo retiklis, todėl žmonėms, kurie vartoja kraujo retiklius arba turi kraujavimo sutrikimų, reikėtų būti atsargiems.
 3. Hormoniniai pokyčiai: Ciberžolė gali veikti kaip fitoestrogenas, todėl žmonėms su hormoniniais sutrikimais arba vėžiu, kuris yra jautrus hormonams, reikėtų būti atsargiems.
 4. Hipoglikemija: Ciberžolė gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, todėl žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, reikėtų stebėti savo cukraus kiekį kraujyje.
 5. Alerginės reakcijos: Nors retai, bet kai kurie žmonės gali patirti alergines reakcijas, tokias kaip odos bėrimas, niežulys ar dusulys vartodami ciberžolę.
 6. Kepenų problemos: Labai didelėmis dozėmis ciberžolė gali sukelti kepenų problemų.
 7. Sutrikęs geležies įsisavinimas: Ciberžolė gali trukdyti geležies įsisavinimui, todėl žmonėms, sergantiems anemija, reikėtų būti atsargiems.
 8. Sutrikęs vaistų veikimas: Ciberžolė gali sąveikauti su tam tikrais vaistais, įskaitant kraujo retiklius, vaistus nuo cukrinio diabeto ir vaistus nuo aukšto kraujospūdžio.
 9. Galvos skausmas ir vėmimas: Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti galvos skausmas ar vėmimas vartojant ciberžolę.
 10. Nemiga: Kai kurie žmonės praneša apie nemigą arba miego sutrikimus po ciberžolės vartojimo.

Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį vartodami ciberžolę, turėtumėte nedelsiant kreiptis į gydytoją. Taip pat svarbu prieš pradedant vartoti ciberžolę konsultuotis su gydytoju, ypač jei vartojate kitus vaistus ar turite sveikatos problemas.

kam negalima ciberžolės

nėštumas

Nors ciberžolė daugeliui žmonių yra saugi, kai kurie asmenys turėtų būti atsargūs arba visiškai vengti jos vartojimo dėl tam tikrų sveikatos būklių ar kitų priežasčių:

 1. Žmonės su kepenų ligomis: Yra pranešimų apie kepenų problemų atsiradimą po didelio ciberžolės vartojimo. Nors tokie atvejai yra reti, žmonės su jau esamomis kepenų ligomis turėtų būti ypač atsargūs.
 2. Kraujo retikliojantys vaistai: Ciberžolė gali stiprinti kraujo retikliojančių vaistų poveikį, todėl žmonės, vartojantys tokius vaistus kaip varfarinas (Coumadin) ar aspirinas, turėtų vengti ciberžolės arba konsultuotis su gydytoju prieš ją vartodami.
 3. Operacijos: Dėl galimo kraujo retinimo poveikio rekomenduojama nustoti vartoti ciberžolę bent dvi savaites prieš planuojamą operaciją.
 4. Nėštumas ir žindymo laikotarpis: Nėščioms ir žindančioms moterims rekomenduojama vengti ciberžolės, nes nėra pakankamai duomenų apie jos saugumą šiais laikotarpiais.
 5. Žmonės su tulžies pūslės problemomis: Ciberžolė gali susitraukti tulžies pūslę, todėl žmonės su tulžies akmenligėmis ar kitomis tulžies pūslės problemomis turėtų vengti ciberžolės.
 6. Diabetikai: Ciberžolė gali sumažinti kraujo cukraus kiekį, todėl žmonės, sergantys diabetu, turėtų būti atsargūs ir stebėti savo kraujo cukraus lygį, jei vartoja ciberžolės.
 7. Žmonės su rūgštinės refliukso liga: Kai kuriems žmonėms ciberžolė gali sukelti virškinimo trakto problemų, įskaitant rūgštinę refliukso ligą ar skrandžio opas.
 8. Alergijos: Kai kurie žmonės gali būti alergiški ciberžolei, todėl jei pastebėjote bet kokius alergijos simptomus po ciberžolės vartojimo, turėtumėte nedelsiant nustoti ją vartoti ir kreiptis į gydytoją.

Visada svarbu prisiminti, kad prieš pradedant vartoti bet kokį papildą, įskaitant ciberžolę, reikėtų konsultuotis su gydytoju, ypač jei jau vartojate kitus vaistus ar turite sveikatos problemas.

Ciberžolės sąveika su vaistais

ciberžolės papildai

Ciberžolė yra populiarus natūralus papildas, kuris gali turėti daug naudos sveikatai. Tačiau, kaip ir daugelis kitų maisto papildų, ciberžolė gali sąveikauti su kai kuriais vaistais. Štai keletas svarbių dalykų, kuriuos reikėtų žinoti apie ciberžolės sąveiką su vaistais:

 1. Kraujo tirštinimo vaistai: Kaip jau minėta, ciberžolė gali turėti kraujo tirštinimo savybių. Tai reiškia, kad ji gali stiprinti kraujo retikliojančių vaistų, tokių kaip varfarinas (Coumadin), klopidogrelis (Plavix) ar aspirinas, poveikį. Tai gali padidinti kraujavimo riziką.
 2. Vaistai nuo cukrinio diabeto: Ciberžolė gali sumažinti kraujo cukraus kiekį, todėl žmonės, vartojantys vaistus nuo diabeto, turėtų būti atsargūs. Gali tekti koreguoti vaistų dozes, kad išvengtumėte per didelio kraujo cukraus kritimo.
 3. Vaistai nuo aukšto kraujospūdžio: Yra pranešimų, kad ciberžolė gali keisti kraujospūdį. Jei vartojate vaistus nuo aukšto kraujospūdžio, turėtumėte stebėti savo kraujospūdį ir konsultuotis su gydytoju.
 4. Vaistai nuo rūgštinės refliukso ligos ir kitų skrandžio problemų: Ciberžolė gali dirginti skrandį ir padidinti rūgštingumą, todėl žmonės, vartojantys vaistus nuo rūgštinės refliukso ligos ar kitų skrandžio problemų, turėtų būti atsargūs.
 5. Antidepresantai: Yra pranešimų, kad ciberžolė gali sąveikauti su kai kuriais antidepresantais, todėl jei vartojate tokius vaistus, turėtumėte konsultuotis su gydytoju prieš pradedant vartoti ciberžolę.
 6. Imunomoduliaciniai vaistai: Ciberžolė gali turėti poveikį imuninei sistemai, todėl žmonės, vartojantys vaistus, kurie veikia imuninę sistemą, turėtų būti atsargūs.

Visada svarbu konsultuotis su gydytoju prieš pradedant vartoti ciberžolę, ypač jei vartojate kitus vaistus. Gydytojas gali padėti nustatyti galimas sąveikas ir rekomenduoti saugų ciberžolės vartojimo būdą.

Kiek ciberžolės yra per daug?

širdies sveikata

Ciberžolė yra vertinama dėl savo sveikatos privalumų, tačiau, kaip ir bet kuris kitas maisto papildas ar vaistas, svarbu laikytis rekomenduojamų dozių. Per didelis ciberžolės vartojimas gali sukelti šalutinį poveikį arba padidinti tam tikrų šalutinių poveikių riziką.

 1. Rekomenduojama dozė: Daugumoje tyrimų, kuriuose buvo tiriama ciberžolės nauda, buvo naudojamos dozės nuo 500 iki 2000 mg ciberžolės ekstrakto per dieną. Tačiau rekomenduojamos dozės gali skirtis priklausomai nuo produkto ir jo sudėties.
 2. Per didelės dozės pasekmės: Nors retai, bet per didelis ciberžolės vartojimas gali sukelti virškinimo trakto sutrikimus, tokius kaip pilvo skausmas, viduriavimas ar pykinimas. Taip pat gali atsirasti galvos skausmas, alerginės reakcijos ar kraujavimas.
 3. Ilgalaikis vartojimas: Nors ciberžolė laikoma saugia trumpalaikiam vartojimui, ilgalaikio vartojimo poveikis nėra gerai ištirtas. Jei planuojate vartoti ciberžolę ilgiau nei keletą savaičių, turėtumėte konsultuotis su gydytoju.
 4. Svarbu stebėti reakcijas: Kai kurie žmonės gali būti jautresni ciberžolei nei kiti. Jei pastebėjote bet kokį neįprastą ar nepageidaujamą poveikį vartodami ciberžolę, turėtumėte nutraukti jos vartojimą ir kreiptis į gydytoją.
 5. Kitų medžiagų poveikis: Kai kurie ciberžolės papildai gali būti derinami su kitomis medžiagomis, kurios gali turėti savo šalutinį poveikį arba padidinti ciberžolės poveikį. Svarbu atidžiai perskaityti etiketę ir laikytis nurodymų.

Galutinė mintis yra ta, kad nors ciberžolė yra natūralus produktas su daugybe potencialių sveikatos privalumų, svarbu vartoti ją saugiai ir atsakingai. Jei turite abejonių dėl tinkamos dozės ar kaip ciberžolė gali sąveikauti su jūsų vartojamais vaistais, visada geriausia konsultuotis su gydytoju.

Ciberžolės poveikis širdžiai

širdies anatomija

Ciberžolė, dėl savo uždegimą mažinančių ir antioksidacinių savybių, gali turėti teigiamą poveikį širdies sveikatai. Štai keletas svarbių aspektų, susijusių su ciberžolės poveikiu širdžiai:

 1. Mažina uždegimą: Vienas iš pagrindinių ciberžolės komponentų, kurkuminas, yra galingas uždegimą mažinantis junginys. Uždegimas yra vienas iš rizikos veiksnių, susijusių su širdies ligomis. Mažindamas uždegimą, ciberžolė gali padėti sumažinti širdies ligų riziką.
 2. Antioksidacinės savybės: Kurkuminas taip pat yra stiprus antioksidantas, kuris gali apsaugoti širdį nuo laisvųjų radikalų pažeidimų. Laisvieji radikalai gali pažeisti širdies audinius ir prisidėti prie arterijų užsikimšimo.
 3. Mažina cholesterolio kiekį: Kai kurie tyrimai rodo, kad ciberžolė gali padėti sumažinti blogojo cholesterolio (LDL) kiekį kraujyje, kuris yra susijęs su ateroskleroze ir kitomis širdies ligomis.
 4. Pagerina kraujotaką: Ciberžolė gali padidinti kraujagyslių išsiplėtimą, pagerindama kraujo tekėjimą ir mažindama kraujospūdį.
 5. Mažina kraujo krešėjimą: Ciberžolė gali veikti kaip natūralus kraujo retiklis, mažindamas kraujo krešulių riziką, kurie gali sukelti miokardo infarktą ar insultą.
 6. Apsaugo nuo širdies pažeidimų: Kai kurie tyrimai rodo, kad ciberžolė gali apsaugoti širdies audinius nuo pažeidimų, susijusių su širdies priepuoliais ar širdies nepakankamumu.

Nors ciberžolės nauda širdžiai yra žadanti, svarbu pažymėti, kad dauguma tyrimų buvo atlikta su gyvūnais arba laboratorinėmis sąlygomis. Reikia daugiau žmogaus tyrimų, kad būtų galima patvirtinti šiuos teiginius.

Be to, jei sergate širdies liga ar turite kitų sveikatos problemų, prieš pradėdami vartoti ciberžolę ar bet kurį kitą papildą, turėtumėte pasitarti su gydytoju.


Išvada

Ciberžolė, žinoma kaip Curcuma longa, yra senovės Indijos prieskonis su daugybe potencialių sveikatos privalumų. Ji gali mažinti uždegimą, kovoti su laisvaisiais radikalais, pagerinti širdies sveikatą ir netgi padėti kovoti su vėžiu. Tačiau, kaip ir bet kuris kitas maisto papildas ar vaistas, svarbu vartoti ją saugiai ir atsakingai. Prieš pradėdami vartoti ciberžolę, ypač jei vartojate kitus vaistus ar turite sveikatos problemas, visada turėtumėte konsultuotis su gydytoju.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai