10 įdomių faktų apie skruzdėles

Straipsnio turinys

Skruzdėlės yra maži vabzdžiai, gyvenantys kolonijomis ir aptinkamos visame pasaulyje. Nepaisant mažo dydžio, jie atlieka lemiamą vaidmenį ekosistemoje ir turi keletą puikių savybių. Pasigilinkime į skruzdžių pasaulį ir atraskime 10 įdomių faktų apie jas.

1. Įvairios rūšys

Yra žinoma daugiau nei 12 000 skruzdžių rūšių, o mokslininkai mano, kad gali būti daug daugiau neatrastų rūšių. Kiekviena rūšis pasižymi unikaliu elgesiu ir prisitaikymu, todėl tai yra įvairi vabzdžių grupė.

2. Neįtikėtinai stiprios

Skruzdėlės yra neįtikėtinai stiprios dėl savo dydžio. Kai kurios rūšys gali nešioti daiktus, kurie sveria iki 50 kartų daugiau nei jų kūno svoris. Šią santykinę jėgą lemia jų raumenų sudėtis, leidžianti efektyviai pakelti ir transportuoti sunkius krovinius.

3. Įspūdingas bendravimas

Skruzdėlės bendrauja pirmiausia per feromonus – cheminius signalus, išleidžiamus, kad perduotų informaciją apie maisto šaltinius, pavojų ar galimas lizdų vietas. Ši sudėtinga komunikacijos sistema padeda joms koordinuotis ir dirbti kaip vieninga komanda.

4. Išsivysčiusios visuomenės

Skruzdėlės gyvena labai organizuotose kolonijose, kuriose kiekvienam nariui tenka specifiniai vaidmenys. Jie turi karalienes, atsakingas už dauginimąsi, darbuotojus, atliekančius įvairias užduotis, ir karius, kurie gina koloniją.

5. Didžiulės kolonijos

Kai kurios skruzdžių kolonijos gali būti didžiulės, jose gali gyventi milijonai individų. Šios kolonijos veikia kaip gerai suteptos mašinos, darniai dirbančios, kad išlaikytų savo lizdą ir rastų maisto.

6. Skruzdėlių auginimas

Tikėkite ar ne, kai kurios skruzdėlės yra ūkininkės! Pavyzdžiui, lapus pjaustančios skruzdėlės nupjauna lapus ir naudoja juos specialiam grybui, kurį valgo, auginti. Jos netgi turi specialius „sodus“, kuriuose augina ir saugo grybelį.

7. Senoviniai vabzdžiai

Skruzdėlės yra senovinė vabzdžių grupė, kurios fosilijos datuojamos daugiau nei 100 milijonų metų. Per tūkstantmečius jos sėkmingai išgyveno per įvairius aplinkos pokyčius.

8. Paima į nelaisvę kitas skruzdes

Tam tikros skruzdėlių rūšys elgiasi savotiškai, žinomos kaip „vergų kūrimas“. Jos užpuola kitas skruzdžių kolonijas, sugauna lėliukes ir augina juos kaip darbuotojus savo kolonijoje.

9. Kolonijų perkėlimas

Kai aplinka tampa netinkama arba pritrūksta išteklių, kai kurios skruzdžių rūšys demonstruoja nepaprastą prisitaikymo elgesį, perkeldamos visą savo koloniją į naują lizdavietę.

10. Įspūdinga navigacija

Skruzdėlės turi įspūdingą navigacija. Jos naudojasi saulės padėtimi, orientyrais ir išskirtine atmintimi, kad sugrįžtų į lizdus, kai ieško maisto, kartais įveikdamos didelius atstumus.


Apibendrinant galima pasakyti, kad skruzdėlės yra neįtikėtini vabzdžiai, pasižyminčios įvairiomis rūšimis, intriguojančiu elgesiu ir sudėtingomis socialinėmis struktūromis. Jos demonstruoja nepaprastą jėgą, bendravimo įgūdžius ir problemų sprendimo gebėjimus, todėl jos yra esminė gamtos pasaulio dalis. Skruzdžių tyrinėjimas padeda mums suprasti žavias vabzdžių karalystės subtilybes ir gamtos stebuklus.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai