10 priežasčių: Kodėl negalima gerti per daug žalios arbatos:

Straipsnio turinys

Žalioji arbata tapo mėgstamu gėrimu, garsėjanti daugybe naudos sveikatai. Tačiau, kaip ir bet kokio gero dalyko atveju, svarbiausia yra saikas. Gurkšnojant raminantį gėrimą, svarbu suprasti, kad per daug žaliosios arbatos gali būti ne tokia naudinga, kaip atrodo.

Žaliosioji arbata: kodėl žmonės ją geria?

Žalioji arbata

Žaliosios arbatos populiarumas yra pelnytas dėl gausių antioksidantų atsargų, ypač katechinų, kurie apsaugo nuo ląstelių pažeidimo ir oksidacinio streso. Be to, dėl medžiagų apykaitą skatinančių žaliosios arbatos savybių ji tapo mėgstama tarp tų, kurie nori kontroliuoti savo svorį.

Tamsioji pertekliaus pusė

Nors žalioji arbata gali pasiūlyti daugybę sveikatos privalumų, besaikis gėrimas gali sukelti nenumatytų pasekmių. Kofeino kiekis žaliojoje arbatoje, nors ir mažesnis nei kavoje, kai kuriems asmenims vis tiek gali sukelti nerimą, padažninti širdies susitraukimų dažnį ir galimą virškinimo diskomfortą.

Poveikis maistinių medžiagų įsisavinimui

Magnio tabletes

Mėgaujantis puodeliu žaliosios arbatos, svarbu žinoti apie joje esantį taninų kiekį. Taninai gali trukdyti įsisavinti esminius mineralus, tokius kaip geležis ir kalcis, o tai gali paveikti bendrą maistinių medžiagų balansą. Įvairios mitybos užtikrinimas gali padėti sumažinti šį trukdymą.

Per didelis kofeino kiekis

Vartojant per daug žaliosios arbatos, kofeino gali atsirasti daugiau, nei organizmas gali patogiai susidoroti. Tai gali sukelti nervingumo jausmą, padidėjusį nerimą ir sutrikusius miego modelius. Svarbu pripažinti individualų jautrumą kofeinui ir atitinkamai koreguoti vartojimą.

Kepenų sveikata

Nors žalioji arbata dažnai giriama už savo detoksikacinį potencialą, per didelis jos vartojimas gali apkrauti kepenis. Didelės katechinų dozės gali užgožti natūralius kepenų procesus, pabrėždamos saiko svarbą, kad būtų išlaikyta optimali kepenų funkcija.

Širdies sveikata ir kraujospūdis

Kraujo spaudimo matavimasis

Nors žalioji arbata yra susijusi su nauda širdies sveikatai, per didelis jos vartojimas gali turėti priešingą poveikį kraujospūdžiui. Per didelis suvartojimas gali sukelti padidėjusį kraujospūdį dėl kofeino kiekio. Subalansuotas vartojimas yra būtinas norint skatinti širdies ir kraujagyslių sistemos gerovę.

Kaulų sveikatos klausimai

Žaliojoje arbatoje yra fluoro, kuris gali padėti išlaikyti dantų sveikatą, bet gali kelti susirūpinimą dėl kaulų tankio, jei vartojama per daug. Užtikrinti pakankamą kalcio suvartojimą ir rasti tinkamą fluoro ir kalcio pusiausvyrą yra labai svarbu bendrai kaulų sveikatai.

Privalumų subalansavimas

Norėdami kuo geriau išnaudoti žaliosios arbatos privalumus ir išvengti jos spąstų, stenkitės, kad rekomenduojama paros dozė atitiktų jūsų individualius poreikius. Atminkite, kad įvairovė yra subalansuotos mitybos pagrindas, todėl norint užtikrinti visapusišką gerovę būtina įtraukti kitus gėrimus ir mitybos šaltinius.


Išvada

Mitybos pasaulyje pusiausvyra yra auksinė taisyklė. Žalioji arbata, nors ir puikus sveikos gyvensenos priedas, turėtų būti geriama saikingai. Suprasdami galimą besaikio vartojimo riziką ir priimdami pagrįstus sprendimus, galite pasinaudoti žaliosios arbatos teikiamais pranašumais ir kartu puoselėti savo bendrą gerovę.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai