11 Daiktų, kurių neturėtumėte laikyti vonioje

Vonioje laikomi įvairūs daiktai gali ne tik prarasti savo kokybę, bet ir tapti sveikatai pavojingi. Šiame straipsnyje išskiriami 11 daiktų, kuriuos geriau laikyti kitur, ir paaiškinama, kodėl.

ŠALTINIS

Vaistai

vaistai vonioje

Vaistai turėtų būti laikomi kambario temperatūroje, nuo 20 iki 25 laipsnių Celsijaus. Drėgmė vonioje gali sumažinti vaistų veiksmingumą ir trumpinti jų galiojimo laiką.

Chalatai

Kaip ir rankšluosčiai, chalatai neturėtų būti laikomi vonioje dėl drėgmės, kuri skatina bakterijų ir pelėsio augimą.

Rankšluosčiai

rankšluosčiai vonioje

Drėgnose sąlygose dauginasi grybai ir bakterijos, todėl rankšluosčiai turėtų būti džiovinami miegamajame arba kitoje sausoje vietoje. Rekomenduojama turėti tik vieną rankšluostį vonioje ir keisti jį kartą per savaitę.

Knygos ir žurnalai

Drėgmė gali pažeisti knygų puslapius ir viršelius, todėl geriau jų nelaikyti vonioje.

Papuošalai

Metalo dirbiniai, ypač iš sidabro, gali tapti nešvarūs ir patamsėti dėl vonios drėgmės. Juos geriau laikyti sausoje vietoje, pvz., ant papuošalų staliuko.

Dantų šepetėlis

Ironiška, bet dantų šepetėlį geriau laikyti už vonios ribų. Bakterijos, įskaitant fekalias, gali patekti ant šepetėlio dėl vandens purslų nuo unitazo. Rekomenduojama šepetėlį skalauti ir leisti jam išdžiūti.

Makiažas

makiažas vonioje

Drėgmė ir šiluma vonioje gali pakenkti makiažo produktams, skatindamos bakterijų augimą ir jų sugedimą.

Kvepalai

Temperatūros svyravimai vonioje gali pakeisti kvepalų kvapą ir jų molekulinę sandarą, dėl ko jie gali tapti nenaudojami.

Nagų lakas

Nagų lakas, laikomas vonioje, gali greičiau sutirštėti ir netekti savo savybių, nes drėgmė ir šiluma daro neigiamą poveikį.

Skustuvo ašmenys

Nenaudotus skustuvo ašmenis geriau laikyti sausoje vietoje, kadangi drėgmė ir šiluma gali jiems pakenkti ir sumažinti aštrumą.

Neatsparūs vandeniui elektronikos prietaisai

Vonioje neturėtų būti naudojami elektronikos prietaisai, kurie nėra atsparūs vandeniui. Vietoj to geriau naudoti atsparius vandeniui garsiakalbius ar radiją.


Išvada

Vonios aplinka yra specifinė dėl savo drėgmės ir temperatūros svyravimų. Todėl svarbu atidžiai rinktis, kuriuos daiktus laikyti šioje patalpoje, kad išvengtumėte jų sugadinimo ir užtikrintumėte sveikesnę aplinką.

ŠALTINIS

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai