Apple pristato „Apple Intelligence“: iPhone gebės kurti pasakas, o „Siri“ – dirbti Su „ChatGPT“

Dirbtinio intelekto (DI) srityje iki šiol tylėjusi „Apple“ šią savaitę vykusioje WWDC konferencijoje atskleidė naujienas, kurios keičia žaidimo taisykles. Technologijų gigantas pristatė „Apple Intelligence“ – naują programinės įrangos paketą, praturtintą „ChatGPT“ galiomis. Naujoji programinė įranga leis „iPhone“ ir kitiems „Apple“ įrenginiams kurti tekstus, netikėtus jaustukus bei automatiškai redaguoti nuotraukas. Ypač džiuginanti naujiena Lietuvos vartotojams – nuo šio rudens „Apple“ įrenginiuose atsiras lietuvių kalba.

„Nors „Apple“ vengia DI termino, savo naujienų paketą pavadindama „Apple Intelligence“, su „iOS 18“, „iPadOS 18“ ir „macOS Sequoia“ atnaujinimais kompanijos produktai taps vieni iš pranašiausių šioje srityje. Jie atliks kasdienes generatyvinio DI užduotis be papildomų programėlių ir maksimaliai saugos vartotojų privatumą,“ – sakė „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė. Ji pridūrė, kad lietuvių kalbos palaikymas yra ypač reikšmingas Lietuvos vartotojams, supaprastindamas „Apple“ įrenginių valdymą ir didinant jų patrauklumą.

Kūrybingumo erdvės

Integravus DI tiesiai į „Apple“ įrenginių programėles, tokias kaip „Mail“ ir „Notes“, atsiranda „Rewrite“ funkcija, galinti keisti parašyto teksto toną, struktūrą bei ištaisyti gramatikos klaidas. „Compose“ funkcija geba greitai sukurti atsakymą į elektroninį laišką ar sukurti pasaką vaikams.

„Apple Intelligence“ taip pat išplės kūrybines galimybes vaizdų srityje. „Image Playground“ programa gebės sukurti įvairiausias iliustracijas pagal vartotojo nurodymus, o „Genmoji“ leis sukurti netikėčiausius jaustukus. Be to, DI algoritmai padės redaguoti nuotraukas, pvz., perkeliant portretą iš tamsaus kambario į saulėtą Havajų paplūdimį.

Privatumas – prioritetas

Didelio dėmesio sulaukė „Apple“ partnerystė su „OpenAI“, kurios sukurtą „GPT-4o“ DI variklį integruos į „Apple Intelligence“. Atnaujintas balso asistentas „Siri“ galės ne tik sugalvoti patiekalus pagal šaldytuve esančius produktus, bet ir atsakyti į sudėtingus klausimus. Didžioji dalis turinio generavimo vyks pačiame įrenginyje, naudodama „Apple“ sukurtus DI modelius. Jei užduotis bus pernelyg sudėtinga, bus pasitelkti „Private Cloud Compute“ serveriai, kurie nekaups jokios informacijos.

„Apple“ gerbėjų džiaugsmas

WWDC konferencijoje pristatytos „iOS 18“ ir „iPadOS 18“ naujovės leidžia vartotojams laisvai išdėstyti programėlių ikonėles bei naudoti darbalaukio temas, pritaikant ikonėlių spalvas prie ekrano fono. Nauja „iPhone“ valdymo per „Mac“ kompiuterį funkcija leis nuotoliniu būdu prisijungti prie telefono ir jį valdyti, net jei jis bus kitame kambaryje.

Naujosios „iOS 18“, „iPadOS 18“ ir „macOS Sequoia“ versijos bus prieinamos plačiam įrenginių ratui rudenį, tačiau „Apple Intelligence“ galimybės veiks tik naujausiuose įrenginiuose, tokiuose kaip „iPhone 15 Pro“ ir „M“ lustus turintys „Apple“ kompiuteriai bei planšetės.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai