Ar Jums tikrai reikia veido kremo? Kada jo naudojame per daug?

Kai šalta oro temperatūra mus aplanko, veido kremas gali padėti apsaugoti nuo sausos, dehidratuotos, pleiskanojančios ir dirginančios odos. Tačiau, kai kurie žmonės gali išsiversti beveik be jokio kremo dėl savo odos tipo ar genetikos.

Tačiau ekspertai teigia, kad veido kremai turi daugiau privalumų nei tik odos drėkinimas, nepriklausomai nuo odos tipo. Svarbu vengti priedų, tokių kaip kvapikliai, parabenai ir alkoholis.

ar tikrai jums reikia veido kremo

Kodėl kremas yra svarbus?

Galbūt esate sutikę žmonių, kurie sako, kad niekada nenaudoja veido kremo, tačiau jų oda atrodo sveika ir švytinti. Taigi, ar tai blogai, jei praleidžiate veido kremo naudojimą?

Ekspertai teigia, kad kremas yra būtinas odai drėkinti, ypač žiemą, nors, kai kuriems odos tipams gali nereikėti tiek daug papildomo drėkinimo. Jei turite natūraliai riebią odą, galbūt nereikės taip dažnai naudoti kremo, nes natūralūs veido aliejai gali padėti išlaikyti drėgmę. Genetika taip pat gali atlikti lemiamą vaidmenį nustatant, kaip jūsų oda išsiverčia be papildomo drėkinimo. Kai kuriems žmonėms oda yra atsparesnė ir geriau išlaiko natūralią drėgmę, o tai gali padėti atidėti ankstyvus senėjimo požymius.

Tačiau jei turite kombinuotą ar sausą odą, žiemą drėkinimas yra dar svarbesnis. Šaltas ir sausas oras žiemą gali pašalinti odos natūralią drėgmę, dėl ko prarandama vanduo per odą, o tai sukelia dar didesnę dehidrataciją, sausumą, dirginimą ir odos pleiskanojimą.

Kaip pasirinkti tinkamą kremą?

veido kremas

Ieškodami geriausio kremo šiam žiemos sezonui, rekomenduojama vengti priedų, tokių kaip kvapikliai, parabenai ir alkoholis. Kai kurie šiuos ingredientus turintys kremai gali išdžiovinti jūsų odą, o ne drėkinti ją. Prekės ženklai, tokie kaip Cerave, Cetaphil, Eucerin, Vanicream ir Amlactin, yra saugūs. Taip pat galite ieškoti produktų, kuriuose yra ceramidų, glicerino, hialurono rūgšties ir ši sviesto.

Svarbu atsižvelgti į savo odos tipą perkant kremą. Riebios odos turėtojai turėtų ieškoti lengvesnių produktų, tokių kaip vandens ar gelio pagrindo kremai. Rekomenduojama naudoti nekomedogeninius produktus, kad nebūtų užkemšamos poros.

Kokie odos simptomai išduoda, kad jums reikia kremo?

sveika oda

Odos būklė gali atskleisti daug apie jos hidratacijos lygį ir tai, ar jums reikia naudoti kremą. Štai keli simptomai, kurie gali rodyti, kad jūsų odai reikia papildomo drėkinimo:

 1. Sausumas: Tai pats akivaizdžiausias požymis. Jei jūsų oda atrodo sausa ir nėra elastinga, tai gali reikšti, kad jai trūksta drėgmės.
 2. Pleiskanojimas: Sausa oda gali pradėti pleiskanoti, ypač ant veido, rankų ir kojų.
 3. Odai trūksta elastingumo: Kai odai trūksta drėgmės, ji gali tapti mažiau elastinga. Tai galite patikrinti lengvai pažiūrėdami odą tarp pirštų. Jei oda sugrįžta į pradinę padėtį lėtai, tai gali reikšti, kad jai trūksta drėgmės.
 4. Paraudimas ir dirginimas: Sausa oda gali tapti jautresnė ir linkusi į dirginimą, kuris gali sukelti paraudimą.
 5. Nemalonus įtemptumo jausmas: Dažnai po dušo ar veido plovimo sausa oda gali jaustis įtempta.
 6. Atsiranda smulkūs įtrūkimai: Labai sausa oda gali net įtrūkti, ypač ant rankų ir pėdų.
 7. Niežulys: Sausa oda gali sukelti niežulį, ypač žiemą.
 8. Matinė oda: Oda gali atrodyti nuobodu ir be gyvybės, kai jai trūksta drėgmės.
 9. Padidėjęs jautrumas: Sausa oda gali tapti jautresnė įvairioms medžiagoms, tokioms kaip muilas, kosmetika arba tam tikri drabužiai.
 10. Raukšlės ir linijos: Sausa oda gali pabrėžti smulkias raukšles ir linijas ant veido.

Jei pastebėjote vieną ar kelis iš šių simptomų, tai gali reikšti, kad jūsų odai reikia papildomo drėkinimo. Veido kremas gali padėti atstatyti odos drėgmės balansą, mažinti dirginimą ir pagerinti odos išvaizdą.

Simptomai, kurie sako, kad jums nereikia veido kremo

veido priežiūra

Nors daugumai žmonių veido kremas padeda išlaikyti odos sveikatą ir drėgmės balansą, kai kuriems žmonėms gali būti, kad jų oda natūraliai yra pakankamai drėkinama ir jiems nereikia papildomo kremo. Štai keli simptomai, kurie gali rodyti, kad jūsų odai nereikia papildomo drėkinimo:

 1. Riebi oda: Jei jūsų oda yra labai riebi, tai gali reikšti, kad ji gamina pakankamai natūralių aliejų, kad išlaikytų drėgmės balansą.
 2. Užsikimšusios poros: Per daug drėkinimo gali sukelti porų užsikimšimą, ypač jei naudojate storą ar riebų kremą.
 3. Spuogai ar bėrimai: Kai kuriems žmonėms per daug drėkinimo gali sukelti odos išbėrimus ar spuogus.
 4. Oda jaučiasi sunkiai: Jei po kremo užtepimo jūsų oda jaučiasi sunkiai arba tarsi ant jos yra plėvelė, tai gali reikšti, kad jūsų oda yra per daug drėkinama.
 5. Blizgesys: Jei pastebite, kad jūsų oda blizgučiuoja, tai gali būti per daug drėkinimo požymis.
 6. Oda jaučiasi riebiai: Jei po kremo užtepimo jūsų oda jaučiasi riebiai arba lipniai, tai gali reikšti, kad jums nereikia tiek daug drėkinimo.
 7. Nėra sausumo požymių: Jei jūsų oda atrodo sveika, elastinga ir be sausumo požymių, tai gali reikšti, kad jai nereikia papildomo drėkinimo.
 8. Stabili odos būklė: Jei pastebite, kad jūsų odos būklė yra stabilus ir nesikeičia per dieną, tai gali būti dar vienas požymis, kad jums nereikia papildomo drėkinimo.

Jei pastebėjote vieną ar kelis iš šių simptomų, tai gali reikšti, kad jūsų odai nereikia papildomo drėkinimo. Tačiau svarbu prisiminti, kad odos poreikiai gali kisti priklausomai nuo orų sąlygų, amžiaus, gyvenimo būdo ir kitų veiksnių. Todėl visada gerai stebėti odos būklę ir prisitaikyti prie jos poreikių.


Išvada

Veido kremo poreikis priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant odos tipą, genetiką ir aplinkos sąlygas. Nors daugumai žmonių veido kremas padeda išlaikyti odos drėgmės balansą ir sveikatą, kai kuriems gali nereikėti papildomo drėkinimo. Svarbu atpažinti savo odos poreikius ir pasirinkti tinkamus produktus, kad išlaikytumėte jos sveikatą ir grožį.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai