Avokadų teikiamos naudos: Kokie privalumai slepiasi šiame vaisiuje?

Straipsnio turinys

Avokadas yra vaisius, kuris pastaruoju metu vis daugiau populiarėja dėl savo unikalaus skonio, mitybinės vertės ir įvairių naudingų savybių. Šis žalias vaisius yra ne tik gardus priedas daugeliui patiekalų, bet ir puikus šaltinis svarbių maistinių medžiagų. Šiame straipsnyje išsamiau pažvelgsime į kai kuriuos įdomius faktus apie avokadus, kurie gali nustebinti net patyrusius šio vaisiaus mylėtojus.

1.Avokadas – vaisius ar daržovė?

Dažnai kyla klausimas, ar avokadas yra vaisius ar daržovė. Nors jis dažniausiai vartojamas kaip daržovė ir dažniausiai randamas sūrio, salotų ar sumuštinių patiekaluose, botaniškai avokadas yra vaisius. Jis priklauso šeimai, kuriai priklauso kriaušės ir obuoliai, ir yra augalas, turintis sėkla viduje.

2.Skirtingų rūšių avokadai

Yra daugybė skirtingų avokadų rūšių, tačiau populiariausios yra “Hass” ir “Fuerte”. “Hass” avokadas yra populiariausias ir turi purpurinį, žymiai raukesnį žiedą. Jis turi sviestinės konsistencijos saldų skonį. “Fuerte” avokadas yra šiek tiek didesnis, turi sklandų, žalsvą žiedą ir kremišką pavidalą, kuri yra lengvesnė už “Hass” avokado sviestinį pavidalą.

3.Sveikas riebalų šaltinis

Avokadas yra unikalus tuo, kad sudaro iki 20% visų riebalų, esančių šiame vaisiuje. Tačiau beveik 77% šių riebalų sudaro neįsotinti riebalai, kurie yra naudingi širdžiai ir kraujagyslėms. Be to, šie riebalai padeda pagerinti svarbių riebaluose tirpių vitaminų, tokių kaip A, D, E ir K, įsisavinimą organizme.

4.Didelė maistinė vertė

Avokadas yra labai maistingas vaisius. Jame gausu skaidulų, vitaminų ir mineralų. Vienas vidutinio dydžio avokadas (apie 150 gramų) suteikia apie 240 kalorijų, 9 gramus skaidulų, 3 gramus baltymų, 21 gramą sveikų riebalų, daug vitamino K, C, E, B grupės vitaminų, kalio, magnio ir folio rūgšties.

5.Puikus antioksidantų šaltinis

Avokaduose gausu antioksidantų, kurie padeda apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų poveikio. Ypač jame yra karotenoidų, tokių kaip luteinas ir zeaksantinas, kurie teigiamai veikia akių sveikatą, apsaugodami nuo žalingo mėlynės šviesos poveikio.

6.Gali padėti kontroliuoti alkį

Dėl avokadų turinčios daug skaidulų, sveikų riebalų ir baltymų, jie gali padėti suteikti sotumo jausmą ir išvengti nuolatinio alkio. Tai gali būti naudinga norint kontroliuoti alkį arba laikytis mažiau kaloringos dietos.

7.Geriau valgyti su kitais produktas

Kadangi avokaduose yra neįprastai daug riebalų, maistas, kuriame yra avokado, paprastai yra sotus ir turtingas skonio. Jis gali pagerinti vitaminų ir mineralų įsisavinimą iš kitų daržovių, todėl sumuštiniuose, salotose ar kituose patiekaluose avokadai gali būti puikus papildymas.

8.Galima naudoti ir išoriniam poveikiui

Nedaugelis žino, kad avokadus galima naudoti ne tik kaip maistą, bet ir kaip grožio priemonę. Avokadų aliejus yra puiki drėkinanti priemonė, kuri naudinga sausai ir pažeistai odai bei plaukams. Jie turi gidamųjų savybių ir padeda minkštinti odą.


Avokadai tikrai yra vertingas vaisius, turintis įvairių naudingų savybių, kurios padeda palaikyti sveiką gyvenseną ir aprūpinti organizmą reikalingomis medžiagomis. Įtraukite avokadus į savo mitybą ir mėgaukitės jų skoniu bei naudingomis savybėmis!

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai