Faktų kokteilis #1 Ar žinojote, kad kai kurie vabalai gali piešti?

Straipsnio turinys

Žmonija yra pilna stebuklų ir nuostabių reiškinių, kuriuos ne visada pastebime ar žinome. Šiame straipsnyje pristatysime 15 keistų ir įdomių atsitiktinių faktų, kurie sužavės jūsų smalsumą ir galbūt net privers persvarstyti, ką manėte žinąs apie pasaulį.

 1. Tikriausiai neįsivaizduojate, bet didžioji dauguma mūsų lūpų yra skystos. Tačiau jų paviršiuje yra 100-200 mikrometrų sluoksnis, kurį sudaro riebalai.
 2. Skandinavijos šalyse yra daug apgyvendintų salų. Tačiau didžiausia jų, Švedijoje esanti Gotland sala, kurioje gyvena daugiau avių nei žmonių.
 3. Nors daugelis mano, kad jūros arkliukai yra arklių artimiausi giminaičiai, tačiau jie iš tiesų yra artimiausi šuns giminaičiai.
 4. Ar žinojote, kad vienas iš tūkstančio kūdikių gimsta su “išorine širdimi”? Tai retas reiškinys, kai širdis išsidėsto žmogaus kūno išorėje.
 5. Kojos piršto kaulai yra stipresni nei jūsų dilbio kaulai.
 6. Kanarų salos yra pavadintos pagal šiaurėje gyvenančius jūrūnus vadinamą paukštį “Kanarinį gaidelį”, o ne dėl kažkokių kanarėlių.
 7. NASA kadaise bandė sukurti gražesnę parašiutų medžiagą ir naudojo aštriųjų erkių nuodą, tačiau tai nesibaigė gerai – medžiaga atlaikė tik vieną iš trijų numestų skridimo bandymų.
 8. Islandija yra žinoma ne tik ugnikalniais ir ledu, bet ir tam tikru interneto pranašumu – daugiau nei 98% gyventojų yra interneto naudotojai.
 9. Viena iš žymiausių pasaulio alergijų – pelėsiai – niekada neišsivystytų, jei ne dėl įvairių vidaus patalpų apsaugos priemonių, kurios užkerta kelią oro cirkuliacijai.
 10. Nepaisant to, kad Saulė yra didžiausias kūnas mūsų saulės sistemoje, ji nėra didžiausia kada nors atrasta žvaigžė. Didžiausia žinoma žvaigžė yra VY Canis Majoris, kurios spindulys yra daugiau nei 1 800 kartų didesnis už Saulę.
 11. Iš viso NASA istorijoje yra apie 96 000 nuotraukų patekusių į “Astronomy Picture of the Day” seriją.
 12. Nors mes visada mokomės, kad ozono sluoksnio skylės yra blogas dalykas, o taikos simbolis yra balandis, Japonijoje būtent balandis yra karų simbolis.
 13. Tikriausiai net neįsivaizduojate, bet mažiausiai 1% neandertaliečių genų tebėra visų europiečių genomuose.
 14. Didžiausia pasaulyje sluoksniuota pyrago dalis buvo kepta Turkijoje ir svėrė 3,47 t.
 15. Ar žinojote, kad kai kurie vabalai gali piešti? Vabzdžių pasaulis yra stebuklingas – jame yra rūšių, kurios palieką savo piešinių antspaudus, naudodami išskyras iš savo kūnų.

Šie įdomūs ir neįtikėtini faktai tik keli iš daugelio dalykų, kurie daro mūsų pasaulį tikrai stebinančiu ir įdomiu. Ištyrę šią informaciją, galime dar labiau suvokti, koks įvairus ir yra mūsų pasaulis!

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai