Faktų rinkinys #4 Katės

Straipsnio turinys

katės visada buvo vienos iš žmonijos artimiausių ir įsimintiniausių gyvūnų. Jų intrigų kupinas elgesys ir mįslingas mąstymas jas paverčia nepakartojamais paslaptingais palydovais. Šiame straipsnyje pakeliame užuolaidą ir pažvelgiame į 25 išskirtinius ir įdomius faktus apie kates, kurie tikriausiai nustebins net patyrusius kačių mylėtojus. Išsiaiškinsime, kodėl jų aštrus ūsai ir nepaprasti kūno gebėjimai juos išskiria iš kitų gyvūnų.

 1. Kates yra vienos iš seniausių prijaučiančių žmonėms gyvūnų, jų draugystė su žmonėmis prasidėjo prieš daugiau kaip 4 tūkstančius metų.
 2. Kates yra labai lankščios. Jų stuburas turi apie 30-32 slankstelius, palyginus su žmogaus stuburu, kuriame yra tik 24.
 3. Dauguma kačių gimsta su mėlynos spalvos akimis, bet jos vėliau gali pakeisti spalvą. Tai priklauso nuo melanino susidarymo akių gumbureliuose.
 4. Nors dauguma žmonių mano, kad kates nemėgsta vandens, dauguma jų iš tikrųjų gali plaukti.
 5. Kates mėgsta aštrų garsą, bet jų ausys yra daug jautresnės nei žmonių. Jos gali girdėti aukštus ir labai žemus garsus, kurių žmonės negali girdėti.
 6. Žmonės su alergija katėms dažnai reaguoja ne į katei skirtus alergenus, o į baltymus, kurie yra katės seilėse ir dalelėse.
 7. Kates miega labai daug – apie 12-16 valandų per dieną.
 8. Šiuolaikinėse pasaulio šalyse yra daugiau nei 90 milijonų katinių, o kačių yra mažiau – apie 73 milijonus.
 9. Didžiausia žinomą katės vadą sudarė – 35 kačiukai!
 10. Kates turėjo didelę įtaką meno pasauliui. Daugelis dailininkų ir rašytojų įamžino katę savo kūriniuose.
 11. Seniausia pasaulyje katė gyvena apie 34 metus.
 12. Naujagimėlių kaciukų akyse nėra matomų akių gumburelių, todėl jie pradeda matyti tik po savaitės ar dvių.
 13. Kates turi žmonių veidus ir išraiškas. Jų veido raumenys leidžia jiems rodyti įvairias emocijas.
 14. Katės gali pakeisti savo elgesį ir “pasikeisti” priklausomai nuo savo šeimininko nuotaikų.
 15. Dvynių kaciukų spalvos gali skirtis, jei jie yra skirtingos lyties. Vieno dvynio kaciuko motinėlė gali būti vienos spalvos, o kitos – kitos.
 16. Katės gali ištiesti savo nagus ir juos sugrąžinti į vietas. Tai padeda jiems išlaikyti nagus aštriais.
 17. Brangiausia pasaulyje katės veislė yra “Ašera” – tai sukryžmintos laukinės, servalo ir Bengalo katės. Viena šios veislės kate kainuoja apie 22 000 JAV dolerių.
 18. Kates turi ypatingą vibracijos suvokimą. Jos gali “jausti” virpesius ir vibracijas per savo blauzdikaulius, o tai leidžia joms suvokti mažus judesius aplink.
 19. Kačių širdys plaka du kartus greičiau nei žmonių, o tai padeda joms būti ištvermingesnėms ir lankstesnėms.
 20. Didžiausias kada nors išmatuotas katės spindulys buvo 130 centimetrų (4 pėdos ir 3 colių). Šį rekordą laikė Maine Coon veislės katė vardu Stewie.
 21. Japonijos sala Aoshima, žinoma kaip “kačių sala”, garsėja tuo, kad dauguma jos gyventojų yra kates, o žmonių – tik keli.
 22. Katės gali pajusti oro slėgio pokyčius, o tai padeda joms numatyti orą ir net nuspėti blogą orą.
 23. JAV vidutinėse namų šeimose gyvena daugiau kacių nei bet kokio kito gyvūno rūšies.
 24. Katės turi išskirtinę ausų struktūrą, kuri leidžia joms klausytis garsų iš 64 karto greičiau nei žmonės.
 25. Nors dauguma katinių yra labai nepriklausomi ir mėgsta būti savarankiški, jie gali kūrybingai bendrauti su savo šeimininkais ir netgi atlikti specifinius “miaukimo” balsus, kuriais komunikuoja su žmonėmis.

Sukurti glaudžią sąsają su katėmis gali padėti mums įsisąmoninti, kad gyvenimas yra labai vertingas, ir rasti malonumą kasdieniniuose dalykuose. Taip pat galime iš jų išmokti stebėti ir gyventi paslaptingąją ir nuspėjamą gyvenimo pusę, siekdami atrasti naujus džiaugsmus ir prasmę.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai