Galvos skausmas pakaušyje: Priežastys, simptomai ir gydymas

Galvos skausmas, lokalizuotas pakaušio srityje, yra dažnas negalavimas, su kuriuo susiduria nemažai žmonių. Šis skausmo tipas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, įskaitant įtampą, nepatogią laikyseną ar netgi ilgalaikį sėdėjimą priešais kompiuterio ekraną. Pakaušio skausmas dažnai jaučiamas kaip spaudimas ar pulsavimas nugaros galvos dalyje ir gali plisti į kitas galvos sritis. Svarbu atpažinti šio skausmo priežastis ir imtis tinkamų veiksmų jo sušvelninimui, pavyzdžiui, reguliariai atsipalaiduoti, laikytis tinkamos laikysenos ar naudoti skausmą malšinančius vaistus.

Streso sukeltas galvos skausmas

Vienas dažniausių galvos skausmo tipų. Jis atsiranda dėl galvos ir kaklo raumenų įtampos. Toks skausmas lokalizuojamas galvos šonuose ir pakaušyje. Dažniausiai jis pasižymi monotonišku skausmu, kuris nėra pulsuojantis.

Prasta laikysena

Kai ilgą laiką stovite ar sėdite įsitempę, tai sukelia įtampą pakaušio srityje, aukščiausioje nugaros dalyje, kakle ir žandikaulyje. Toks įtempimas gali sukelti spaudimą nervų sistemai šiose vietose, dėl ko atsiranda galvos ir pakaušio skausmas.

Svarbu išlaikyti tiesią stovėseną ar sėdėseną, kad sumažėtų galvos skausmas, kurį lemia nepakankamai tinkama laikysena. Kartais gali būti rekomenduojami nereceptiniai skausmo mažinimo vaistai. Kai kada gali prireikti ir fizioterapinio gydymo.

Artritinis galvos skausmas

Šio tipo galvos skausmas, kylantis dėl artrito, pagrindinis bruožas yra skausmas pakaušyje, kuris didėja judant. Jis gali atsirasti dėl pirmųjų, antrųjų ar trečiųjų kaklo slankstelių artrito. Be to, skausmas gali kilti ir dėl kaklo kaulų struktūros pokyčių ar galvos kraujagyslių uždegimo.

Svarbu pasitarti su gydytoju dėl tinkamo gydymo būdo. Dažnai tokie galvos skausmai malšinami priešuždegiminiais ar raumenis atpalaiduojančiais vaistais, kartais abiejų tipų vaistais kartu.

Galvos skausmas dėl žemo slėgio

Šis negalavimas atsiranda, kai iš stuburo kanalo išteka smegenų skystis, dėl ko smegenų aplinkoje esanti skysčio pagalvė mažėja.

Žemo slėgio galvos skausmo simptomai apima intensyvų galvos ir kaklo skausmą, kuris didėja stovint ar sėdint. Paprastai šis skausmas sumažėja, kai pacientas paguldomas bent pusvalandžiui. Dažnai žmonės, sergantys šia būkle, ryte jaučia lengvą galvos skausmą, kuris tampa stipresnis dienos eigoje.

Pakaušio neuralgija

Šis retai pasitaikantis galvos skausmo tipas yra susijęs su pakaušio nervų dirginimu. Šie nervai driekiasi nuo nugaros smegenų iki galvos odos ir gali sukelti skausmą pakaušyje ar net už ausų esančiose srityse, kai jie yra sudirginti ar kamuojami uždegimo.

Pacientai dažnai šį skausmą aprašo kaip aštrų ir intensyvų, primenantį elektrošoką. Jo trukmė gali svyruoti nuo kelių sekundžių iki keletos minučių, po kurio gali jaustis monotoniškas skausmas.

Pakaušio neuralgijos priežastys dažnai lieka neaiškios. Galvos skausmas gali atsirasti vykdant kasdienes veiklas, pavyzdžiui, šukavimą ar gulėjimą ant pagalvės. Taip pat tai gali būti traumos ar auglio komplikacija.

Gydymas dažniausiai apima šiltus kompresus ir lengvą masažą. Gali būti naudingi priešuždegiminiai ir raumenis atpalaiduojantys vaistai. Esant pasikartojantiems galvos skausmams, gydytojas gali paskirti antidepresantus.

Kaklinės kilmės galvos skausmas

Šis tipas atrodo kaip galvos skausmas, jaučiamas pakaušio srityje, bet iš tiesų kyla iš kaklo. Tai yra vadinamas projekcinis skausmas, kuomet skausmas jaučiamas vienoje vietoje, bet iš tikrųjų kyla iš kitos kūno dalies.

Tokio tipo galvos skausmas nėra pirminė būklė – jis laikomas antriniu skausmu, reiškiančiu kitos medicinos problemos buvimą. Kaklinės kilmės galvos skausmas rodo nesklandumus kaklo srityje, pvz., su kaulais, tarpkakliniais diskais ar minkštaisiais audiniais, dėl tokių priežasčių kaip:

  • Navikai
  • Lūžę kaulai
  • Infekcijos
  • Reumatoidinis artritas

Šio tipo galvos skausmo požymiai apima skausmą, kuris sustiprėja atlikus tam tikrus kaklo judesius arba palietus kaklo sritį. Taip pat gali pasireikšti judesių amplitudės ribojimas.

Diagnozuojant cervikogeninį galvos skausmą, gydytojai privalo atmesti kitų tipų galvos skausmus. Gydymui gali būti naudojami nervų blokai, kad būtų sumažintas kaklo nervų aktyvumas. Jei tai sumažina galvos skausmą, tai rodo problemos priežastį. Kitos gydymo galimybės apima vaistus ir fizioterapiją.


Išvada: Suprasti ir malšinti galvos skausmą pakaušyje

Galvos skausmas pakaušyje yra dažnas reiškinys, atsirandantis dėl įvairių priežasčių ir sukeliantis daug diskomforto. Svarbu žinoti, kad šis skausmas gali būti susijęs su įvairiomis būklėmis – nuo įtampos ir prastos laikysenos iki specifiškesnių sąlygų, tokių kaip artritinės būklės ar pakaušio neuralgija. Atsižvelgiant į tai, jog pakaušio skausmas gali būti simptomas rimtesnės sveikatos problemos, svarbu kreiptis į gydytoją dėl diagnozės ir tinkamo gydymo. Šilti kompresai, švelnus masažas ir atitinkami vaistai gali palengvinti simptomus, bet svarbiausia yra suprasti pagrindines šio skausmo priežastis, kad būtų galima imtis veiksmingų prevencinių priemonių.

ŠALTINIS – webmd

Sourcewebmd

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai