Geriausi ir greičiausi būdai kaip gydyti slogą namų sąlygomis

Geriausi patarimai, kaip gydyti slogą namų sąlygomis. Sloga – tai dažnas ir erzinantis šalčio bei kitų viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomas. Tačiau nereikia iš karto griebtis vaistų. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip gydyti slogą per naktį, remiantis moksliniais tyrimais ir patikrintais metodais.

Geriausi būdai kaip gydyti slogą namų sąlygomis

Sloga – tai ne tik dažnas šalčio ar virusinių infekcijų simptomas, bet ir vienas iš labiausiai varginančių. Nors ši būklė paprastai nėra rimta sveikatos problema, ji gali žymiai pabloginti gyvenimo kokybę, trukdydama kasdienėms veikloms ir miegui jeigu nebus laiku pradėtas slogos gydymas. Laimei, yra keletas veiksmingų metodų, kaip gydyti slogą namų sąlygomis.

Karšti gėrimai

Karštų gėrimų vartojimas yra senovinis ir moksliniais tyrimais patvirtintas būdas malšinti slogą. Jie padeda skystinti nosies sekretus ir palengvina kvėpavimą. Ši metodika, turinti ilgametę tradiciją, gavo mokslinį patvirtinimą kaip veiksmingas būdas gydyti slogą namų sąlygomis.

Tai yra vienas iš pagrindinių būdų, kaip gydyti slogą namų sąlygomis.

Kvėpavimas garais

Kvėpavimas garais yra vienas iš būdų, kaip gydyti slogą namų sąlygomis, naudojant paprastą, tačiau efektyvų metodą. Kvėpavimas garais su įvairiais priedais teikia akivaizdžią naudą gydant peršalimo sukeltas bėdas.

Karštos vonios

Karšta vonia gali tapti maloniu ir veiksmingu būdu, kaip gydyti slogą per naktį, suteikiant tam tikrus karšto garo įkvėpimo naudos aspektus. Atsipalaidavimas šiltame vandenyje ne tik sudarys sąlygas įkvėpti garų, bet ir padės suminkštinti bei atpalaiduoti įsitempusius kūno raumenis, suteikiant bendrą atpalaidavimo pojūtį.

Nosies praplovimas

Naudoti neti puodelius nosies plovimui su druskos tirpalu yra efektyvus būdas išvalyti nosies ertmes ir sumažinti uždegimą. Tai padeda atkurti laisvą kvėpavimą.

Norint efektyviai naudotis neti puodeliu kaip gydyti slogą namų sąlygomis, būtina palinkti virš kriauklės, šiek tiek pasukti galvą ir leisti vandeniui tekėti į vieną šnervę, kol puodelis tuštės. Atlikus šią procedūrą teisingai, vanduo ištekės per antrąją šnervę. Procesą reikėtų kartoti abiem nosies pusėms.

Aštrus maistas

Capsaicin, aktyvusis junginys, randamas čili pipiruose, yra žinomas dėl savo gebėjimo mažinti uždegimą ir palengvinti įvairius sveikatos sutrikimus, įskaitant slogos simptomus. Dėl savo šilumą sukeliančių savybių capsaicin veikia kaip natūralus dekongestantas, padedantis atblokuoti užsikimšusius nosies takus ir palengvinti kvėpavimą.

Kaip gydyti slogą per naktį ?

kaip gydyti slogą per naktį
kaip gydyti slogą per naktį

Kaip gydyti slogą per naktį? – svarbu sukurti sąlygas, kurios padėtų lengviau kvėpuoti ir užtikrintų kokybišką poilsį, taip pat atitiktų principus, kaip gydyti slogą namų sąlygomis. Štai keletas patikrintų metodų, kaip sumažinti slogos simptomus ir pagerinti miego kokybę:

 1. Pakelkite galvos padėtį. Miegant su pakelta galva, nosies gleivinės patinimas gali sumažėti, o tai palengvina kvėpavimą. Papildomų pagalvėlių naudojimas padės išvengti skreplių kaupimosi ir palengvins kvėpavimą.
 2. Drėkinkite orą. Oro drėkintuvas gali padėti išlaikyti optimalų oro drėgnumą miegamajame, užkertant kelią nosies gleivinės išdžiūvimui ir palengvinant kvėpavimą. Šiltas arba šaltas rūkas padeda sumažinti nosies užgulimą.
 3. Naudokite nosies purškalus ar druskos vandenį. Nosies purškalai arba druskos vanduo padeda drėkinti nosies ertmes ir palengvina gleivių pašalinimą, taip pat mažina užgulimą.
 4. Vengti alergenų. Jei turite alergiją, kuri gali sukelti slogą, prieš miegą pasirūpinkite, kad miegamajame nebūtų alergenų, pavyzdžiui, naminių gyvūnėlių plaukų, dulkių ar pelėsių.
 5. Vartoti karštą gėrimą prieš miegą. Šiltas arbatos, ypač su medumi ar citrina, gėrimas prieš miegą gali padėti atpalaiduoti kvėpavimo takus ir sumažinti slogos simptomus.
 6. Atlikite lengvą nosies prausimą. Nosies prausimas naudojant neti puodelį arba švelnų druskos tirpalą prieš miegą gali padėti išvalyti nosies ertmes ir palengvinti kvėpavimą.
 7. Venkite dirgiklių. Prieš miegą venkite kofeino ir alkoholio, nes jie gali pabloginti miego kokybę ir daryti įtaką nosies gleivinės būklei.

Atminkite, kad šie patarimai, kaip gydyti slogą namų sąlygomis per naktį, gali padėti sumažinti slogos simptomus, tačiau jei problema išlieka ilgiau nei kelias dienas arba pasireiškia sunkesni simptomai, rekomenduojama kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Patarimai, kaip efektyviai kovoti su sloga

 • Rinkitės švelnias, eteriniais aliejais praturtintas servetėles. Dažnas nosies valymas gali sudirginti aplink nosį esančią odą, todėl naudojant švelnias servetėles, kurios yra praturtintos eteriniais aliejais, galima sumažinti odos dirginimą ir užkirsti kelią tolesniam odos pažeidimui. Šias servetėles taip pat galite įsigyti internetu.
 • Prieš miegą naudokite efektyviausias priemones. Geras miegas yra gyvybiškai svarbus puikiai nuotaikai ir sveikatai, ypač kovojant su peršalimu. Taigi, prieš eidami miegoti, taikykite veiksmingiausias gydymo priemones, kad užtikrintumėte kokybišką poilsį.
 • Ilsėkites namuose, kol nepasijusite geriau. Dalyvavimas socialiniuose renginiuose, sergant sloga, gali būti sudėtingas, todėl naudinga panaudoti šią proga atsigauti namuose, suteikiant organizmui reikiamą poilsį ir laiką pasveikti.

Šie paprasti, tačiau veiksmingi patarimai, kaip gydyti slogą namų sąlygomis, gali padėti jums lengviau atlaikyti slogos sukeltą diskomfortą ir greičiau pasveikti.

Bendrinis slogos gydymas

kaip gydyti slogą
kaip gydyti slogą

Slogos gydymas yra svarbus žingsnis, siekiant palengvinti kvėpavimą ir pagerinti bendrą savijautą peršalus ar susidūrus su kitais viršutinių kvėpavimo takų sutrikimais. Efektyvus gydymas padeda ne tik sumažinti nepatogumus, bet ir užkirsti kelią galimoms komplikacijoms. Štai keli patikrinti ir lengvai pritaikomi bendriniai metodai, kaip kovoti su sloga:

 1. Poilsis: Pakankamas poilsis yra gyvybiškai svarbus imuninės sistemos veikimui ir greitesniam pasveikimui.
 2. Hidratacija: Gerkite daug skysčių, pavyzdžiui, vandenį, šiltą arbatą ar sultis, kad išlaikytumėte hidrataciją ir padėtumėte organizmui kovoti su infekcija.
 3. Drėkinkite orą: Naudojant oro drėkintuvą, galima išvengti nosies gleivinės išdžiūvimo, ypač šildymo sezono metu.
 4. Šilti gėrimai: Šilti gėrimai, pavyzdžiui, arbata su medumi ir citrina, gali švelniai raminti gerklę ir palengvinti slogą.
 5. Nosies plovimas: Nosies plovimas druskos tirpalu arba neti puodelio naudojimas gali padėti išvalyti nosies ertmes ir sumažinti užgulimą.
 6. Karštos garų inhaliacijos: Kvėpavimas per garų puodą su įpiltais eteriniais aliejais, pavyzdžiui, eukaliptu ar pipirmėte, gali padėti atblokuoti užgulusį nosį.
 7. Eteriniai aliejai: Taikant ant kūno (pvz., ant krūtinės) ar naudojant difuzoriuje, eteriniai aliejai gali padėti kvėpuoti lengviau.

Svarbu prisiminti, kad jei sloga yra lėtinė ar lydi ją kiti rimti simptomai, tokie kaip aukšta temperatūra ar stiprus skausmas, būtina kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Kada kreiptis į gydytoją?

Nors daugelis slogos atvejų yra lengvi ir nekelia didelio susirūpinimo, kai kurioms situacijoms reikalinga medicininė intervencija ir specifinis slogos gydymas. Jeigu sloga nepraeina per kelias dienas arba lydi kitų rimtesnių simptomų, būtina kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Daugiau informacijos apie tai galite skaityti – ČIA


Išvada

Nors sloga yra dažnas simptomas, su kuriuo daugelis susiduria kiekvienais metais, yra įvairių patarimų kaip gydyti slogą namų sąlygomis, padedančių palengvinti jos simptomus. Naudodami šiuos patikrintus metodus, galite greičiau atgauti sveikatą ir vėl mėgautis sklandžiu kvėpavimu. Atsiminkite, jog svarbiausia – rūpintis savo sveikata ir, esant reikalui, laiku kreiptis į gydytoją.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai