Interneto pradžia: kaip atsirado pirmieji tinklalapiai?

Šiandien internetas yra neišvengiama kasdienybės dalis, leidžianti žmonėms bendrauti, ieškoti informacijos, dalintis turiniu ir daug ką kitaip veikti virtualioje erdvėje. Tačiau, kaip tai prasidėjo? Kaip buvo sukurti pirmieji tinklalapiai, kurie padėjo pradėti interneto revoliuciją?

Pirmieji žingsniai: World Wide Web atsiradimas

Interneto pradžia prsidėjo XXa., Kai buvo galima tik svajoti apie galimybę prieiti prie informacijos iš bet kurios pasaulio vietos. Tačiau svarbiausias momentas, leidęs atsirasti pirmiesiems tinklalapiams, yra World Wide Web (WWW) pristatymas. 1989 m. britas Timas Bernersas-Li apie savo idėją pradėjo rašyti, o 1990 m. pasirodė pirmasis jo pasiūlymas dėl World Wide Web sistemos. Ši sistema leido susieti tinklalapius per hiperlinkius, kurie galėjo būti naršomi naudojant specialųjį tinklalapio peržiūros įrankį, vėliau vadinamą naršykle.

Pirmasis tinklalapis pasaulyje

Pirmasis tikrasis tinklalapis pasaulyje buvo sukurtas 1991 m. lapkritį. Jis vadinasi “info.cern.ch” ir buvo tiesioginis World Wide Web projektą atstovaujantis tinklalapis. Šiame tinklalapyje galima rasti informacijos apie WWW, kaip jį naudoti ir kaip kurti tinklalapius. Įdomu tai, kad šis tinklalapis iki šiol yra pasiekiamas ir jame yra matoma ankstyvoji interneto estetika.

Pirmaisiais metais populiarėjantys tinklalapiai

Pirmieji tinklalapiai buvo daugiausia akademinių institucijų, mokslininkų ir technologijų entuziastų veikloje. Tačiau per ateinačius kelis metus, internetas pradėjo augti eksponentiškai, o kartu su juo ir tinklalapių skaičius bei įvairovė. 1993 m. buvo įkurta pirmoji paieškos sistema “Yahoo!”, kuri padėjo žmonėms lengviau rasti reikiamą informaciją internete.

Pirmieji komerciniai tinklalapiai taip pat pradėjo atsirasti šiuo laikotarpiu. 1994 m. bendrovė “Netscape Communications” išleido populiariąją naršyklę “Netscape Navigator”, kuri leido naudotojams lengvai naršyti internete. Tai skatino verslo plėtrą internete, ir daugybė kompanijų pradėjo kurti savo tinklalapius, siekdamos pasiekti naują klientų auditoriją.

Įžengimas į naują tūkstantmetį

Pirmieji tinklalapiai padėjo atidaryti duris neapsakomam interneto plėtros būdui, kuris tęsiasi iki šių dienų. Su kompiuterių technologijų tobulėjimu, spartesniu interneto ryšiu ir kūrybingumu, šiame pasaulyje atsirado milijonai tinklalapių, skirtų viskam nuo prekybos iki bendravimo ir išsilavinimo.

Šių dienų interneto peizažas yra labai įvairus ir daugiadimensis, tačiau pirmieji tinklalapiai buvo maži, bet svarbūs žingsniai, vedantys mus į informacijos amžių. Tai primena mums, kad ši technologijų revoliucija prasidėjo nuo idėjos, užsidegimo ir kūrybiškumo, kurie suvienijo žmones visame pasaulyje.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai