Išmintingi būdai, kaip sutaupyti pinigų ir pasiekti finansinius tikslus

Šiame straipsnyje aptariama, kaip sutaupyti pinigų dabar, kai jų iš tikrųjų prireiks. Jau seniai galvojate apie pinigų taupymą ir šis metas jums atrodo tinkamas tai rimtai pradėti daryti. Svarbu žinoti, kad taupant, net nedideli pokyčios gali greitai atsiskleisti kaip didelės sumos. Šiame straipsnyje pateikiami geriausi būdai kaip sutaupyti pinigų.

ŠALTINIS – NerdWallet

Automatizuoti pervedimus

Kiekvieną mėnesį nustatant automatinius pervedimus iš einamosios sąskaitos į taupomąją sąskaitą, pinigai laikui bėgant kaupsis be jokio papildomo jūsų darbo. Ši technika gali būti ypač naudinga, kai jūsų taupomosios sąskaitos yra skirtos konkretiems tikslams, pavyzdžiui, įsteigti skubios pagalbos fondą, išvykti atostogauti ar kaupti pradinį įnašą.

Suskaičiuokite savo smulkiuosius pinigus ir kupiūras

smulkieji pinigai

Kita galimybė yra išsaugoti pakeitimus rankiniu būdu, atidedant juos kiekvieną dieną. Kai turėsite didelę sumą, galėsite įnešti ją tiesiai į santaupas ir stebėti, kaip iš ten auga jūsų sąskaita. Tiesą sakant, kai norite stebėti savo išlaidas, geriau naudoti grynuosius pinigus, o ne kredito korteles, nes gali būti sunkiau atsiskirti su fiziniais pinigais. Nors ši strategija nesukuria santaupų per naktį, tai yra tvirtas požiūris į lėtą ir stabilų santaupų augimą.

Sumažinkite restorano išlaidas

pusryčių valgymas

Viena iš paprasčiausių išlaidų, kurias galima sumažinti, kai norite sutaupyti daugiau, yra restorano maitinimas, nes valgymas ne namuose yra brangesnis nei maisto gaminimas namuose. Jei vis tiek norite valgyti restoranuose, pabandykite sumažinti valgymo dažnumą.

Gaukite nuolaidas pramogoms

Galite pasinaudoti nemokamomis dienomis muziejuose ir nacionaliniuose parkuose ir sutaupyti pramogų išlaidų. Jūsų vietinė bendruomenė gali pasiūlyti nemokamus koncertus ir kitus asmeninius ar virtualius renginius; prieš pirkdami brangius bilietus į privačius renginius patikrinkite vietinį kalendorių. Taip pat galite paklausti apie nuolaidas vyresnio amžiaus žmonėms, studentams, kariškiams ar veteranams ir kt.

Suplanuokite pagrindinius pirkinius

Galite sutaupyti pirkdami techniką, baldus, automobilius, elektroniką ir kt. pagal metinius išpardavimų laikotarpius. Taip pat verta patvirtinti, kad sandoris iš tikrųjų yra sandoris, stebint kainas laikui bėgant. Galite leisti įrankiams atlikti šį veiksmą už jus; „Camelizer“ naršyklės plėtinys seka „Amazon“ kainas ir gali įspėti apie kainų kritimą. „Honey“ naršyklės plėtinys įtraukia kuponų kodus ir tikrina, ar kitur nėra mažesnės kainos.

Apribokite apsipirkimą internetu

internetinė svetainė

Galite apsunkinti apsipirkimą internetu, kad nustotumėte leisti pinigus daiktams, kurių jums galbūt nereikia. Užuot išsaugoję atsiskaitymo informaciją, kiekvieną kartą užsakydami pasirinkite įvesti pristatymo adresą ir kredito kortelės numerį. Tikriausiai įsigysite mažiau impulsyvių pirkinių dėl papildomo darbo. Jūs netgi galite apsvarstyti galimybę kol kas ištrinti visas apsipirkimo programas iš savo telefono.

Atidėliokite pirkinius pagal 30 dienų taisyklę

Vienas iš būdų išvengti perteklinių išlaidų – duoti sau apsigalvojimo laikotarpį nuo momento, kai prekė patraukia jūsų dėmesį, ir tada, kai iš tikrųjų apsiperkate. Jei perkate internetu, apsvarstykite galimybę įdėti prekę į pirkinių krepšelį ir nueiti, kol turėsite daugiau laiko viską apgalvoti. (Kai kuriais atvejais galite net gauti kupono kodą, kai mažmenininkas pastebės, kad palikote krepšelį.) Jei 30 dienų atrodo per ilgai laukti, galite išbandyti trumpesnius laikotarpius, pvz., 24 arba 48 valandų atidėjimą.

Būkite kūrybingi su dovanomis

top 5 Kalėdinės dovanos paugliams

Galite sutaupyti pinigų naudodamiesi įperkamų dovanų idėjomis, pvz., žolelių sodais ir knygomis, arba eikite „pasidaryk pats“ keliu. Sausainių kepimas, meno kūrimas ar vakarienės ruošimas gali parodyti, kad jums rūpi lygiai taip pat, kaip ir brangus pirkinys, o gal net labiau. Taip pat galite ką nors apipilti savo laiko dovana, pasiūlydami nuvežti į vietinį (nemokamą) muziejų ar kitą renginį.

Sumažinkite savo automobilio išlaidas

Refinansuodami paskolą automobiliui ir pasinaudoję mažesnėmis palūkanų normomis, galite gerokai sutaupyti per visą paskolos laikotarpį. Reguliarus automobilio draudimo pirkimas taip pat gali padėti sumažinti išlaidas, palyginti su tiesiog leidimu automatiškai atnaujinti esamą draudimo polisą. Galite sumažinti nuolatines automobilio priežiūros išlaidas, važiuodami mažiau, iš bagažinės išimdami sunkius daiktus ir išvengdami bereikalingo greito įsibėgėjimo.

Pakeiskite mobiliojo telefono planą

Plano keitimas yra vienas iš būdų sutaupyti pinigų mobiliojo telefono sąskaitoje, tačiau tai ne vienintelis būdas. Prisiregistravę gauti automatinio mokėjimo ir nepopierines ataskaitas galite sutaupyti papildomų 5–10 EUR per mėnesį. Iš savo plano pašalinę draudimą galite sutaupyti nuo 80 iki 300 EUR per metus, priklausomai nuo jūsų plano. Palyginome skirtingus mobiliųjų telefonų planus, kad padėtume jums rasti geriausią atitiktį.

Sumažinkite savo elektros sąskaitą

Dideli ir maži energijos suvartojimo pakeitimai gali padėti sutaupyti šimtus kasmet sąskaitoje už elektrą. Apsvarstykite galimybę užkimšti bet kokį izoliacijos nuotėkį namuose, naudoti išmaniąsias maitinimo juostas, pakeisti energiją taupančius prietaisus ir naudoti išmanųjį termostatą. Netgi laipsniškas mėnesinio elektros energijos suvartojimo sumažėjimas ilgainiui gali žymiai sutaupyti.

Atšaukite nereikalingus abonementus

pinigų taupymas

Gali būti, kad mokate už prenumeratas, kurių nebenaudojate arba kurių nebereikia. Atidžiai peržiūrėję savo kredito kortelę arba banko ataskaitą, galite pažymėti visas pasikartojančias išlaidas, kurias galite pašalinti. Venkite prisiregistruoti gauti nemokamus bandomuosius laikotarpius, kuriems reikalinga mokėjimo informacija, arba bent jau užsirašykite arba nustatykite kalendoriaus priminimą, kad atšauktumėte, kol nesibaigs nemokamas laikotarpis.

Išsikelkite taupymo tikslus

Išsikelkite konkretų, bet realų tikslą. Tai gali būti „šiais metais sutaupykite 5000 EUR asmeninėje išėjimo į pensiją sąskaitoje“ arba „greičiau apmokėkite kredito kortelės skolą“.

Stebėkite išlaidas

Stebėkite savo mėnesinius pinigų srautus – savo pajamas atėmus išlaidas. Šis veiksmas taip pat padės lengviau pažymėti pažangą siekiant taupymo tikslo. Išbandykite biudžeto programą, kuri seka jūsų išlaidas. („NerdWallet“ turi nemokamą programą, kuri tai daro.) Arba galite atlikti šiuos penkis veiksmus, kad galėtumėte stebėti savo mėnesio išlaidas.

Sukurkite 50/30/20 biudžetą

Vienas iš protingų būdų valdyti savo pinigus – ir, tikiuosi, daugiau jų išlaikyti – yra laikytis biudžeto, o tai reiškia, kad nustatomi savo išlaidų prioritetai.

„NerdWallet“ pinigų valdymui rekomenduojame 50/30/20 biudžetą. Šis metodas reiškia, kad 50% pajamų atskaičius mokesčius turite skirti būtiniems poreikiams, 30% norams ir 20% santaupoms ir bet kokioms skoloms apmokėti. Jei vienas iš jūsų paskirstymų viršija šiuos procentus, galite atlikti kai kuriuos pakeitimus kitur.

Apsirūpinkite namų apyvokos reikmenimis, kai jie pigūs

kokiu daiktu nerekomenduojama laikyti vonioje

Gali atrodyti, kad nuolat perkate tokius daiktus kaip indų plovimo muilas, popieriniai rankšluosčiai ar tualeto reikmenys. Stebėkite savo namų apyvokos reikmenų atsargas ir apsvarstykite galimybę pirkti šias prekes masiškai, kai jos bus išparduodamos. Tai gali pasirodyti pigiau, nei paskubėti pirkti juos paskutinę minutę, kai jie parduodami už visą kainą.


Išvada

Šiame straipsnyje aptarėme daugybę įvairių būdų, kaip galite sutaupyti pinigų. Nuo automatizuotų pervedimų iki protingo pirkimo ir energijos taupymo patarimų, kiekvienas gali rasti tinkamiausią strategiją, kad galėtų pasiekti savo finansinius tikslus. Svarbu prisiminti, kad net maži pokyčiai gali lemti didelius rezultatus ilgalaikėje perspektyvoje. Taigi, pradėkite taupyti šiandien ir žingsneliu po žingsnio judėkite link finansinio saugumo ir stabilumo.

ŠALTINIS – NerdWallet

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai