Juokingiausios Komedijos: Top 10 Geriausių visų laikų komedijų


Komedija – tai žanras, kuris ne tik praskaidrina mūsų kasdienybę, bet ir dažnai keičia patį žanrą. Šiame straipsnyje apžvelgsime dešimt juokingiausių komedijų, kurios ne tik sukėlė daugybę juoko, bet ir tapo kino klasika, įtvirtindamos savo vietas kaip geriausios komedijos filmų istorijoje. Nuo nepakartojamų klasikinių komedijų iki šiuolaikinių šedevrų, šie komedijos filmai išlieka mėgstamiausi tarp žiūrovų, ieškančių kokybiško humoro.

10. Bridesmaids (2011)

Bridesmaids


Komedijos filmai, orientuoti į jaunesnę auditoriją, dažnai praleidžiami pro šalį “Oskarų” apdovanojimų metu, tačiau “Pamergės” pasirodė kaip išskirtinė geriausių komedijų atstovė, pelniusi dvi nominacijas: už geriausią antraplanę aktorę Melissa McCarthy ir už geriausią originalų scenarijų, kurį sukūrė Kristen Wiig ir Annie Mumolo. Paul Feig’o režisuotame filme “Pamergės” išryškėja keletas įspūdingų komedijos vaidmenų, kuriuos atlieka Wiig, McCarthy, Maya Rudolph, Rose Byrne, Jon Hamm ir Wendi McLendon-Covey, pasižymintys savo unikaliu humoru.

Filmas, pasakojantis apie Annie, kurią Wiig įkūnija, tapusią savo geriausios draugės, kuriai balsą suteikia Rudolph, pamerge, yra vertinamas kaip vienas iš juokingiausių komedijų ir svarbus žingsnis moteriškų vaidmenų komedijų žanre, kartais vadinamas “pamergių efektu”.

“Pamergės” išsiskiria ne tik savo humoro jausmu, bet ir kaip filmas, kuris parodė moterų pagrindinių vaidmenų komedijose galimybes, pristatydamas žiūrovams tokias neįkainojamas scenas kaip „Padėk man, aš vargšė“ ir „Gal šiek tiek pernelyg pasižadėjau dėl šunų dalyko“, įtvirtindamas savo vietą kaip viena iš geriausių komedijos filmų.

9. Office Space (1999)

Office Space (1999)

Dar viena juokingiausia komedija, kurioje vaidina Jennifer Aniston, “Biuro Erdvė” parodijuoja 90-ųjų biuro gyvenimą. Tai filmas, kuris, nors ir turi kultinį statusą, vis dar yra aktualus ir juokingas.

Padavėja, atliekama Jennifer Aniston, nepatenkinta savo paskutiniu pokalbiu su bosu, rodomu filme “Office Space”, kuris išsiskiria kaip viena iš juokingiausių komedijų praeito amžiaus pabaigoje. Jennifer Aniston kartu su Mike Judge’iu suvaidino šioje neįtikėtinai juokingoje komedijoje. Prieš tapdamas tūkstantmečio mėgstamiausia komedija, “Office Space”, režisuotas Mike Judge’o ir vaidinamas Ron Livingstono bei Jennifer Aniston, tapo kultinės komedijos ir kultūros fenomeno sinonimu.

Filmuojant niūrų devintojo dešimtmečio biuro gyvenimą, “Office Space” išlieka nuostabiai juokingas, pasakodamas apie grupę nepakankamai įvertintų biuro darbuotojų, bandančių atsikratyti savo godaus vadovo. Kritikas Ebertas apie šią juokingiausią komediją sakė: „Biuro erdvė“ – tai juokingas pykčio išraiška prieš šiuolaikinio biuro gyvenimo absurdą, turintis panašių temų kaip „Dilbertas“, filmas „Laikrodininkai“ ir net Kafka bei Jobo knyga. “Office Space”, išliekantis viena iš juokingiausių komedijų, dabar yra prieinamas transliacijai per “Max”.

8. Airplane! (1980)

Airplane! (1980)

Šis filmas, kuriame vaidina Leslie Nielsen, yra parodija į katastrofų filmus. “Lėktuvas!” pasižymi savo keistu humoro jausmu ir yra viena iš tų juokingiausių komedijų, kurių citatos tapo žinomos visame pasaulyje.

“Lėktuvas!” išsiskiria kaip viena iš tų juokingiausių komedijų, iš kurios beveik kiekvienas yra girdėjęs bent vieną citatą – klasikinį „ir nevadink manęs Shirley“. Leslie Nielson pagrindinį vaidmenį atliekantis šis juokingas farsas yra nelaimės filmų, ypač 1953 m. filmo „Zero Hour“, parodija.

Šis filmas pasižymėjo savo humoro jausmu ir pelnė Amerikos rašytojų gildijos apdovanojimą už geriausią adaptuotą komediją, taip pat buvo nominuotas Auksiniam gaubliui kaip geriausias kino filmas – miuziklas ar komedija ir BAFTA apdovanojimui už geriausią scenarijų. Nors kai kurie filmo elementai, ypač susiję su rasės klausimais, nėra tokie gerai senstantys, “Lėktuvas!” vis dar yra viena iš tų amžinų juokingiausių komedijų, išsiskiriančių savo absurdišku, bet juokingu parodijavimo būdu. Ši komedijos klasika šiuo metu yra prieinama per “Showtime”.

7. Sullivan’s Travels (1941)

Sullivan’s Travels (1941)

Šis 1941 m. filmas, vaidinamas Veronica Lake ir Joel McCrea, yra laikomas meistrišku ir pridėtas prie Kongreso bibliotekos. Tai viena iš tų juokingiausių komedijų, kurią būtina pamatyti kiekvienam klasikinio kino ir komedijų mėgėjui.

1941 m. sukurtas Joelio McCrea ir Veronica Lake vaidinamas filmas “Sullivan’s Travels” dažnai laikomas kinematografiniu šedevru, kuris išsiskiria kaip viena iš juokingiausių komedijų. Ši komedija yra įtraukta į Kongreso biblioteką, ir ne be priežasties – ji pripažinta viena iš ryškiausių amerikiečių Holivudo kino satyrų.

Pagrindinis veikėjas, Sullivanas, yra Holivudo režisierius, garsėjantis lengvomis komedijomis. Filmui reikalingas naujas impulsas, jis nusprendžia sukurti ką nors žymesnio ir pasinėręs į realų pasaulį, ieško įkvėpimo savo filmui “O broli, kur tu?”, kuris pasakoja apie kančią. Nors “Sullivan’s Travels” pasižymi giluminėmis temomis ir prasminga žinute, filmas teikia gausybę greitų dialogų ir nuotaikingų pokštų. Tai būtina stotele kiekvienam klasikinės komedijos ir juokingiausių filmų gerbėjui.

6. Coming to America (1988)

Coming to America (1988)

„Bet kur Niujorke galima rasti grakštumo, elegancijos, skonio ir kultūros moterį? Karaliui tinkanti moteris… Karalienės. Atvykimas į Ameriką kupinas ikoniškų citatų. Eddie Murphy, Arsenio Hall ir James Earl Jones spindi šioje Johno Landiso režisuotoje klasikoje.

Filmas “Coming to America” atskleidžia devintojo dešimtmečio Queens ir imigrantų patirties ypatumus, tačiau tuo pačiu išlieka nepaprastai juokinga komedija. Ji pasakoja istoriją apie Afrikos princą, atvykstantį į Niujorką ieškoti žmonos. Nors pradžioje, 1988 m., filmas nesulaukė vienareikšmiškai teigiamų atsiliepimų, “Coming to America” išliko populiarus ir net įkvėpė 2021 m. pasirodžiusį tęsinį “Coming 2 America”. Šią juokingiausią komediją galima išsinuomoti ir mėgautis jos humoru.

5. The Jerk (1979)

The Jerk (1979)

“Kvailys”, režisuotas Carlu Reineriu, yra pirmasis filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Steve Martinas, ir ši juokingiausia komedija išsilaikė daugiau nei 40 metų, didžiąja dalimi dėl Martin’o puikaus komedinio laiko.

Filmas “Kvailys” seka Martin’o suvaidintą Naviną jo turto kaupimo kelionėje ir vėlesniame nuosmukyje. Nors kartais filmas pasižymi šiurkščiu humoru ir tyčiniu kvailumu, daugybė pokštų pasižymi intelektualiu humoru ir subtiliai subalansuota komedija. Ši juokingiausia komedija dažnai pateikiama geriausių komedijų sąrašuose ir yra netgi tapusi mėgstamiausiu Stanley Kubricko filmu.

4. Monty Python and the Holy Grail (1975)

Monty Python and the Holy Grail (1975)

Antrasis ikoninės britų komedijos trupės „Monty Python“ filmas. Šis filmas yra toks cituojamas, kad beveik peržengė originalų scenarijų ir įsiskverbė į kolektyvinę sąmonę. Kas kartais nepasako sau: „Tai tik įbrėžimas“?

Šiame filme, kuriame vaidina Grahamas Chapmanas, Johnas Cleese’as, Terry Gilliam, Ericas Idle’as, Terry Jonesas ir Michaelas Palinas, yra Artūro laikų parodija. Filmas seka Chappano karalių Artūrą, kai jis ir jo valdovas ieško Šventojo Gralio.

3. Friday (1995)

Friday (1995)

Režisuotas F. Gary Gray, šis filmas pasižymi ikoniškais pasirodymais iš Ice Cube ir Chris Tucker. “Penktadienis” yra viena iš tų juokingiausių komedijų, kuri liko populiari ir komerciškai sėkminga.

“Penktadienis” yra viena iš tų juokingiausių komedijų, kurioje, nors ir nevyksta daug įvykių, nuotaika visada išlieka pakili. Režisuotas F. Gary Gray, filmas išsiskiria Ice Cube ir Chriso Tuckerio ikoniniais pasirodymais. Ši komedija yra ne tik kupina juoko, bet ir pilna atpažįstamų citatų, nuo „Damnnnn!“ iki „Iki, Felicija“, ir pasiekė beveik memų populiarumą internete.

“Penktadienis” paskatino du tęsinius – “Kitą Penktadienį” ir “Penktadienį po Kito”, visi trys filmai įgijo kultinį statusą. Nors pradžioje buvo su kukliu biudžetu, muzikinių klipų režisieriaus vadovaujamas ir turėjo pagrindinį aktorių, kuris pirmą kartą vaidino komedijoje, ir vos 20 dienų filmavimui, “Penktadienis” vis dėlto išlieka viena iš atsiminimų vertų juokingiausių komedijų ir 1995 m. buvo plačiai įvertintas. Jis išlieka komedijos klasika, nepaisant visų iššūkių.

2. Dr Strangelove (1964)

Dr Strangelove (1964)

Ši komedija, režisuota Stanely Kubrick, yra galbūt tamsiausia sąraše. Filmas seka situaciją, kai amerikietis generolas planuoja numesti branduolinę bombą į Sovietų Sąjungą.

Peter Sellersas pasirodo trijų skirtingų personažų vaidmenyje filme “Daktaras Strangelove”, kuris išsiskiria kaip viena iš juokingiausių komedijų, nors ir yra tamsiausia sąraše. Tarp Sellerso atliekamų vaidmenų yra NATO atstovas ir Sterlingas Haydenas, kaip matyti BETTMANN archyve. “Dr. Strangelove”, režisuotas Stanley Kubricko, yra satyra, kurioje pasakojama apie nacių mokslininkus ir branduolinį sunaikinimą, suteikiant filmui savitą humorą.

Ši juokingiausia komedija pasakoja apie amerikiečių generolo planą numesti branduolinę bombą ant Sovietų Sąjungos. Nepaisant rimtos tematikos, filmas išlaiko humorą ir yra dažnai įtraukiamas į geriausių komedijų sąrašus, taip pat į Amerikos filmų instituto (AFI) geriausių Amerikos filmų sąrašą. “Dr. Strangelove” šiuo metu yra prieinamas žiūrėti nemokamai per “YouTube”.

1. Young Frankenstein (1974)

Young Frankenstein (1974)

Nė vienas sąrašas, skirtas geriausioms komedijoms, nėra pilnas be Mel Brooks’ų kūrybos, kuris žinomas kaip vienas iš juokingiausių komedijų meistrų. Jo filmų, tokie kaip “Blazing Saddles”, “Pasaulio istorija, 1 dalis” ir “Prodiuseriai”, galėjo lengvai užimti kelias vietas šiame sąraše, dėl jų neabejotinos komedijų klasikos vertės.

“Jaunasis Frankenšteinas”, dar vienas Brooks’o ir Gene Wilder, kuris taip pat prisidėjo prie scenarijaus, šedevras, puikiai suderina komediją su siaubo ir parodijos elementais. Ši juokingiausia komedija parodijuoja Frankenšteino istoriją su išmintimi ir subtiliu humoru. “Jaunasis Frankenšteinas” šiuo metu yra labai aukštai įvertintas Rotten Tomatoes ir yra prieinamas per DirecTV prenumeratą.


Apibendrinimas

Komedija yra subjektyvi, tačiau tikrai puikios komedijos sugeba susieti platų auditoriją ir išlieka juokingos, nepaisant laiko eigos. Nuo modernių klasikų iki pažįstamų favoritų, šios juokingiausios komedijos yra puikus pasirinkimas bet kuriuo metu.

ŠALTINIS

Sourceforbes

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai