Kas išduoda, kad praleidžiate per daug laiko “Facebook”e?

Straipsnio turinys

“Facebook” yra viena iš populiariausių socialinių tinklų platformų pasaulyje, kurioje žmonės dalinasi nuotraukomis, naujienomis, mintimis ir bendrauja su draugais. Tačiau kaip ir su viskuo, per didelis šios platformos naudojimas gali turėti neigiamų pasekmių. Štai keletas ženklų, kad galbūt praleidžiate per daug laiko “Facebook”e:

1. Nuolatinis poreikis tikrinti pranešimus ir atnaujinimus

Jei užtinkate save tikrinant”Facebook” kiekvieną laisvą minutę arba net kelis kartus per valandą, tai gali būti ženklas, kad esate per daug priklausomi nuo šios platformos.

pastovus telefono tikrinimas

2. Pamirštate kitus darbus ar pareigas

Jeigu dėl “Facebook” praleidžiate svarbius darbus, pamirštate namų ruošos darbus ar net praleidžiate laiką su šeima ir draugais, tai rodo, kad jums reikia peržiūrėti savo prioritetus.

3. Jaučiate nuovargį ar miego trūkumą

Dažnai žmonės praleidžia valandas “Facebook”e prieš miegą, o tai gali trukdyti gauti kokybišką poilsį ir sukelti nuovargį kitą dieną.

4. Jums sunku susikaupti

facebook app

Per didelis “Facebook” naudojimas gali trukdyti jūsų gebėjimui susikaupti ir atlikti užduotis, nes nuolat norisi grįžti ir patikrinti, kas naujo.

5. Jaučiate socialinį spaudimą

Jei jaučiate spaudimą dėl to, ką matote “Facebook”e, pvz., jūsų draugai nuolat kelionėse, o jūs ne, tai gali sukelti pavydą ar nepasitenkinimą savo gyvenimu.

6. Priklausomybė nuo “like” ir komentarų

Jei jums labai svarbu, kiek “like” gausite ar kokie bus komentarai po jūsų įrašu, tai gali būti ženklas, kad per daug laiko praleidžiate “Facebook”e.

7. Pamirštate gyventi šia akimirka

Vietoj to, kad mėgautumėtės akimirka, jūs nuolat galvojate apie tai, kaip tai atrodys “Facebook”e ar kaip tai pasidalinti su draugais.


Socialinių tinklų poveikis sveikatai yra plačiai aptariama tema tarp mokslininkų ir psichologų. Daugelis tyrimų rodo, kad per didelis laiko praleidimas “Facebook”e gali turėti neigiamų pasekmių mūsų emocinei ir psichologinei sveikatai. Priklausomybė nuo šios platformos gali sukelti stresą, depresiją ir net socialinę izoliaciją.

Be to, nuolatinis poreikis tikrinti pranešimus ir stebėti kitų žmonių gyvenimus gali sumažinti mūsų dėmesį ir koncentraciją kitose gyvenimo srityse. Daugiau informacijos apie socialinių tinklų poveikį sveikatai galite rasti čia.

Išvada

Nors “Facebook” gali būti puiki platforma bendrauti su draugais ir sekti naujienas, svarbu nepamiršti, kad gyvenimas vyksta už ekranų ribų. Jei pastebėjote kai kuriuos iš šių ženklų savo elgesyje, galbūt atėjo laikas apriboti savo laiką “Facebook”e ir rasti kitų būdų praleisti laiką.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai