Kava ir diabetas: Ar galima gerti kavą sergant diabetu?

Ar kada susimąstėte, ar galima gerti kavą sergant diabetu ? Šiame straipsnyje aptarsime šį klausimą, remdamiesi moksliniais tyrimais ir ekspertų nuomonėmis. Sužinosite apie kavos poveikį cukraus kiekiui kraujyje ir ar ji tinka į diabetikų racioną.

Kavos poveikis cukraus kiekiui kraujyje

Moksliniai tyrimai rodo, kad kava – tiek kofeininė, tiek be kofeino – gali turėti įvairių poveikių cukraus kiekiui kraujyje. Vieni tyrimai teigia, kad kava gali padėti gerinti insuliną naudojančių ląstelių jautrumą, o tai yra svarbu sergant diabetu.

Ar galima gerti kavą sergant diabetu?

Atsakymas į klausimą, ar galima gerti kavą sergant diabetu, yra teigiamas, tačiau reikia laikytis tam tikrų saugumo priemonių:

Kava pati savaime (be cukraus ar kitų saldiklių) turi labai mažai kalorijų ir angliavandenių, todėl nekelia didelio pavojaus cukraus kiekiui kraujyje. Tačiau kofeinas, esantis kavoje, gali turėti įvairių poveikių cukriniy diabetu sergantiems žmonėms, priklausomai nuo individualaus organizmo reakcijos.

Kai kurie tyrimai rodo, kad kofeinas gali šiek tiek padidinti cukraus kiekį kraujyje po valgymo, nes jis gali paveikti organizmo gebėjimą insulino pagalba reguliuoti cukraus kiekį. Kita vertus, yra tyrimų, kurie teigia, kad ilgalaikis kavos vartojimas gali būti susijęs su mažesne 2 tipo diabeto išsivystymo rizika tarp tų, kurie dar neserga šia liga.

Štai keletas patarimų, kaip galima gerti kava sergant diabetu:

 1. Vengti saldintų kavos gėrimų: Daug cukraus ar saldiklių turinčios kavos gėrimai gali žymiai padidinti cukraus kiekį kraujyje. Vietoj to, geriau rinktis nesaldintą kavą.
 2. Stebėti kavos poveikį savo organizmui: Skirtingi žmonės gali skirtingai reaguoti į kavą, todėl svarbu stebėti, kaip jūsų kūnas reaguoja ir, jei reikia, koreguoti kavos vartojimą.
 3. Atsargiai su pieno produktais: Pridėjus pieno ar gretinėlės, gali padidėti kalorijų ir angliavandenių kiekis. Rinkitės liesesnius variantus arba nedidelius pieno kiekius.
 4. Konsultuotis su sveikatos priežiūros specialistu: Ypač svarbu pasitarti su gydytoju ar dietologu, kad sužinotumėte, kaip kava gali įtakoti jūsų būklę ir kokius kiekvieno asmens atveju reikėtų laikytis apribojimus.

Svarbu prisiminti, kad bendras mitybos ir gyvensenos planas yra labai svarbus valdant diabetą, todėl kavos vartojimas turėtų būti vertinamas kaip dalis viso plano, atsakant į klausimą ar galima gerti kavą sergant diabetu.

Kiek kavos yra saugu?

ar galima gerti kavą sergant diabetu

Saugaus kavos kiekio suvartojimas gali skirtis individualiai, tačiau yra bendrų gairių, kurių galima laikytis. Sveikiems suaugusiems laikoma saugu suvartoti iki 400 miligramų kofeino per dieną. Tai maždaug atitinka 4 standartines puodelio kavos porcijas, priklausomai nuo kavos stiprumo ir paruošimo būdo. Verta paminėti, kad vienas vidutinis kavos puodelis (apie 240 ml) paprastai turi apie 95 mg kofeino, tačiau šis kiekis gali svyruoti.

Ar galima gerti kavą sergant diabetu? Sergantiesiems diabetu, kavos vartojimo saugumas taip pat priklauso nuo individualaus organizmo reakcijos į kofeiną ir cukraus kiekio kraujyje kontrolės. Nors bendra rekomendacija dėl kofeino ribos išlieka panaši, svarbu stebėti asmeninį atsaką į kavą ir, esant poreikiui, koreguoti suvartojamo kofeino kiekį.

Atsargumo priemonės

Atsakant į klausimą ar galima gerti kavą sergant diabetu, atsargumo priemonės – būtinos. Jos yra svarbios ne tik sergantiesiems diabetu, bet ir visiems, kurie nori išlaikyti sveiką gyvenseną. Štai keletas pagrindinių atsargumo priemonių, kurių reikėtų laikytis vartojant kavą:

 1. Stebėkite kofeino suvartojimą: Laikykitės saugaus kofeino suvartojimo ribos – iki 400 mg per dieną sveikiems suaugusiems.
 2. Sumažinkite cukraus ir riebalų kiekį: Venkite saldintų ir riebių kavos gėrimų.
 3. Atsižvelkite į paros metą: Venkite gerti kavą vėlai popietę ar vakare, kad negadintumėte miego kokybės.
 4. Sekite asmeninę toleranciją: Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jūsų organizmas reaguoja į kavą, ir esant nemaloniems simptomams, sumažinkite jos vartojimą.
 5. Sergant diabetu, būkite dar atidesni: Stebėkite, kaip kava veikia jūsų cukraus kiekį kraujyje, ir konsultuokitės su gydytoju.
 6. Apsvarstykite nėštumo ir žindymo laikotarpį: Nėščiosioms ir žindančioms moterims rekomenduojama sumažinti kofeino suvartojimą iki 200 mg per dieną.
 7. Atminkite kitus kofeino šaltinius: Į savo dienos kofeino suvartojimą įtraukite visus kofeino šaltinius, įskaitant arbatą, energetinius gėrimus ir vaistus.
 8. Pripažinkite priklausomybės riziką: Reguliarus didelio kiekio kofeino vartojimas gali sukelti priklausomybę ir abstinencijos simptomus.

Daugiau informacijos galite skaityti – ČIA


Išvada

Ar galima gerti kavą sergant diabetu ? Taip, tačiau svarbu laikytis saikingumo ir atkreipti dėmesį į tai, ką dedate į savo puodelį. Pasitarkite su savo gydytoju, kad sužinotumėte, kaip kava gali įsiterpti į jūsų asmeninį diabeto valdymo planą, ir visada stebėkite savo cukraus kiekį kraujyje po kavos vartojimo.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai