Keletas retų augalų rūšių su unikaliomis savybėmis

Straipsnio turinys

Didysis amorfofalas (Titan arum) – tai didžiausias gėlės žiedas pasaulyje. Jis gali pasiekti iki 3 metrų aukštį. Didysis amorfofalas taip pat išsiskiria nemaloniu kvapu, kuris primena mėsos puvimą. Šis augalas būdingas Indonezijos kraštams.

Didysis amorfofalas

Arnoldo raflezija (Rafflesia arnoldii) – tai dar vienas didelis ir įspūdingas augalas, kurios gėlės galva yra didžiausia pasaulyje. Ji gali pasiekti net iki 1 metro skersmenį. Arnoldo raflezija taip pat turi nemalonų kvapą, panašų į stūksantį mėsinį produktą. Šis augalas randamas pietryčių Azijoje.

Arnoldo raflezija

Nuostabioji velvičija (Welwitschia mirabilis) – tai unikalus ir endemikinis augalas, gyvenantis dykumoje Namibijos ir Angolos ribose. Nuostabiosios velvičijos išvaizda yra labai keista, su dviem lapais, kurie tarsi laužomi ir atrodo seni. Tai vienas seniausių pasaulyje augalų.

Nuostabioji velvičija

Puya raimondii – tai didžiausias žieminio šiaudo augalas, kuris yra endemikinis Bolivijos ir Peru Anduose. Šis augalas išsiskiria savo milžiniškomis gėlėmis, kurios žydi tik kartą per 100 metų. Taip pat jis turi didelius ir aštrius dyglius.

Puya raimondii

Lotosas (Nelumbo nucifera) – tai senovinis augalas, kuris išsiskiria dėl savo gražių ir didelių gėlių. Lotosas laikomas šventu augalu daugelyje Azijos šalių ir yra įsimintinas savo simbolika ir reikšmėmis.

Lotosas

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai