Kelionė į Juodkalniją: patarimai ir lankytinos vietos

Kelionė į Juodkalniją – tai mažas, bet nuostabus Europos perlas, kurį verta aplankyti kiekvienam. Ši šalis siūlo nuostabius gamtos vaizdus, istorinius miestelius ir draugišką vietinę kultūrą. Mes praleidome penkias dienas keliaudami po šią šalį, ir šio laiko pakako ne tik pailsėti, bet ir patyrinėti. Pateikiame kelionės aprašymą, patarimus bei rekomenduojamas lankytinas vietas.

Kelionės į Juodkalniją pradžia: dokumentai ir transportas

Kelionei į Juodkalniją pakanka turėti asmens tapatybės kortelę – paso nereikia. Tai labai patogu, nes sumažėja galimų rūpesčių gaminantis pasą.

Nors automobilių nuomos punktų Juodkalnijoje yra daug net ir mažuose miesteliuose, tokiuose kaip Rafailoviči, rekomenduojame automobilį rezervuoti iš anksto per localrent.com. Šioje svetainėje galite iš anksto užsirezervuoti automobilį, o visą sumą mokėti grynais atvykus. Be to, automobilis bus pristatytas tiesiai prie jūsų viešbučio, ir bus paimtas iš ten pat, pasibaigus nuomos laikotarpii. Juodkalnijoje, kaip ir Lietuvoje, naudojama euro valiuta, tad mokėjimai nebus problema.

Lankytinos vietos Juodkalnijoje

1. Kotoro funikulierius

Kelionę į Juodkalniją pradėkime kalnuose, nuo kilimo Kotoro funikulieriumi, kuris pakelia jus į kalnų viršūnę, kur atsiveria įspūdinga panorama. Kelionė funikulieriumi yra ne tik įdomi, bet ir leidžia pamatyti miestą ir įlanką iš aukštai. Rekomenduojame pasidomėti funikulieriaus darbo valandomis ir pasiruošti fotoaparatą – vaizdai tikrai verti dėmesio. Pasirūpinkite ir šiltesne apranga, kadangi kalnuose temperatūra visuomet vėsesnė!

2. Kotoras

Tam, kad jūsų kelionė į Juodkalniją būtų dar didesnė įspūdžių, būtina aplankyti ir patį Kotorą. Kotoras yra vienas iš gražiausių Juodkalnijos miestų, garsėjantis savo senamiesčiu ir tvirtove. Pats miestas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pasivaikščiojimas siauromis senamiesčio gatvelėmis leis pajusti tikrąją miesto dvasią, o apsilankymas tvirtovėje suteiks galimybę pamatyti įspūdingus vaizdus į Kotorą ir įlanką.

3. Budva

Budva – tai kurortinis miestas, žinomas dėl savo gražių paplūdimių ir gyvybingos naktinio gyvenimo scenos. Kai kurie lietuviai Budvą netgi vadina „Juodkalnijos Palanga“ dėl stiprios turistinės dvasios supintos su naktiniu gyvenimu. Čia galite ne tik mėgautis saulėtu oru ir jūra, bet ir aplankyti senamiestį, kuris taip pat turi daug istorinių ir kultūrinių objektų.

Budva puikiai tinka tiems, kurie nori derinti poilsį su aktyviu laisvalaikiu. Būnant Budvoje yra būtina pasivaikščioti jos pakrante ir pamatyti bei įsiamžinti su žymiąja „balerina“. Taip pat būkite pasiruošę sutikti daug pūkuotų draugų – kačių. Ieškant suvenyrų šeimai ar draugams įsitikinsite, kad kačių simbolika Juodkalnijoje įsišaknijusi gan giliai. Taigi, jeigu jūsų kelionės į Juodkalniją pagrindinis tikslas yra tiesiog smagiai praleisti laiką ir pailsėti paplūdimyje – Budva jums patiks!

4. Čučuci / Bečiči krioklys

Netoli Bečiči miestelio esantis krioklys yra puiki vieta tikriems gamtos mylėtojams. Pasiruoškite automobilį arba patogią avalynę ir pasiruoškite kilti į kalnus. Užkilę galėsite mėgautis gražiais gamtos vaizdais, gaivinančiu vandeniu ir ramybe, kadangi krioklį supa tik gamta, o jokių papildomų bilietų pirkti nereikia.

Svarbu! Surasti kelią link krioklio užkilus į kalną yra gana paprasta – atvykus į vietą pasiekite žalią namelį, jį pasiekę sukite kairėn ir sekite vandens šniokštimo link.

5. Taros upės kanjonas

Taros upės kanjonas yra vienas giliausių visoje Europoje! Būkite pasiruošę kvapą gniaužiantiems vaizdams. Čia galite leistis į raftingą, žygius ar tiesiog pasigrožėti gamtos didybe. Kanjonas yra puiki vieta aktyviam laisvalaikiui ir nuotykiams gamtoje, o kelionė į Juodkalniją nebus pilna nepamačius šio gamtos stebuklo.

Bendri patarimai kelionei

  • Transportas: Išsinuomokite automobilį iš anksto ir mėgaukitės patogumu.
  • Dokumentai: Nepamirškite, kad kelionei užtenka asmens tapatybės kortelės.
  • Mokėjimai:  Juodkalnijoje naudojami eurai, tad mokėjimai bus paprasti ir patogūs.
  • Planavimas: Iš anksto pasidomėkite darbo valandomis ir veiklos galimybėmis norimose lankytinose vietose.

Nuotraukų galerija

Apibendrinimas

Penkių dienų kelionė po Juodkalniją atskleidė, koks turtingas ir įvairialypis gali būti šios mažos šalies kraštovaizdis ir kultūra. Nesvarbu, ar norite paklaidžioti po istorinius miestus, mėgautis gamtos grožiu, ar tiesiog atsipalaiduoti paplūdimyje, Juodkalnija turi ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui. Tikimės, kad ši informacija padės jums suplanuoti nuostabią kelionę į Juodkalniją ir pasimėgauti šios šalies grožiu bei svetingumu! 

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai