Lietuvos Vyriausybė padvigubino bankų mokamą indėlių draudimo įmoką

Lietuvos bankų asociacija (LBA) išreiškė susirūpinimą dėl neseniai priimtų netikėtų Lietuvos institucijų sprendimų, kurie kenkia šalies investicinei aplinkai. Naujausias Finansų ministerijos sprendimas numato dvigubai didesnę indėlių draudimo įmokų normą. Šis sprendimas buvo priimtas be rinkos dalyvių konsultacijų ir įsigalios jau nuo liepos 1 d.

Birželio 5 d. Finansų ministerija nusprendė, kad visų indėlių draudimo sistemos dalyvių – bankų ir kredito unijų – metinė periodinių įmokų norma padidės iki 0,2 procento visų apdraustųjų indėlių sumos. Tai – dvigubai didesnė norma nei anksčiau galiojusi 0,1 proc.

LBA prezidentė dr. Eivilė Čipkutė pabrėžė, kad toks sprendimas buvo priimtas staiga ir be diskusijų su sektoriaus atstovais. Ji išreiškė viltį, kad ateityje sprendimai bus priimami racionaliau ir po konsultacijų su suinteresuotomis šalimis.

Pastaruoju metu LBA pasigenda dialogo su sprendimų priėmėjais. Asociacija kritikavo ir idėją dar kartą pratęsti solidarumo mokestį bankams, argumentuojant valstybės gynybos reikmių padengimu. Pasak LBA, tokie laikini mokesčiai, kurie tampa nuolatiniais, griauna kredito įstaigų ir jų investuotojų pasitikėjimą valstybe ir jos mokestine aplinka.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai