Mėnulio Dulkių Paslaptys: Ką mes galime su jomis daryti?

Mėnulio paviršius, kurį daugelis gali laikyti nuobodžiu ir neįdomiu, iš tikrųjų slepia daugybę paslapčių. Ypač įdomus yra jo dulkėtas paviršius. Mokslininkai tiki, kad mėnulio dirvoje ras užuomazgų apie mūsų saulės sistemos susidarymą ir sužinos, kaip gali atrodyti kitos planetos. Be to, mėnulis yra vieta, kurioje žmonės galėtų įkurti pirmąsias nuolatines gyvenvietes už Žemės ribų. Taigi mums reikės ne tik išmokti gyventi su šiuo paviršiumi, bet ir statyti iš jo.

Kas yra regolitas?

pirmasis žingsnis mėnulyje

Žodis “regolitas” kilęs iš graikų kalbos žodžių, reiškiančių “uždanga” ir “uola”, ir nurodo laisvą, nesurūšiuotą uolienų ir smulkių dalelių dangą. Žemėje mes turime daug tokio paviršiaus, bet mėnulyje yra tik regolitas. Mėnulio regolitas yra visiškai kitoks nei Žemėje.

Mėnulio dulkių kilmė

mėnulio fazės

Mėnulio regolitas susiformavo prieš keletą milijardų metų, kai mėnulio paviršiuje buvo daug aktyvių ugnikalnių. Skirtingai nei Žemėje, ši uola niekada nebuvo veikiama vėjo ar lietaus. Vietoj to, ją veikė kosminiai orai. Didžiuliai asteroidų ir kometų smūgiai sukūrė kraterius ir išbarstė medžiagą visame paviršiuje. Be to, saulė taip pat veikė mėnulio paviršių, sukeliant chemines reakcijas.

Mėnulio dulkių savybės

mėnulio sandara

Mėnulio regolitas yra turtingas metalais, tokiais kaip titanis, magnis, kalcis ir geležis, bet trūksta silicio ir deguonies. Tai reiškia, kad pramonė ir žemės ūkis mėnulyje bus sudėtingi. Be to, mėnulio dulkės yra labai smulkios ir aštrios, todėl jos yra pavojingos žmonių plaučiams, odai ir mašinoms.

Kaip mes galime panaudoti mėnulio dulkės?

gyvenimas mėnulyje

Jei norime gyventi mėnulyje, turėsime išmokti ne tik gyventi su jo dulkėmis, bet ir naudoti jas savo naudai. Mėnulio paviršius yra labai nepalankus, todėl bet kokia žmonių gyvenvietė reikalaus didelių pastatų. Negalėsime visko atsivežti iš Žemės, todėl turėsime rasti būdų, kaip panaudoti vietines medžiagas. Vienas iš būdų yra “Lunarcrete” – betono gamyba iš mėnulio dulkių.


Išvada

Mėnulis yra kosminė laboratorija, kurioje galime tyrinėti kitą pasaulį. Jei norime keliauti toliau į saulės sistemą, turime išmokti dirbti su mėnulio dulkėmis ir naudoti jas savo naudai.

Šaltinis

SourceNautil

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai