Mėnulio fazių supratimas: Šokis naktiniame danguje

Mėnulis, mūsų artimiausias dangaus kaimynas, tūkstantmečius žavėjo žmogaus vaizduotę. Nuolat kintantis jo pasirodymas naktiniame danguje, žinomas kaip mėnulio fazės, sukėlė smalsumą ir įkvėpė daugybę mitų ir istorijų įvairiose kultūrose.

Mėnulio ciklas yra maždaug 29,5 dienos, per kurį Mėnulis pereina aštuonias skirtingas fazes. Šios fazės atsiranda dėl saulės šviesos ir Mėnulio padėties Žemės atžvilgiu sąveikos.

Jaunatis

jaunatis

Mėnulio ciklas prasideda jaunaties fazė, kai Mėnulis nėra matomas iš Žemės. Šiuo metu mėnulis yra tarp Žemės ir saulės, o neapšviesta pusė yra atsukta į mūsų planetą. Žmogaus kūnas tampa apie 20% lengvesnis.

Mėnulis pilnėja (1 Fazė)

1 faze

Mėnuliui tolstant nuo saulės, iš Žemės matoma jo apšviestos pusės gabalėlis, žymintis augančio pusmėnulio fazę. Šiai fazei būdingas plonas pusmėnulio formos mėnulio gabalas vakariniame danguje po saulėlydžio.

Priešpilnis

priespilnis

Pirmojo ketvirčio fazėje Mėnulis baigė ketvirtadalį savo orbitos aplink Žemę. Pusė matomos mėnulio pusės yra apšviesta, panaši į puslankį danguje. Šiuo metu žmogaus svoris didžiausias.

Mėnulis pilnėja (2 Fazė)

2 faze

Mėnuliui toliau skriejant orbitoje, tampa matoma daugiau nei pusė jo apšviestos pusės, todėl susidaro auganti banguota fazė. Per tą laiką mėnulis atrodo kaip beveik pilnas ratas, kurio kairėje pusėje yra nedidelis tamsos gabalėlis.

Pilnatis

pilnatis

Garsiausia ir vizualiai ryškiausia mėnulio ciklo fazė yra pilnatis. Šiuo metu Žemė yra tarp saulės ir mėnulio, todėl visa apšviesta mėnulio pusė yra nukreipta į mus. Mėnulis naktiniame danguje atrodo kaip ryškus, apvalus diskas.

3 faze

Po pilnaties mėnulio apšviesta pusė pradeda palaipsniui mažėti. Šioje nykstančioje niūrioje fazėje dažniausiai būna pilnatis, o dešinėje pusėje yra nedidelis tamsos gabalas.

Delčia

Delčia

Kai Mėnulis tęsia savo orbitą, jis pasiekia paskutinę ketvirčio fazę. Pusė matomos mėnulio pusės yra apšviesta, tačiau šį kartą rytiniame danguje po saulėlydžio ji atrodo kaip pusė apskritimo. Šiuo metu yra didžiausia žemės gravitacija.

4 faze

Mėnulio ciklas baigiasi mažėjančia pusmėnulio faze. Matoma tik apšviestos mėnulio pusės gabalėlis, primenantis pusmėnulio formą rytiniame danguje prieš saulėtekį. Ši fazė žymi perėjimą atgal į jaunatį, pradedant ciklą iš naujo. Žmogaus kūno svoris vėl mažėja.


Mėnulio fazės yra vizualus jo besikeičiančios padėties Saulės ir Žemės atžvilgiu vaizdas. Nors pats mėnulis neskleidžia šviesos, saulės šviesos atspindys jo paviršiuje sukuria stulbinamą fazių, kurias stebime iš Žemės, masyvą.

Mėnulio fazių supratimas buvo labai svarbus įvairioms kultūroms per visą istoriją. Tai buvo praktinė priemonė sekti laiką – nuo žemės ūkio kalendorių iki religinių apeigų. Be to, dėl Mėnulio įtakos Žemės potvyniams ir jo vaidmens senovės pasakojimuose ir mitologijoje jis tampa paslapties ir stebuklo simboliu, kuris ir toliau intriguoja ir įkvepia žmones visame pasaulyje.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai