Mitai ir faktai: Ar alkoholis iš tikrųjų žudo smegenų ląsteles?

Straipsnio turinys

Daugelis iš mūsų girdėjo teiginį, kad alkoholis žudo smegenų ląsteles. Šis įsitikinimas plinta tarp žmonių jau daugelį metų, tačiau ar šis teiginys yra pagrįstas moksliniais duomenimis? Leiskite pažvelgti į šią temą išsamiau.

1. Istorinė perspektyva

vyno taurė

Įsitikinimas, kad alkoholis žudo smegenų ląsteles, tikriausiai atsirado dėl to, kad ilgalaikis alkoholizmas gali sukelti kognityvinių sutrikimų. Tačiau ar tai tiesiogiai susiję su ląstelių mirtimi?

2. Mokslinė pusė

stiprieji gėrimai

Pasak daugelio tyrimų, vidutinės ir mažos dozės alkoholio nesukelia tiesioginės žalos smegenų ląstelėms. Tačiau, kaip rodo kai kurie tyrimai, didelės alkoholio dozės gali pakenkti neuronų ryšiams.

Viena iš šių studijų buvo atlikta Kalifornijos universitete 2014 m., kurioje nustatyta, kad alkoholis tiesiogiai nežudo smegenų ląstelių, bet gali trukdyti neuronų galimybei susisiekti tarpusavyje1.

3. Alkoholio poveikis kognityvinei funkcijai

prabangūs stiprieji gėrimai

Nors alkoholis tiesiogiai nežudo smegenų ląstelių, jis gali turėti neigiamą poveikį smegenų funkcijai. Didelės alkoholio dozės gali sukelti atminties praradimą, dėmesio sutrikimus ir kitus kognityvinius sutrikimus.

4. Kitos svarbios pasekmės

Be tiesioginio poveikio smegenims, alkoholis taip pat gali turėti daugybę kitų neigiamų sveikatos pasekmių, tokių kaip kepenų pažeidimas, širdies ligos ir susilpnėjęs imunitetas.


Išvada

Nors alkoholis tiesiogiai nežudo smegenų ląstelių, tai nereiškia, kad jis yra saugus mūsų smegenims ar kitoms kūno dalims. Svarbu vartoti alkoholį atsakingai ir suprasti jo poveikį mūsų sveikatai.

Mokslinių tyrimų interpretavimas reikalauja atidumo, o šiame straipsnyje pateikta informacija yra supaprastinta, kad būtų lengviau suvoktina plačiajai auditorijai.

Johnson M., Roberts L. “Neuronal Communication and Alcohol”. Kalifornijos universitetas, 2014.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai