Neignoruokite šių simptomų: 6 požymiai kurie išduoda probiotikų trūkumą

Ar jaučiatės dažnai pavargęs, nerimaujate be priežasties arba turite virškinimo problemų? Gali būti, kad jūsų organizmui trūksta probiotikų. Probiotikai padeda subalansuoti naudingas bakterijas jūsų virškinimo sistemoje, kurios teikia įvairių sveikatos naudų, įskaitant natūralaus žarnyno bakterijų balanso atkūrimą. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius požymius, rodančius, kad jums gali prireikti probiotikų, ir kaip jie gali padėti pagerinti jūsų sveikatą. Probiotikų trūkumas gali būti svarbi priežastis, kodėl jaučiatės prastai.

Pagrindiniai požymiai, kurie išduoda probiotikų trūkūmą

1. Miego sutrikimai

Jūsų žarnyno mikrobioma tiesiogiai bendrauja su smegenimis per vagos nervą, o didžioji dalis šios komunikacijos vyksta iš žarnyno į smegenis. Ši ašis reguliuoja amino rūgšties triptofano sekreciją, kuri padeda konvertuoti serotonino (atsipalaidavimo hormono) į melatoniną (miego hormoną). Serotoninas daugiausia gaminamas žarnyne. Jei jūsų kūne sumažėja probiotikų kiekis, serotonino gamyba taip pat mažėja, o kortizolio (streso hormono) lygis didėja.

Nesubalansuoti melatonino lygiai gali trukdyti smegenims nusiraminti ir užmigti naktį, sukeldami nemigą. Jei jaučiate miego sutrikimus, tai gali būti pagrindinis probiotikų trūkumo ženklas.

Čia galite pasiskaityti, kokios yra natūralios priemonės nuo nemigos.

2. Nuotaikų svyravimai

Jūsų žarnyno sveikata ir probiotikų lygis yra susiję su nuotaikos sutrikimais, tokiais kaip stresas, nerimas ir depresija. Tyrimai parodė, kad smegenų ir žarnyno ryšys gali paveikti jūsų psichinę sveikatą, veikiant nuotaiką reguliuojančius hormonus ir neurotransmiterius. Serotoninas ir dopaminas yra pagrindiniai hormonai, kurie palaiko gerą nuotaiką. Kadangi šie hormonai išsiskiria žarnyne, nesveika mikrobioma gali gaminti juos nepakankamai.

Be pakankamo serotonino kiekio, jūsų kūnas išskiria kortizolį, sukeldamas nerimo ir panikos priepuolius. Tyrimai parodė, kad probiotikai gali žymiai padėti sprendžiant nuotaikos sutrikimus, pagerindami nerimo ir depresijos simptomus, kas dažnai siejama su probiotikų trūkumu.

3. Dažnos sveikatos problemos

Sveikai subalansuota žarnyno mikrobioma yra susijusi su stipria imunine sistema. Gerosios bakterijos jūsų kūne kovoja su patogenais įvairiais būdais. Kai kurios iš jų išstumia svetimkūnius ir sustabdo jų augimą, o kitos stiprina žarnyną. Probiotikai taip pat kovoja su įvairiais patogenais, reguliuodami jūsų uždegiminį atsaką, užkertant kelią imuninei sistemai pulti jūsų kūno sistemas ir sukelti alerginius sutrikimus.

Jei dažnai sergate gripu ar peršalimais, gali būti, kad jums reikia vartoti daugiau probiotikais turtingų maisto produktų. Dažnos sveikatos problemos gali būti rodiklis, kad jus paveikė probiotikų trūkumas.

4. Virškinimo sutrikimai

Aiškūs nesubalansuotos mikrobiomos ženklai yra viduriavimas, vidurių užkietėjimas ir retas tuštinimasis. Trumpalaikis viduriavimas dažniausiai kyla dėl maisto apsinuodijimo ar gastroenterito viruso. Tačiau tai taip pat gali reikšti, kad jūsų žarnyne yra mažiau naudingų bakterijų. Viduriavimas apsunkina jūsų kūno atliekų šalinimą, kuris gali būti dėl kenksmingų bakterijų pertekliaus žarnyne.

Probiotikų papildai padeda gydyti visas pagrindines žarnyno problemas, įskaitant viduriavimą ir vidurių užkietėjimą. Probiotikai yra natūralus gydymas dirgliosios žarnos sindromui (DŽS), kuriems dažnai tenka susidurti dėl probiotikų trūkumo.

5. Svorio augimas

Tyrimai parodė, kad nutukę žmonės turi skirtingas žarnyno bakterijas nei liesi. Nors tyrimų yra nedaug, tam tikros probiotikų rūšys siejamos su svorio mažėjimu. Probiotikai leidžia kūnui skaidyti riebalus į paprastesnes formas, kurias ląstelės gali panaudoti energijai gauti.

Jei nuolat priaugate svorio, gali būti, kad jūsų probiotikų lygis yra sutrikęs. Probiotikų papildai yra puiki galimybė sumažinti kūno svorį, riebalų procentą ir riebalų masę. Tačiau prieš vartojant probiotikų papildus, geriausia pasikonsultuoti su mitybos specialistu, ypač jei įtariate, kad jus paveikė probiotikų trūkumas.

6. Odos sutrikimai

Jūsų oda natūraliai turi kelias bakterijų rūšis. Gerosios bakterijos odoje neleidžia kenksmingoms bakterijoms įsitvirtinti porose ir sukelti tokias problemas kaip aknė, egzema ir rožinė. Geriausias aknės gydymas yra antibakteriniai produktai, nes tam tikra bakterijų grupė dažniausiai sukelia šią būklę. Tačiau šie produktai dažnai slopina arba naikina probiotikus, palikdami odą pažeidžiamą mielių ir grybelinių infekcijų. Probiotikų vietiniai gydymo būdai yra veiksmingi aknės gydymui.

Be to, probiotikų tepalai taip pat gali padėti kontroliuoti odos problemų paūmėjimus ir egzemą. Tyrimai parodė, kad kūdikiai, kurių motinos vartojo probiotikus prieš ir po gimdymo, mažiau kenčia nuo egzemos. Jei pastebite dažnai atsirandančius aknės spuogus ar veido uždegimus, galite pradėti vartoti probiotikus, pasikonsultavę su gydytoju, nes probiotikų trūkumas gali būti šių problemų priežastis.

Probiotikų nauda

  1. Pagerinta virškinimo sveikata: Probiotikai subalansuoja mikroflorą žarnyne, mažindami tokius simptomus kaip pilvo pūtimas ir vidurių užkietėjimas, ypač po maisto apsinuodijimo.
  2. Imuninės sistemos stiprinimas: Mūsų imuninė sistema stipriai priklauso nuo gerųjų bakterijų balanso virškinimo sistemoje. Probiotikai žymiai sustiprina mūsų kūno gynybines funkcijas, padedant atremti virusus ir infekcijas.
  3. Nuotaikos reguliavimas: Su akivaizdžiu žarnyno ir smegenų ryšiu, tyrimai parodė, kad mūsų virškinimo sveikata gali paveikti nuotaikos sutrikimus, tokius kaip depresija. Serotonino gamybos balansas gali padėti sumažinti nuotaikos svyravimus ir dirglumą.
  4. Širdies sveikata: Probiotikų vartojimas, ypač iš tokių šaltinių kaip kefyras ir jogurtas, gali sumažinti MTL cholesterolio lygį, užtikrinant stipresnį metabolizmą ir bendrą širdies sveikatą, tai gali būti aktualu, jei jus paveikė probiotikų trūkumas.
  5. Alergijų ir egzemų mažinimas: Kai kurie tyrimų dalyviai parodė sumažėjusią alergijų ir egzemos sunkumą, kai vartojamas tinkamas probiotikų kiekis.
  6. Svorio valdymas: Probiotikai, ypač iš tokių šaltinių kaip kimči ar kombuča, padeda skaidyti skaidulas, gaminant junginius, naudingus kūno svorio valdymui ir kovojant su nutukimu.

Kada reikia probiotikų?

1. Po antibiotikų vartojimo: Antibiotikai gali sutrikdyti žarnyno mikrofloros natūralų balansą, naikindami tiek kenksmingas, tiek naudingas bakterijas. Probiotikai gali atstatyti šį balansą.

2. Virškinimo sutrikimai: Tokie simptomai kaip pilvo pūtimas rodo žarnyno mikrofloros disbalansą.

3. Silpna imuninė sistema: Dažnai sergant, ypač peršalimais, gali reikšti, kad reikia probiotikų. Probiotikų trūkumas gali būti viena iš priežasčių, dėl ko jūsų imuninė sistema yra silpna.

4. Nuotaikos svyravimai: Nesubalansuota žarnyno mikroflora gali trikdyti dopamino ir serotonino gamybą, sukeldama nuotaikos sutrikimus.

5. Odos problemos: Odos sutrikimai, tokie kaip aknė ar odos uždegimai, gali būti sprendžiami tiek vietiniais, tiek oraliniais probiotikais.

Išvada

Probiotikų trūkumas gali turėti didelę įtaką jūsų sveikatai ir gyvenimo kokybei. Jei jaučiatės pavargęs, turite virškinimo problemų ar dažnai patiriate nuotaikos svyravimus, galbūt jums reikėtų apsvarstyti probiotikų papildų vartojimą. Probiotikai gali padėti subalansuoti naudingas bakterijas jūsų žarnyne, stiprinti imuninę sistemą, gerinti virškinimą, reguliuoti nuotaiką ir netgi padėti valdyti svorį bei odos problemas.

Tačiau visada svarbu pasitarti su sveikatos specialistu prieš pradedant vartoti probiotikų papildus, kad būtų užtikrintas jų tinkamumas jūsų individualiai sveikatos būklei. Sveikatos gerinimas per probiotikų vartojimą gali būti pirmasis žingsnis link geresnės savijautos ir gyvenimo kokybės.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai