Neįtikėtinai greiti: top 7 greičiausi gyvūnai planetoje

Greitis yra nepaprasta savybė, kurią kai kurios Žemės būtybės išplėtojo iki tobulumo. Nuo sausumos iki oro ir jūros šie gyvūnai turi nuostabių sugebėjimų, leidžiančių jiems greitai ir grakščiai judėti. Iškirkime septynis greičiausius gyvūnus planetoje:

Gepardas (Acinonyx jubatus)

Neabejotinai greičiausias sausumos gyvūnas, gepardas gali pasiekti neįtikėtiną greitį iki 70 mylių per valandą (112 kilometrų per valandą) vos per kelias sekundes. Lieknas, aerodinaminis kūnas, ilgos kojos ir specializuotas stuburas bei raumenys leidžia pasiekti tokį nepaprastą pagreitį.

Gepardas (Acinonyx jubatus)

Sakalas (Peregrine Falcon)

Sakalas, žinomas kaip greičiausias paukštis, yra tikras stebuklas ore. Nardydamas gaudyti grobį, jis gali pasiekti didesnį nei 240 mylių per valandą (386 kilometrų per valandą) greitį. Šis įspūdingas plėšrūnas daugiausia medžioja paukščius, naudodamas ryškų regėjimą, kad iš didelio aukščio pastebėtų galimus taikinius.

Sakalas (Peregrine Falcon)

buriažuvė (Istiophorus platypterus)

buriažuvė yra neabejotinas vandenynų greičio viršininkas. Dėl supaprastinto korpuso ir ilgo snapelio jis gali plaukti iki 68 mylių per valandą (110 kilometrų per valandą) greičiu. Medžiodama mažesnių žuvų būrius, buriažuvė grobiui apglėbti naudoja į burę panašią nugaros peleką.

buriažuvė (Istiophorus platypterus)

Sraigtaragė antilopė (Antilocapra americana)

Sraigtaragė antilopė yra greičiausias sausumos žinduolis Šiaurės Amerikoje. Ji gali lėkti maždaug 55 mylių per valandą (88 kilometrų per valandą) greičiu ir ilgą laiką išlaikyti įspūdingą greitį. Šis neįtikėtinas gyvūnas išsivystė, kad išvengtų plėšrūnų, tokių kaip Amerikos gepardas, kuris išnyko maždaug prieš 12 000 metų.

Sraigtaragė antilopė (Antilocapra americana)

Brazilijos šikšnosparnis (Tadarida brasiliensis):

Brazilijos šikšnosparnis turi greičiausiai skraidančio žinduolio titulą. Didžiausias beveik 100 mylių per valandą (160 kilometrų per valandą) greitis. Šie judrūs padarai yra labai įgudę gaudyti vabzdžius naktinėse medžioklėse.

Jie gali klestėti įvairiose buveinėse – nuo miesto teritorijų iki žemės ūkio kraštovaizdžio ir natūralios aplinkos, parodydami savo atsparumą besikeičiančiam kraštovaizdžiui.

Brazilijos  šikšnosparnis (Tadarida brasiliensis):

Kardžuvė (Xiphias gladius)

Kardžuvė, garsėjanti savo ilgu, į kardą panašiu snapu, yra išskirtinė plaukikė. Ji gali pasiekti greitį iki 60 mylių per valandą (97 kilometrų per valandą). Dėl šios savybės jis yra didžiulis plėšrūnas atviroje jūroje, tiksliai medžiojantis žuvų būrius.

Kardžuvė (Xiphias gladius)

Kolibris (Calipte anna)

Tarp kolibrių Anna’s Hummingbird yra greičio demonas. Jis gali skristi greičiu iki 50 mylių per valandą (80 kilometrų per valandą) nardymų metu ir agresyvių demonstracijų iš oro metu. Šie maži paukščiai turi neįtikėtinai greitai plakančius sparnus, todėl jie gali sklandyti nepaprastai stabiliai.

Kolibris (Calipte anna)

Gamta palaimino šiuos gyvūnus ypatingais prisitaikymais, leidžiančiais jiems klestėti atitinkamoje aplinkoje. Nesvarbu, ar žemėje, ore ar vandenynuose, šios nuostabios būtybės yra evoliucijos stebuklai ir baimę keliančios greičio galios pavyzdys gyvūnų karalystėje.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai