4 didžiausios varlių rūšys Pasaulyje

Varlės savo unikaliomis savybėmis ir žaviais gyvenimo ciklais visada žavėjo tiek vaikų, tiek suaugusiųjų vaizduotę.

Nors dauguma varlių yra palyginti mažos, kai kurios rūšys išsiskiria savo stulbinamu dydžiu. Šiame straipsnyje apžvelgsime keturias didžiausias varles pasaulyje.

Galijoto varlė (Conraua goliath):

Mūsų sąrašo viršuje yra varlė Goliath, kurios gimtinė yra Vakarų Afrikos atogrąžų miškai, ypač Kamerūnas ir Pusiaujo Gvinėja. Šis didžiulis varliagyvis gali siekti iki 32 centimetrų (12,6 colio) ilgio ir sverti daugiau nei 3,3 kilogramo (7,3 svaro). Dėl savo įspūdingo dydžio ir įspūdingos išvaizdos šios varlės yra tikrai nuostabus vaizdas.

Galijoto varlė (Conraua goliath):

African Bullfrog (Pyxicephalus adspersus):

African Bullfrog varlė, kilus iš Afrikos į pietus nuo Sacharos, garsėja didžiuliu dydžiu ir galinga konstrukcija. Suaugę patinai gali užaugti iki 23 centimetrų (9 colių) ilgio ir sverti daugiau nei 2 kilogramus (4,4 svaro). Šios didžiulės varlės turi aistringą apetitą ir gali valgyti beveik viską, kas telpa į burną.

African Bullfrog (Pyxicephalus adspersus):
Magnificent tree frog (Litoria splendida). Original public domain image from Wikimedia Commons

Saliamono salos lapinė varlė (Ceratobatrachus guentheri):

Saliamono salos lapinė varlė yra unikali rūšis, gyvenanti Saliamono salų atogrąžų miškuose. Šios varlės išskirtinė išlyginta išvaizda ir į lapus panaši spalva padeda jai puikiai įsilieti į aplinką. Ji gali užaugti iki 13 centimetrų (5,1 colio) ilgio ir dažnai laikoma viena didžiausių medžių varlių pasaulyje.

Saliamono salos lapinė varlė (Ceratobatrachus guentheri):

Tomopterna delalandii:

Taip pat žinomas kaip dykumos lietaus varlė arba Delalande upės varlė, Tomopterna delalandii yra didelė varlių rūšis, randama pietų Afrikoje. Nors ir ne tokia didžiulė kaip kai kurios kitos šio sąrašo varlių rūšys, ja vis tiek verta paminėti dėl savo dydžio ir unikalios išvaizdos. Suaugę egzemplioriai gali siekti iki 10 centimetrų (3,9 colio) dydį ir turėti išskirtinę, kastuvą primenančią galvos formą.

Tomopterna delalandii:

Apibendrinant, šios keturios nuostabios varlių rūšys įrodo, kad varliagyvių pasaulyje yra įvairių formų ir dydžių būtybių. Nuo įspūdingos varlės Galijoto iki dykumos varlės Tomopterna delalandii – kiekviena iš šių varlių papildo gamtos pasaulio įvairovę . Tačiau būtina prisiminti, kad daugeliui šių rūšių kyla grėsmė išnykti dėl buveinių sunaikinimo ir žmogaus veiklos, pabrėžiant, kad svarbu dėti pastangas siekiant apsaugoti šias žavias būtybes ateinančioms kartoms.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai