Orchidėjų priežiūra: 5 taisyklės, kurias privalote žinoti

Orchidėjos – vienos populiariausios kambarinės gėlės. Orchidėjų priežiūra gali būti šiek tiek sudėtingesnė nei kitų namų augalų. Dauguma orchidėjų rūšių, įskaitant itin populiarąją Phalaenopsis, savo natūralioje aplinkoje, Pietų Amerikos tropikų miškuose, auga kaip epifitai ant medžių. Norint, kad orchidėjos namuose klestėtų, būtina sukurti tam tikras sąlygas ir laikytis keleto svarbių taisyklių. Šiame straipsnyje pateikiame penkias pagrindines orchidėjų priežiūros taisykles.

1 taisyklė: tinkama dirva ir orchidėjų vazonai

Orchidėjų priežiūra reikalauja specialios žemės: Orchidėjų sodinimui ir persodinimui niekada nenaudokite įprastos žemės. Reikėtų rinktis specialų orchidėjų žemės mišinį, kuris yra šiurkštus ir laidus orui, kad išvengtumėte šaknų pūdimo. Geriausias laikas persodinti yra pavasarį, kai augalas nustoja žydėti. Persodinant, šaknų kamuolį reikėtų kruopščiai išvalyti nuo senos žemės, o naujasis vazonas turėtų būti vos didesnis už ankstesnį. Patikrinkite šaknis dėl supuvusių ar mirusių vietų ir pašalinkite jas naudodami aštrų peilį.

 • Nenaudokite įprastos žemės orchidėjoms.
 • Naudojant specialų žemės mišinį išvengiama šaknų pūdimo.
 • Persodinti geriausia pavasarį.

2 taisyklė: orchidėjos negali pakęsti užsistovėjusios drėgmės

Užsistovėjusi drėgmė sukelia šaknų puvimą, ir augalas greitai žūva. Užtikrinkite, kad puode ar laistymo indelyje nesusikaupęs vanduo. Laistant orchidėjas purkštuku, niekada nepurkškite tiesiai ant augalo. Visada purškite į dirvą arba šaknis. Vanduo, susikaupęs lapų tarpeliuose ar pumpuruose, gali sukelti jų puvimą. Orchidėjų priežiūra ir tinkamas tręšimas yra neatsiejama sveiko augalo dalis.

 • Užsistovėjusi drėgmė sukelia šaknų puvimą.
 • Laistyti tik dirvą arba šaknis, vengti vandens kaupimosi ant augalo.

3 taisyklė: laistymo metodai

Orchidėjų priežiūra ir laistymo metodai
Orchidėjų priežiūra ir laistymo metodai

Orchidėjas geriausia laistyti ryte, naudojant kambario temperatūros vandenį su mažu kalkių kiekiu. Jei reikia, nukalkinkite vandenį – tai atsipirks gražiais žiedais. Taip pat galite naudoti lietaus vandenį vasarą. Laistymui iš viršaus arba mirkymui vandenyje yra ypač sėkmingi metodai, tačiau galite naudoti ir purkštuką ar siauragurklę plastikinę laistytuvę. Svarbu, kad vandenį piltumėte tik į žemę arba šaknis, o ne ant augalo viršutinių dalių.

 • Laistyti ryte naudojant kambario temperatūros vandenį.
 • Naudoti vandenį su mažu kalkių kiekiu, prireikus jį nukalkinant.

4 taisyklė: saikingas tręšimas sveikoms orchidėjoms

Tręšimas yra svarbi orchidėjų priežiūros dalis. Rekomenduojame naudoti specialias orchidėjų trąšas, kurios parduodamos parduotuvėse. Laisvėje augančios orchidėjos nereikalauja daug maistinių medžiagų, taip pat ir namų orchidėjos. Trąšos su dideliu druskos kiekiu kaupiasi dirvoje ir gali pakenkti augalui. Orchidėjų trąšas reikėtų naudoti mažomis dozėmis, kad būtų išlaikyta optimali orchidėjų priežiūra.

 • Naudoti specialias mažo druskos kiekio orchidėjų trąšas.
 • Trąšas taikyti mažomis dozėmis.

5 taisyklė: nuvytusių stiebų šalinimas

Orchidėjų priežiūra apima ir reguliarų nuvytusių stiebų šalinimą, kuris yra labai svarbus. Tačiau palikite juos ant augalo, kol visiškai išdžius. Tik tada nupjaukite juos iki žaliosios dalies, palikdami bent du naujus pumpurus ant stiebo pagrindo.

 • Nuvytę stiebai turėtų būti pašalinami tik visiškai išdžiūvę.
 • Palikti stiebo pagrindą su bent dviem naujais pumpurais.

Santrauka

Orchidėjų priežiūra reikalauja ypatingo dėmesio ir tinkamų sąlygų. Laikydamiesi šių penkių taisyklių, jūs padėsite savo orchidėjoms ne tik išgyventi, bet ir klestėti. Atminkite, kad kiekviena orchidėja yra unikali, todėl, kai kurie priežiūros aspektai gali skirtis priklausomai nuo rūšies. Regulari priežiūra ir tinkamas laistymas, tręšimas bei aplinkos sąlygos yra raktas į sveikus ir gražius augalus.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai