Pasakojimas apie Poon Lim: siaubinga istorija jūroje

Straipsnio turinys

1943 m. balandžio 5 d., trys Brazilijos žvejai pastebėjo kažką neįprasto ant horizonto, maždaug devynių mylių atstumu nuo kranto. Artėdami patikrinti, jie buvo nustebinti atradę išsekusį žmogų ant medinio plausto. Nepaisant baisių saulės nudegimų ir alkio, vyras buvo nuostabios nuotaikos. Tik keletą dienų vėliau, su vertėjo pagalba, jie sužinojo, kad vyras vardu Poon Lim klajojo jūroje 133 dienas. Tai jo neįtikėtina istorija.

Poon Lim gimė 1918 m. kovo 8 d. Hainano saloje, esančioje prie Kinijos pietrytinio kranto. Nepaisant vykstančio Pirmojo pasaulinio karo ir pasaulinės gripo pandemijos, Lim šeima gyveno gana ramiai, žvejojant Beibu įlankoje salos šiaurėje.

Tačiau jau 1920-ųjų pabaigoje Japonijos invazija į Kiniją tapo vis labiau tikėtina, o šeimos ateitis buvo neaiški. Lim tėvas bijojo, kad jo sūnūs gali būti pašaukti tarnauti armijoje prieš užsienio okupantus, ir buvo įsitikinęs, kad tai reikštų mirtiną pavojų jiems. Tai paskatino jį persikelti su šeima į Malaiziją, kur jie greitai įsikūrė ir vėl pradėjo žvejoti.

Tačiau, augdamas, Lim nesijautė patenkintas šiuo gyvenimo būdu. Jam tai atrodė nuobodu, todėl, kai tik jam pasitaikė galimybė, jis nusprendė prisidėti prie kovos prieš japonų imperializmą. Jis pasisiūlė tarnauti kaip antruoju stiuardu Didžiosios Britanijos prekybos laivyno laive.

Poon Limas buvo kinas, kuris dirbo kaip katuės tvarkytojas laive “Benlomond”. 1942 m. lapkričio 23 d., kai laivas plaukė per Atlanto vandenyną, jis buvo nuskandintas vokiečių povandeninio laivo. Beveik visi laivo įgulos nariai žuvo, tačiau Limui pavyko išgyventi.

Po sprogimo Limas atsidūrė vandenyne, užsidėjęs gelbėjimosi liemenę, ir sėkmingai užlipęs ant nedidelio medinio plausto. Jo turimi ištekliai buvo itin riboti: keletas šokolado batonėlių, cukraus kubeliai, galonas šviežio vandens ir keli smulkūs daiktai.

Limas, buvęs žvejys, naudojo savo įgūdžius ir išradingumą, kad išgyventų. Jis žvejojo žuvis, gaudė jūros paukščius ir net mažus ryklius. Tačiau jis taip pat patyrė daug nusivylimų: kelis kartus šalia plaukentys laivai ar skrendantys lėktuvai jo nepastebėjo.

Po beveik penkių mėnesių, 1943 m. balandžio 5 d., Limą pastebėjo Brazilijos žvejai ir jį išgelbėjo. Jis praleido beveik penkis mėnesius Atlanto vandenyno viduryje, praradęs daug svorio ir labai stripiai dehidratavęs.

Po šio nuotykio Limas tapo tarptautine sensacija. Jis buvo apdovanotas Britanijos imperijos medali. Vėliau jis nusprendė apsistoti JAV, kur gyveno iki savo mirties 1991 m.


Ši istorija yra įspūdingas pavyzdys žmogaus ištvermės ir noro išgyventi net pačiomis sunkiausiomis aplinkybėmis.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai