Po karštų Seimo diskusijų priimtas sprendimas: kailinių žvėrelių verslas – nebeleistinas.

Straipsnio turinys

Seimas nusprendė, kad nuo 2027 metų Lietuvoje bus uždraustos kailinių žvėrelių fermos. Šis sprendimas buvo priimtas po intensyvių diskusijų ir galutinio balsavimo. Nors kai kurie Seimo nariai priešinosi šiam draudimui, argumentuodami, kad tai gali pakenkti verslui, kiti teigė, kad draudimas yra būtinas dėl gyvūnų gerovės.

Pagrindiniai momentai

  • Seimas pritarė draudimui nuo 2027 metų, numatant pereinamąjį laikotarpį iki šios datos.
  • Fermų savininkams bus išmokėtos kompensacijos už uždarytas fermas.
  • Kailinių žvėrelių verslo draudimas sukėlė daug diskusijų Seime. Kai kurie Seimo nariai teigė, kad draudimas gali pakenkti verslui, o kiti palaikė draudimą dėl gyvūnų gerovės.
  • Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija nėra patenkinta valstybės siūlomomis kompensacijomis ir ketina skųsti sprendimą teismui.
  • Lietuva būtų 20-ta šalimi Europoje, kuri uždraudė kailinių žvėrelių fermas.
kailiniai žvereliai verlso draudimas

Kailinių žvėrelių verslas Lietuvoje ir Europoje

Kailinių žvėrelių verslas Lietuvoje yra gana didelis. Pernai šalyje buvo išauginta apie 1 milijonas kailinių žvėrelių, o šiemet – maždaug 700-800 tūkstančių. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik 40 kailinių žvėrelių fermų. Tačiau dėl įvairių priežasčių, įskaitant pandemiją, energijos kainų augimą ir karą Ukrainoje, daugelis fermų yra laikinai uždarytos.

Europoje kailinių žvėrelių verslo draudimas yra vis populiaresnis. Lietuva būtų 20-ta šalimi, kuri priėmė šį sprendimą. Kiti Europos šalyse, kuriose šis verslas yra uždraustas, neskiria kompensacijų fermų savininkams.


Išvada

Seimo sprendimas uždrausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje yra žingsnis į priekį gyvūnų gerovės srityje. Tačiau šis sprendimas taip pat kelia daug klausimų apie tai, kaip bus kompensuojamas verslas ir kaip tai paveiks Lietuvos ekonomiką.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai