Svorio padidėjimas žiemą: Kodėl tai vyksta ir kaip to išvengti?

Žiema dažnai siejasi su svorio prieaugiu, tačiau šis reiškinys nėra neišvengiamas. Pasak endokrinologijos profesoriaus Kunal Shah ir svorio kontrolės specialistės Dina Peralta-Reich, svorio prieaugis žiemą yra dažnas reiškinys, kurį lemia įvairūs veiksniai.

Mitybos įpročiai ir alkoholis

Dažniausiai svorio prieaugis žiemą siejamas su šventinio laikotarpio mitybos įpročiais. Daugėja valgymo progų ir mažiau dėmesio skiriama maisto pasirinkimui. Tai, kartu su didesniu alkoholio vartojimu, lemia kalorijų perteklių ir svorio prieaugį.

Sėslus gyvenimo būdas

sėslus gyvenimo būdas

Šaltuoju metų laiku žmonės tampa sėslesni, ypač dėl mažesnių temperatūrų ir mažiau laiko praleidžiamą lauke. Tai sumažina fizinį aktyvumą ir gali prisidėti prie svorio prieaugio.

Norint spręsti “Sėslus gyvenimo būdas” problemą, svarbu įtraukti fizinį aktyvumą į kasdienę rutiną, ypač žiemos metu, kai natūraliai mažiau judame. Čia yra keletas patarimų:

  1. Vidinių Pratimų Rutina: Sukurkite pratimų planą, kurį galite atlikti namuose. Tai gali būti jogos, pilateso, kūno svorio pratimai ar net šokiai. Yra daug nemokamų internetinių šaltinių ir programėlių, siūlančių vadovus ir pamokas.
  2. Pratimų Planavimas: Nustatykite konkrečius laikus savo dienotvarkėje fiziniam aktyvumui. Tai padeda išlaikyti nuoseklumą ir mažina tikimybę praleisti pratimus.
  3. Žingsnių Skaičiavimas: Naudokite žingsnių skaičiavimo programėlę arba išmanųjį laikrodį, kad sektumėte kasdienį judėjimą. Nustatykite tikslą, pavyzdžiui, 10 000 žingsnių per dieną, ir stenkitės jį pasiekti.
  4. Aktyvios Pertraukos: Jei dirbate sėdimą darbą, darykite trumpas aktyvias pertraukas. Tai gali būti keletas minučių tempimo, trumpas pasivaikščiojimas namuose ar biure, ar net keli atsilenkimai.
  5. Lauko Veikla: Net ir žiemą stenkitės praleisti laiką gryname ore. Tai gali būti pasivaikščiojimas, sniego valymas, žiemos sportai, ar net trumpas pasivaikščiojimas po pietų.
  6. Socialinis Aktyvumas: Susiraskite treniruočių partnerį ar prisijunkite prie sporto grupės. Tai ne tik padidins motyvaciją, bet ir suteiks socialinį aspektą jūsų treniruočių rutinai.
  7. Pritaikykite Aktyvumą Prie Asmeninių Poreikių: Rinkitės tokius fizinio aktyvumo būdus, kurie jums patinka ir yra pritaikyti jūsų kūno poreikiams. Tai gali būti švelnesnės veiklos, kaip joga, jei reikia mažiau intensyvumo, arba dinamiškesnės veiklos, kaip intensyvus intervalinis treniravimas, jei ieškote didesnio iššūkio.
  8. Naudokite Technologijas: Išbandykite virtualias treniruočių programas ar išmaniuosius prietaisus, kurie gali suteikti personalizuotas treniruočių programas ir palaikymą.

Svarbiausia yra rasti veiklą, kuri jums patinka ir į kurią norite investuoti laiką, kad ji taptų įprasta ir malonia jūsų kasdienio gyvenimo dalimi.

Daugiau informacijas skaitykite ČIA

Evoliucinė teorija

Yra teorija, kad žmogaus organizmas žiemą saugo papildomus riebalus evoliuciniais sumetimais, tačiau ši teorija kol kas neturi mokslinio pagrindo.

Kaip išvengti svorio padidėjimo žiemą

Norint išvengti svorio prieaugio, svarbu kontroliuoti angliavandenių ir cukraus vartojimą, taip pat saikingai vartoti alkoholį. Svarbu ir fizinis aktyvumas, net jei tai reiškia pratimus namuose. Tai gali apimti svorio palaikymą per šventes, o ne svorio metimą.


Išvada

Nors svorio padidėjimas žiemą yra dažnas reiškinys, jį įmanoma kontroliuoti ir net jo išvengti, tinkamai reguliuojant mitybą ir fizinį aktyvumą. Svarbu yra sąmoningumas ir planavimas, kad šventinio laikotarpio malonumai netaptų ilgalaikėmis sveikatos problemomis.

Straipsnio šaltinis

Sourceyahoo

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai