Top 10 keisčiausių gyvūnų

Straipsnio turinys


Pasaulio gyvūnų karalystė yra kupina nuostabių ir įvairių kūrinių, tačiau tarp jų taip pat yra keistų ir neįprastų padarų, kurie neabejotinai užburia mūsų vaizduotę. Tai yra guvūnai, kurie, savo stebuklingomis savybėmis, kelia nuostabą

10. Aye-aye (ilgapirštis lemūras)

aye aye

Šis ilgapirštis lemūras randamas tik Madagaskare ir yra 14–17cm ilgio, su ilga uodega. Jo kūną dengia ilgi, kieti plaukai, kurių spalva svyruoja nuo pilkos iki juodos su baltais apsauginiais plaukais. Jo veidas primena lapės veidą, tačiau dantys auga nuolat, kaip roplio. Aye-aye naudoja ekolokaciją ir gali laipioti medžiais žemyn galva kaip voverė.

Jo akys yra apvalios, stebinančios ir oranžinės ar smėlinės spalvos. Gyvūnas taip pat turi specializuotą trečią pirštą. Vietiniai jį laiko blogu ir žudo jį iš karto, todėl aye-aye yra nykstanti rūšis.

9. Okapi (Miško žirafa)

okapi

Ar tai yra žirafa? Ar tai yra zebras? Taip pat žinomas kaip zebras žirafa, okapi yra iš tikrųjų artimas žirafų gimininei, bet ne joks hibridas. Šis keistas gyvūnas yra apie 4,9 pėdų aukščio ir apie 8 pėdų ilgio. Patelės yra šiek tiek aukštesnės.

Jo kaklas yra ilgas, bet ne toks ilga kaip jo giminaitės.Okapi turi lankstų, tamsiai rudą arba raudonai rudą kailį bei tas zebrų juostas ant kojų ir užpakalinėje dalyje. Vyriškos lyties Okapos turi ragus ant galvos. Šis gyvūnas yra nykstanti rūšis ir natūraliai randamas tik Kongo Demokratinėje Respublikoje.

8. Didžiaburnis ryklys

didziaburnis ryklys

Ši ryklio rūšis atrodo bauginančiai su savo vonios dydžio burna, tačiau tai yra taikingas planktonais mintantis ryklys. Ši rūšis buvo atrasta tik 1976 metais ir yra keista bei paslaptinga, gyvenanti giliame visų pasaulio vandenų vandenyse. Skirtingai nuo kitų ryklių, ši rūšis nėra geras plaukikas, turi minkštą kūną ir atrodo, kad mažiausiai energijos sunaudoja, kad būtų judrus.

Jis turi baltą pilvą ir viršuje yra rudas, tamsiai mėlynas arba pilkas. Taip pat turi keistų, iškilusių lūpų. Didžiaburnis ryklys gali būti didesnis kaip 4 pėdų pločio ir turi net iki 50 eilių mažų dantų viršutinėje žandikaulio dalyje ir 75 eilių apatinėje. Šis ryklys gali augti iki 18 pėdų ilgio ir sverti daugiau nei 2 tonas.

7. Pongolino (Žvynuotaoji skruzdėda)

zvynuotoji skruzdeda

Šis gyvūnas, ateina su savo pačio ginklu. Taip pat žinomas kaip šeriuotoji mušmire, pangolino oda yra padengta keratino žvynais, tokios pačios medžiagos tipu, iš kurio susideda ir kitų gyvūnų plaukai, kailiai, nagai ir nagų plokštelės. Tai yra vienintelis žinduolis, žinomas turintis tokio tipo žvynus, dėl ko jis tapo dėmesio centre, tiek teigiamo, tiek neigiamo.

Grobiavimas ir gyvenvietės sunaikinimas padarė daugumą iš šešių pangolino rūšių nykstančiomis, kritiškai nykstančiomis arba pažeidžiamomis. Tai tiesa, netgi nepaisant to, kad gyvūnas apsaugo save tvirtais šarvais įsisukdamas į kamuolį ir parodant savo aštrius žvynus, kai jis jaučiasi pavojuje.

6. Plaukuota varlė

plaukuota varle

Plaukai ir kailiai paprastai yra žinduolių bruožai ir galbūt kai kurių vabzdžių, tačiau jų beveik niekada nepamatysite amfibijose. Plaukuotas varliagyvis, taip pat žinomas kaip vuolverinas arba siaubo varliagyvis, yra išimtis. Šių varliagyvių vyrai, kurie užauga apie 4–5 colių ilgio, vysto tarsi plaukus ant savo šonų ir šlaunų dauginimosi metu. Tai iš tikrųjų nėra plaukai, o odiniai kamuoliukai, turintys arterijas, kurios padeda varliagyviui absorbuoti daugiau deguonies. Vyrui varliagyviui reikės papildomo deguonies, nes po to, kai patelė išmeta kiaušinius į vandenį, jis yra tas, kuris juos saugo.

Kitas neįprastas dalykas apie šią varliagyvę yra tai, kad ji turi išlendančius nagus, kaip vuolverinas. Nagai yra pagaminti iš kaulo ir jie gali būti išlindę tik tada, kai varliagyvis sulaužo savo kojos kaulus ir leidžia nagui perpjauti odą. Šis varliagyvis randamas Vakarų Afrikoje, ypač Kamerūne, Kongo Demokratinėje Respublikoje, Nigerijoje, Gabone ir Guinejos Kongo pusiasalyje. Nors šis varliagyvis nėra nykstanti rūšis, jsi yra medžiojamas ir valgomas.

5. Tsetse musė

tsetsee musė

Tropinėje Afrikoje aptinkama varliagyvė yra atsakinga už mieguistosios ligos plitimą. Tai dar nepadaro jos keistos, nes daugelis vabzdžių yra ligų nešiotojai. Tai, ką daro ši musė neįprasto, yra tai, kad vabalės lerva vystosi motinos gimdoje, o motina maitina ją pienu. Šios reprodukcijos strategijos paprastai būdingos tik žinduoliams.

Patelė leidžia apvaisinti tik vieną iš jos kiaušinių vienu metu, ir kūdikis patiria lervų stadijas, kai jis yra jos gimdoje. Kol lerva vystosi, motina maitina ją medžiaga, panašia į pieną, net jei ji vis dar yra jos gimdoje. Motina tada pagimdo lervą, kai ji pasiekia trečiąją lervų stadiją. Lerva tada nusileidžia į žemę ir gyvena apie mėnesį, naudodamasi maitinimu, kurį gavo iš savo motinos.

4. Ančiasnapis

anciasnapis

Visi žino apie ančiansapį, tačiau tai visiškai nepadaro jo mažiau keisto. Iš tikrųjų, kuo daugiau žmonių sužino apie šį gyvūną, tuo keistesnis jis atrodo. Žinoma, ančiasnapis turi snapą kaip anties, kojas kaip ūdros ir uodega kaip bebras. Jo kailis šviečia po ultravioletiniu šviesos spinduliais, o grobius jis atranda per elektros signalus, kuriuos suvokia jo snapo receptoriai.

Kai europiečiai jį pirmą kartą pamatė, jie manė, kad ančiasnapis yra suklastotas. San Diego zoologijos sodas yra vienintelis Amerikoje zoologijos sodas, kuriame yra ančiasnapių paroda.

3. Dygliažuvė

dygliažuvė

Ši rausvai balta žuvis, kuri yra viena iš bjauriausių pasaulio būtybių, turi nepatenkinto seno žmogaus veidą. Taip pat vadinamas riebia galva, jis randamas giliuose vandenyse prie Naujosios Zelandijos ir Australijos. Viena dygliažuvė buvo paimta iš 1200 metrų gylio. Per greitai ištrauktas iš vandenyno gelmių jis patiria tokią traumą, kad subyra į dėmę. Dauguma sugautų dygliažuvių yra maždaug 30 centimetrų ilgio ir sveria apie 2 kg.

2. Kempinė

kempinzuve

Kempinė yra vienas iš tų jūros gyvūnų, kurie atrodo kaip augalas, bet nėra. Iš tiesų, kempinė net negali būti panaši į augalą, kaip į organizmą, nukritusį iš kosmoso. Šis gyvūnas, sudarytas iš nespecializuotų ląstelių, susimaišiusių su kanalais ir poromis, neturi virškinimo sistemos. Jis neturi smegenų ar nervų sistemos. Jame nėra kraujotakos sistemos. Jis neturi vidaus organų. Jis gyvas tik todėl, kad vandenyno srovės neša jai maistą, deguonį ir pašalina atliekas.

1. Tardigradas

Tardigradas

Šis mikroskopinis padaras, dar vadinamas vandens lokiu, gyvūnu ir samanų paršeliu, yra beveik nesunaikinamas. Jis yra Antarktidoje ir vandens telkiniuose, yra atogrąžų miškuose ir purvo ugnikalnuose bei dykumose. Jis netgi išgyveno būdamas atviroje erdvėje. Jis gali gyventi per temperatūrą, kuri artėja prie absoliutaus nulio, ir iki 300 laipsnių pagal Farenheitą. Jis gali toleruoti spinduliuotę ir slėgį, kuris gali nužudyti žmogų.

Jei reikia, tardigradas gali išgyventi be maisto ir vandens 30 metų ar ilgiau ir ištverti dehidrataciją dešimtmetį. Mažas, riebus, segmentuotas žvėrelis su aštuoniomis kojomis ir naginėmis pėdomis minta vienaląstę augalinę medžiagą ir už save mažesnius bestuburius.


Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai