14 faktų apie pomidorus, kuriuos verta žinoti!

Straipsnio turinys

Pomidorai yra viena iš populiariausių ir universaliausių daržovių mūsų virtuvėse. Kasdien jų skanus skonis ir įvairios spalvos papildo mūsų patiekalus ir teikia džiaugsmą virtuvės stalui. Tačiau pomidorai yra ne tik skanusis daržovės priedas, jie turi ir savo paslapčių, legandų bei istoriją, kurią kiekvienas mėgėjas turėtų išgirsti. Šiame straipsnyje pakeliame skliautus ir atskleisime 14 įdomių faktų apie pomidorus.

 1. Pomidorai yra botaniškai laikomi vaisiais, tačiau kasdieniniame naudojime juos dažniausiai vadiname daržovėmis.
 2. Žodis “pomidoras” kilęs iš ispanų kalbos žodžio “tomate”, kuris savo ruožtu atėjo iš naujoindiečių žodžio “xitomatl”.
 3. Pomidorai pradžioje nebuvo populiarūs maiste, bet buvo auginti kaip dekoratyviniai augalai ir skirti puošti aplinkas.
 4. Pomidorai gali būti labai įvairių formų ir spalvų: nuo mažų vyšnių formos iki didelių, apvalių arba ovalių rūšių.
 5. Pirmieji pomidorai iš Amerikos buvo atvežti į Europą ispanų conquistadorų, tačiau ilgą laiką buvo laikomi nuodingais augalais ir naudoti tik kaip dekoracija.
 6. Pomidorai yra puikus vitamino C, vitamino K, kalio ir antioksidantų šaltinis.
 7. Pietinėje Italijoje yra labai populiarus pomidorų festivalis, vadinamas “Sagra del Pomodoro”, šventė yra skirta pomidorų garbei.
 8. Pomidorų veislės “Santaro” buvo pirmieji Lietuvoje sukurti pomidorai ir tapo garsių Lietuvos daržininkų atskaitos tašku.
 9. Pomidorai turi daug skirtingų aromatinių ir skonio profilių, priklausomai nuo veislės – nuo saldžių ir sultingų iki rūgščių ir pikantiškų.
 10. Didžiausias pasaulyje auginamas pomidoras svėrė net 3,51 kg ir jį užaugino rusas Mihailas Strijkinas.
 11. Pasaulio rekordas greičiausiai pasidarant sultis iš vieno pomidoro yra 1,85 sekundės.
 12. Pomidorai buvo pirmoji transgeninė daržovė, kuriai buvo įdėtas žuvies genas, siekiant išsaugoti šviežumą ilgesnį laiką.
 13. Ispanijos miestelyje Buñol kasmet vyksta festivalis “La Tomatina”, kurio metu dalyviai vienas kitą apmėto pomidorais.
 14. Pomidorai, kaip maisto produktas, turi gilias šaknis Meksikos ir Centrinės Amerikos kultūrose, kuriose buvo auginami ir naudojami jau prieš 2000 metų.

Pomidorai – tai daugiau nei tik daržovė. Šie įdomūs vaisiai su savo įvairove, istorija ir maistinėmis savybėmis teikia ne tik skonį, bet ir pasakas, kurios vertos pažinimo. Juos verta tyrinėti ir mėgautis jų įvairove, leisdami juos įkvėpti mūsų virtuvėje ir praturtinti mūsų maisto patirtį. Taigi, įsidėmėkime šiuos įdomius faktus apie pomidorus.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai