Bulvės: 14 Stulbinančių faktų apie šią universalią daržovę

Straipsnio turinys

Bulvės yra neatskiriama mūsų maisto kultūros dalis, puikiai derinantys mėgstamus skonius ir įvairiausias patiekalų ruošimo būdus. Tačiau jų pasaulis slepia daugybę įdomių faktų ir netikėtų savybių, kurios tikriausiai jus nustebins. Šiame straipsnyje kviečiame jūsų dėmesį atkreipti į bulvių stulbinančią įvairovę, kultūrinę įtaką ir daugelį kitų paslapčių, kurias verta sužinoti.

 1. Bulvės yra trečia pagal pasaulio auginamų maisto produktų kiekį po ryžių ir kviečių.
 2. JAV valstijos Ajova žinomos kaip “bulvių valstija”, nes ten auginama daugiausia šių daržovių.
 3. Pirmą kartą bulvės buvo auginamos Peru Andų kalnuose prieš daugiau nei 7 000 metų.
 4. Didžiausias pasaulyje bulvės svoris siekė net 4,98 kg, o didžiausias bulvių krūmas buvo užregistruotas Perėjoje, Škotijoje, 2010 metais ir sverė 11 kg.
 5. Kitaip nei dauguma vaisių ar daržovių, bulvės turi visiškai visavertę baltymų ir visų esminių aminorūgščių sudėtį.
 6. Bulvės yra puikus B grupės vitaminų, tokių kaip B6 ir folio rūgšties, šaltinis, kurie yra svarbūs kraujodarai ir nervų sistemos sveikatai.
 7. 1995 metais NASA pradėjo eksperimentą, kad ištirtų, ar bulvės gali būti auginamos Marso žemėje. Rezultatai parodė, kad jų auginimas būtų įmanomas.
 8. Šakniastiebių kultūra buvo tokia svarbi, kad per XVIII amžių Prūsijoje buvo priimti įstatymai draudžiantys šakniastiebių vagystes.
 9. Bulvės yra vienas mažiausių ir labiausiai maistingiausių maisto produktų kalorijų.
 10. Kolumbijos vyriausybė pradėjo puoselėti strateginį “Bulvių Spyrio Projektą”, siekdama apsaugoti savo gyventojus nuo badmečio ir sumažinti priklausomybę nuo importuojamų maisto produktų.
 11. Yra daugiau nei 4 000 bulvių veislių, atkeliavusių iš įvairių šalių ir kultūrų.
 12. Nors šiuo metu populiarios bulvių veislės yra balta ir raudona, 1795 m. Amerikos Hortikultūros Draugija pardavinėjo kataloge 17 skirtingų bulvių veislių.
 13. Bulvių valgymas, kol jos visiškai atšaldytos, gali sukelti žmonėms mėlynes.
 14. Per Didžiąją Prancūzijos revoliuciją bulvės buvo laikomos simboliu maisto, kuris priklauso visiems.

Bulvės – tai neįtikėtinai universalios daržovės, kurios turi turtingą istoriją ir įvairovę. Jos ne tik suteikia malonumą mūsų skoniui, bet ir yra puikus maisto šaltinis, turintis daug naudingų savybių. Sužinoti įdomius faktus apie bulves leidžia mums suprasti jų kultūrinę įtaką ir atskleisti jų stulbinantį pasaulį. Taigi, leiskime šioms nuostabioms daržovėms toliau stebinti mus savo unikaliu skoniu ir maistingumu.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai