8 šalys, kuriose sijonai skirti vyrams

Straipsnio turinys

Nors daugelyje šalių sijonai dažniausiai siejami su moterimis, yra daug kultūrų, kuriuose sijonų dėvėjimas vyrams ar panašūs drabužiai yra visiškai įprasta. Tokiu būdu vyrai ne tik išreiškia savo kultūrinį paveldą, bet ir mėgaujasi patogumais, kurios suteikia šie drabužiai. Apžvelkime 8 šalis, kuriose sijonai yra skirti vyrams.

Škotija – Kilcas

škotiškas vyriškas sijonas

Galbūt pats žinomiausias vyrų sijonas yra škotiškas kilcas. Tai tradicinis drabužis, kurį škotai dėvi specialiomis progomis, pvz., vestuvėse ar muzikos festivaliuose. Kilcas paprastai derinamas su kitais tradiciniais elementais, tokiais kaip marškinėliai, melsvųjų plunksnų kepurės ir aukšti batai.

Fidžis – Sulu

Sulu yra tradicinis Fidžio vyrų drabužis, primenantis sijoną. Dažniausiai jis dėvimas oficialiose progose, bet taip pat yra populiarus kasdieniniame gyvenime. Sulu gali būti tiek paprasto, tiek puošnaus dizaino.

Graikija – Fustanela

Fustanela yra plisėtas sijonas, kurį tradiciškai dėvi vyrai Graikijoje. Dažniausiai jis susijęs su tradicine grėkiška muzika ir šokiais, tačiau yra ir karinio uniformos dalis.

Indija – Dhoti

indiškas sijonas

Dhoti yra ilgas pluoštas audinio, kurį vyrai apsisuka aplink kūną ir įsispiria tarp kojų, sukurdami sijono efektą. Tai labai sena drabužio forma Indijoje, kurį dėvi tiek kasdieniame gyvenime, tiek religinėse ceremonijose.

Samoja – Lava-lava

Lava-lava yra paprastas sijono tipo drabužis, kurį dėvi tiek Samojos vyrai, tiek moterys. Vyrams tai dažniausiai yra vienspalvio audinys, o moterys renkasi spalvingesnes versijas.

Jemenas – Futa

Yemeniečiai vyrai dėvi ilgą drabužį vadinamą “futa”, kuris primena ilgą sijoną. Tai tradicinis drabužis, kurį vyrai dėvi kasdieniame gyvenime.

Tonga – Tā’ovala

Tonga salose vyrai dėvi tā’ovala, audinio gabalėlį, kurį pritvirtina prie kūno. Tai tradicinis drabužis, kurį vyrai dėvi religinėse ir šeimos ceremonijose.

Papua Naujoji Gvinėja – Asgras

Asgras yra sijono tipo drabužis, kurį dėvi Papua Naujosios Gvinėjos vyrai. Dažnai jis gaminamas iš augalinės medžiagos ir puošiamas tradiciniais ornamentais.


Išvada

Nors daugelis žmonių sieja sijonus tik su moterimis, kultūrinis kontekstas daugelyje šalių rodo, kad vyrai taip pat turi ilgą tradiciją dėvint sijonus ar jais panašius drabužius. Tai rodo, kaip įvairios pasaulio kultūros gali interpretuoti ir reikšti vyrų drabužius.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai