9 dalykai, kurių odontologai niekada nedarytų su savo dantimis

Šiame straipsnyje aptariame, kokių dantų priežiūros klaidų vengia patys dantų gydytojai, siekdami išsaugoti savo burnos sveikatą. Dantų gydytojai, remdamiesi savo praktine patirtimi ir moksliniais tyrimais, atskleidžia paplitusius įpročius, kurie gali atrodyti nekenksmingi, bet iš tikrųjų žalingi jūsų dantims.

Šiose įžvalgose pristatomos devynios svarbios klaidos, nuo ledų kramtymo iki netinkamo dantų šepetėlio pasirinkimo, kartu pateikiant patarimus, kaip šių klaidų išvengti, siekiant išlaikyti optimalią burnos sveikatą.

Ledų kramtymas

Dr. Natalie Peterson iš Minesotos universiteto akcentuoja, kad ledų kramtymas yra žalingas dantims. Tai ypač pavojinga tiems, turintiems plombas, nes ledai yra kieti ir šalti.

Dantų gydytojai vengia kramtyti ledus dėl keliamos mechaninės ir temperatūrinės įtampos dantims. Tai gali sukelti įtrūkimus, ypač tiems, turintiems plombas ar kitus dantų restauracijos darbus. Dantų gydytojai pataria vartoti ledus atsargiai, pabrėždami, kad geriausia yra vengti jų kramtymo.

Nagų kramtymas

Dr. Jennifer Soncini iš Bostono universiteto teigia, kad nagų kandžiojimas ne tik sukelia dantų emalio nusidėvėjimą, bet ir gali sukelti įvairias burnos problemas.

Nagų kandžiojimas yra ne tik higienos, bet ir dantų sveikatos problema. Tai sukelia dantų emalio nusidėvėjimą ir gali sukelti dantų ir žandikaulio sutrikimus. Taip pat šis įprotis gali skatinti bakterijų patekimą iš rankų į burną, didinant riziką susirgti periodontitais ir kitomis infekcijomis.

Dantų naudojimas kaip įrankio

Dr. Jarrett Manning iš JLM Dental Studios įspėja, jog naudojant dantis atidaryti pakuotes ar butelius, galima juos sulaužyti ar sužaloti.

Atidarinėjant pakuotes ar butelius dantimis, kyla pavojus sulaužyti dantis ar pažeisti dantų emalį. Dantų gydytojai pataria visada naudoti tinkamus įrankius, pvz., žirkles ar atidarytuvus, vietoj dantų, kad išvengti fizinių pažeidimų.

Limpantys saldainiai

Dantų gydytojai vengia valgyti limpančius saldainius, pavyzdžiui, guminukus, nes jie gali likti tarp dantų ir sukelti ėduonį.

Limpantys saldainiai, tokie kaip guminukai, ilgai išlieka ant dantų paviršiaus, skatindami bakterijų dauginimąsi ir rūgščių, kurios erzina dantų emalį, susidarymą. Dantų gydytojai pataria riboti tokių saldainių vartojimą ir gerai išsivalyti dantis po jų valgymo.

Per didelis alkoholio vartojimas

vyno gėrimas

Dr. Manning pabrėžia, kad per didelis alkoholio vartojimas kenkia ne tik kepenų sveikatai, bet ir dantims, nes sukelia burnos džiūvimą ir mažina seilių gamybą.

Alkoholis ne tik kenkia bendrai sveikatai, bet ir sausina burną, mažindamas seilių gamybą, kuri yra svarbi burnos sveikatai. Seilės padeda neutralizuoti rūgštis ir valyti maisto likučius, taigi mažėjant jų kiekiui, didėja ėduonies ir kitų burnos ligų rizika.

Kietų šerių dantų šepetėliai

Dr. Peterson rekomenduoja naudoti minkštų šerių dantų šepetėlius, nes kieti gali pažeisti dantenas ir dantų emalį.

Naudodami per kietus dantų šepetėlius, galima pažeisti dantenas ir dantų emalį. Dantų gydytojai rekomenduoja minkštus šepetėlius, kurie yra švelnūs dantenoms ir efektyvūs valant dantis.

Rūkymas

sulūžusi cigaretė

Dr. Manning tvirtina, kad rūkymas ne tik sukelia rimtas sveikatos problemas, bet ir labai kenkia burnos sveikatai, įskaitant dantų spalvos pasikeitimą ir burnos vėžį.

Rūkymas yra vienas iš pagrindinių burnos vėžio ir kitų rimtų burnos ligų, įskaitant periodontitą ir dantų netekimą, priežasčių. Be to, tai sukelia nemalonų burnos kvapą ir dantų geltonumą.

Kasdienės dantų priežiūros apleidimas

Dr. Manning ir Dr. Soncini pabrėžia, kad svarbu reguliariai šepetėti ir siūlų naudoti dantis, ypač prieš einant miegoti.

Reguliarus dantų valymas ir siūlų naudojimas yra būtinas norint išvengti ėduonies ir dantenų ligų. Ypač svarbu valyti dantis prieš miegą, nes per naktį bakterijos burnoje dauginasi intensyviau.

Reguliarus odontologo lankymas

Reguliarios dantų patikros yra būtinos norint išvengti rimtų dantų problemų ir laiku jas gydyti. Dr. Peterson pataria aptarti su savo odontologu, kaip dažnai turėtumėte lankytis dantų klinikoje.

Reguliarios apžiūros padeda anksti nustatyti ir gydyti dantų problemas, taip pat gauti individualius patarimus dėl asmeninės burnos priežiūros. Dantų gydytojai pabrėžia, kad kiekvienam žmogui reikalingas individualus apsilankymų dažnis, priklausantis nuo jo burnos sveikatos būklės ir rizikos veiksnių.


Išvada

Sveikų ir stiprių dantų išlaikymas yra neatsiejama mūsų bendros sveikatos ir gerovės dalis. Dantų gydytojai, remdamiesi savo profesionalia patirtimi, pabrėžia, kad kasdieniniai įpročiai ir elgesys turi didelę įtaką mūsų burnos sveikatai. Vengdami šių devynių klaidų – nuo ledų kramtymo iki reguliarių dantų gydytojo apsilankymų praleidimo – galime žymiai sumažinti dantų ir dantenų problemų riziką.

Šios rekomendacijos turėtų tapti mūsų kasdienės dantų priežiūros pamatu, leidžiančiu mėgautis stipria ir sveika šypsena ilgus metus.

Šis straipsnis parengtas remiantis “HuffPost” straipsniu, kurį parašė Jillian Wilson

Sourcehuffpost

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai