Ar galima gerti kavą sergant? Ar nepakenksite organizmui?

Kai sergate, natūralu norėti komforto iš maisto ir gėrimų, prie kurių esate pripratę. Daugeliui žmonių tai apima kavą. Sveikiems žmonėms kava, vartojama saikingai, turi nedaug neigiamų pasekmių. Ji net gali pasiūlyti kai kuriuos sveikatos privalumus, nes yra turtinga antioksidantais. Be to, kofeinas gali suteikti šiek tiek riebalų deginimo naudos. Tačiau gali kilti klausimas, ar saugu gerti kavą sergant. Šis gėrimas turi privalumų ir trūkumų, priklausomai nuo jūsų susiduriamos ligos tipo. Ji taip pat gali sąveikauti su kai kuriais vaistais.

Kavos poveikis ryte

ar galima gerti kavą kai sergi

Rytinė kava yra daugelio žmonių nekvestionuojamas pasirinkimas, nes jie mano, kad jos kofeino kiekis padeda juos pažadinti. Iš tikrųjų net ir be kofeino kava gali turėti silpną stimuliuojantį poveikį žmonėms dėl placebo efekto. Daugeliui kavos gerėjų šis suvokiamas energijos padidėjimas yra vienas iš pagrindinių kavos privalumų, taip pat viena iš priežasčių, kodėl galite pasirinkti gerti ją sergant.

Kava gali suteikti jums energijos šūvį, kuris gali būti naudingas, jei jaučiatės letargiški ar pavargę, bet pakankamai sveiki eiti į darbą ar mokyklą.

Kavos neigiamas poveikis

Kava taip pat gali turėti kai kurių neigiamų pasekmių. Kavos kofeinas turi diuretinį poveikį, tai reiškia, kad jis gali ištraukti skysčius iš jūsų kūno ir priversti jus išskirti daugiau jų per šlapimą ar išmatas. Kai kuriems žmonėms kavos vartojimas gali sukelti dehidrataciją dėl viduriavimo ar per didelio šlapinimosi.

Žmonėms, kurie yra dažnai sergantys ar patiriantys vėmimą ar viduriavimą, kava gali sustiprinti šias problemas ir sukelti dehidrataciją.

Kavos poveikis skrandžiui

pilvo skausmas

Kava yra rūgštinga, todėl ji gali sukelti skrandžio dirginimą kai kuriems žmonėms, pvz., tiems, kuriems yra aktyvi skrandžio opaligė. Jei pastebėjote, kad kava sukelia ar pablogina jūsų skrandžio opaliges, turėtumėte jos vengti arba rinktis šaltą kavą, kuri yra mažiau rūgštinga.

Kava gali dar labiau dirginti skrandžio opaliges, tačiau mokslinių tyrimų išvados nėra vienareikšmės.

Kavos sąveika su vaistais

vaistų vartojimas

Kava taip pat sąveikauja su kai kuriais vaistais, todėl turėtumėte vengti kavos, jei vartojate vieną iš jų. Ypač kofeinas gali sustiprinti stimuliuojančių vaistų, tokių kaip pseudoefedrinas (Sudafed), kuris dažnai naudojamas šalčio ir gripo simptomams mažinti, poveikį.

Kofeinas gali sąveikauti su stimuliuojančiais vaistais, tokiais kaip pseudoefedrinas, taip pat su antibiotikais.

Tai ar galima gerti kavą sergant?

kavos pupelės

Taip, galima gerti kavą sergant, tačiau tai priklauso nuo ligos tipo ir jūsų individualių reakcijų į kavą:

  1. Lengva peršalimo ar ligos atveju: Jei susiduriate su lengva peršalimo ar ligos forma, kavą galima gerti. Ji gali suteikti energijos šūvį, ypač jei jaučiatės letargiški ar pavargę, bet pakankamai sveiki eiti į darbą ar mokyklą.
  2. Sunkesnės ligos atveju: Sergant sunkesnėmis ligomis, kurias lydi vėmimas ar viduriavimas, gali kilti dehidratacijos rizika. Tokiu atveju gėrimas kavos gali sustiprinti dehidratacijos poveikį, todėl geriau pasirinkti kitus gėrimus, kurie geriau hidratuoja kūną.
  3. Skrandžio problemos: Kava yra rūgštinga, todėl gali dirginti skrandį, ypač jei turite skrandžio opaligę ar kitų rūgštingumo susijusių virškinimo problemų.
  4. Vaistų sąveika: Kava, ypač dėl jos kofeino, gali sąveikauti su kai kuriais vaistais, tokiomis kaip pseudoefedrinas ar antibiotikai. Jei vartojate tokius vaistus, turėtumėte pasitarti su gydytoju dėl kavos gėrimo.

Apibendrinant, nors daugeliui žmonių kava sergant gali būti saugi, svarbu atsižvelgti į savo individualią būklę ir pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, jei kyla abejonių.


Galutinės pastabos

Nors saikingai vartojama kava sveikiems suaugusiems yra paprastai nekenksminga, sergant gali tekti jos vengti. Jei susiduriate su lengva peršalimo ar ligos forma, kavą galima gerti, tačiau sunkesnės ligos, lydimos vėmimo ar viduriavimo, gali sukelti dehidrataciją, o gėrimas kavos gali sustiprinti šiuos poveikius. Taip pat turėtumėte riboti kavos vartojimą, jei pastebėjote, kad ji sukelia ar dirgina skrandžio opaliges. Galiausiai turėtumėte vengti kavos, bent jau kofeino turinčios kavos, jei vartojate bet kokius vaistus, kurie gali sąveikauti su kofeinu, tokius kaip pseudoefedrinas ar antibiotikai. Jei kyla abejonių dėl kavos gėrimo sergant, geriausia pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Šaltinis: „Healthline“ – Can You Drink Coffee When You’re Sick?

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai