Ar žinojote šiuos įdomius faktus apie šviesą? Nuo mėnulio šviesos iki vaivorykščių magijos!

Straipsnio turinys

Šviesa – tai kasdienybės dalis, nuo natūralios saulės šviesos pradėdami dieną iki dirbtinės šviesos, kuria naudojamės vakarais. Štai keletas įdomių faktų apie šviesą, kurie gali jus nustebinti.


Keliaudami šviesos greičiu, galėtumėte apskrieti Žemę 7½ karto per sekundę!

Mėnulis atspindi Saulės šviesą, todėl mes jį matome naktį.

Šviesos šaltiniai gali būti natūralūs arba dirbtiniai.

Saulės šviesa gali pasiekti apie 80 metrų gylį vandenyne!

Priežastis, kodėl matome žaibą anksčiau nei išgirstame griaustinį, yra ta, kad šviesa keliauja greičiau nei garsas. Griaustinį “išgirstame” kaip žaibo, smogusio į žemę, garsą, bet su uždelsimu.

Vabzdžiai ir kai kurie kiti gyvūnai gali matyti daugiau šviesos nei mes, tai reiškia, kad jie gali matyti spalvas, kurių mes nematome!

Šviesos greitis yra lygiai 299 792 km per sekundę (tuščioje erdvėje ir neblokuojamas atmosferos).

Optika yra mokslas, tiriantis šviesą.

Šviesa susideda iš visų spalvų, sumaišytų kartu. Baltą šviesą galima skaidyti ir atskleisti raudoną, oranžinę, geltoną, žalią, mėlyną, indigo ir violetinę spalvas.

Kai kurios šalys naktį naudoja mėlynas gatvės šviesas, kurios sumažino nusikalstamumo ir savižudybių atvejus. Mėlyna šviesa turi raminantį poveikį žmonėms.

Neoninė lemputė, įjungta Didžiosios depresijos metu, degė net 77 metus, kol buvo atrasta.

Šviesa matuojama bangos ilgiais elektromagnetiniame spektre. Šis spektras apima visus skirtingus šviesos tipus ir kitas bangas.

Augalai paverčia Saulės šviesą maistu per procesą, vadinamą fotosinteze.

Iš kosmoso aiškiai matoma Rytų ir Vakarų Vokietijos riba, nes skirtinguose regionuose naudojamos skirtingos lemputės. Šviesos tipas yra akivaizdžiai skirtingas.

Žmogaus matoma šviesa yra tik nedidelė elektromagnetinio spektro dalis. Tai yra liūdniausias faktas apie šviesą.

Prizmė yra objektas, galintis skaidyti baltą šviesą ir parodyti skirtingas spalvas, iš kurių ji susideda. Tai atrado mokslininkas Izakas Niutonas.

Šiaurės pašvaistė yra spalvotų šviesų rodymas danguje virš šiaurės ašigalio. Ją sukelia Saulės energija, sąveikaujanti su Žemės apsupančiomis dujomis.

Daiktai atrodo tam tikros spalvos, nes tai yra vienintelė spalva, kuri atsispindi.

“Fotinis čiaudulio refleksas” atsiranda, kai susiduriame su ryškia šviesa ir gali sukelti niežulį nosyje, netgi sukelti čiaudulį. Tai įvyksta dėl “susišaukusių laidų” smegenyse, teigia neurologai.

Šviesa yra energijos srautas, ir ji keliauja bangomis.

Vaivorykštes matome dėl to, kad ore esantys vandens lašai skaido šviesą į spalvas, iš kurių ji susideda – kaip ir prizmė.

Anglijoje yra įstatymas, vadinamas “teise į šviesą”. Šis įstatymas nurodo, kad jei į kažkieno pastatą natūrali šviesa patenka daugiau nei 20 metų, jis turi teisę sustabdyti bet kokius statybos darbus, kurie trukdytų natūraliai šviesai patekti į vidų.

Žmonės yra bioluminescenciniai, bet išskiriamos šviesos yra per silpnos, kad mūsų akys ją galėtų užfiksuoti.

Refrakcija yra reiškinys, kai šviesos bangos lenkiasi praeidamos per skirtingas medžiagas.


Kuris iš šių šviesos įdomių faktų jums patinka labiausiai? Praneškite man, jei norite matyti daugiau panašių straipsnių komentaruose!

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai