Keistos vorų rūšys: Nuo voro šypsenėlės iki povandeninių medžiotojų

Vorai – tai viena iš tų gyvūnų grupių, kuri sugeba vienu metu žavėti ir gąsdinti. Nors daugelis mūsų įprastai įsivaizduoja vorą kaip keturkojį, aštuoniakį padarą, besisukantį savo voratinklyje, gamta mums paruošė daugybę staigmenų. Štai devynios keistos vorų rūšys, kurios gali išprovokuoti tiek smalsumą, tiek šiurpą.

1. Havajų laimingo veido voras

havaju voras

Pradėkime nuo Havajų šypsenėlės voro, kuris gali sukelti daugiau šypsenų nei baimės. Jo nugarėlėje puikuojasi šypsenėlė, tačiau ne visi šie vorai turi tokį patį piešinį – jie gali keisti spalvas ir raštus.

2. Voras žudikas

assasin voras

Žudikas arba pelikano voras išsiskiria savo milžiniškomis žandikaulio dalimis, kurios primena pelikano snapą. Šie vorai maitinasi kitais vorais, todėl didelės žandikaulio dalys padeda išlaikyti saugų atstumą nuo kitų nuodingų žandikaulių.

3. Darželio tinklo voras

tinklinis voras

Darželio tinklo voras išsiskiria ne išvaizda, o seksualiniais įpročiais. Patinas prieš poravimąsi apvynioja patelę siūlais, kad ji negalėtų judėti – tai apsaugos priemonė patinui, kad po akto patelė nesuvalgytų jo kaip užkandžio.

4. Ogre Veido voras

ogre veido voras

Ogre veido voras pavadinimą gavo dėl savo baisaus, žmogiškai atrodančio veido su didelėmis akimis. Šis voras medžioja ne įprastu būdu, o laukia aukos su savo siūliniu tinklu tarp priekinių kojų.

5. Skruzdėlę imituojantis šokinėjantis voras

skurzde voras

Šis voras yra žinomas kaip raudonasis skruzdėles imituojantis šokinėtojas, kuris maitinasi skruzdėmis ir imituoja jų išvaizdą, kad galėtų lengviau priartėti prie aukos.

6. Povų voras

povas voras

Povų voras, dar žinomas kaip peacock spider, savo išvaizda ir elgesiu primena povą. Patinas šokio metu iškelia savo spalvingą užpakalį, siekdamas pritraukti patelę.

7. Gigantiška aukso rutulio pynė

auksinis voras

Šis voras yra toks didelis, kad jo tinkluose kartais įkliūva net maži paukščiai ar šikšnosparniai. Jis neapsiriboja tik vabzdžių medžiokle – keliautojai Pietryčių Azijoje kartais gali pamatyti, kaip šie vorai suvynioja ir suvalgo paukščius.

8. Vandens voras

nardytojas voras

Naras voras yra vienintelė vorų rūšis, gyvenanti po vandeniu. Jis sugeba įsikurti po vandeniu, nes sugeba prilaikyti deguonį ant savo kūno plaukelių.

9. Augalėdžiai šokinėjantys Vorai

vegetaras voras

Nors dauguma vorų yra žinomi kaip negailestingi medžiotojai, kai kurie šokinėjantys vorai į savo mitybą įtraukia ir augalų dalis, pavyzdžiui, gėlių nektarą.


Išvada

Šie keisti vorai yra puikus priminimas, kad gamta niekada nesustoja stebinti savo įvairove ir sudėtingumu. Kiekviena iš šių rūšių prisitaikė prie savo nišos ekosistemoje, o jų unikalios savybės yra evoliucijos stebuklas.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai