6 Ženklai, rodantys, kad jūsų atminties sutrikimai nėra normalūs

Atminties praradimas yra natūralus senėjimo proceso dalis, tačiau kai kurie simptomai gali signalizuoti apie rimtesnes sveikatos problemas. Šiame straipsnyje, remiantis Jillian Wilson straipsniu, pateikiami šeši ženklai, kurie gali rodyti nenormalų atminties praradimą.

Nesugebate išmokti naujų dalykų

Technologijų amžiuje, kai kasdien susiduriame su naujovėmis, kaip antai išmanieji telefonai ar modernūs automobiliai, mokymasis naudotis naujomis priemonėmis yra būtinas. Jeigu pastebite, kad negalite išmokti naudotis naujais įrenginiais, tai gali būti nerimą keliantis ženklas.

Kasdienių užduočių atlikimo sunkumai

kova su atminties problemomis

Jei kasdienės veiklos, tokios kaip maisto gaminimas ar finansų tvarkymas, tampa sudėtingos, tai taip pat gali signalizuoti apie nenormalų atminties praradimą.

Senstant, smegenų veikla gali sulėtėti, o tai gali turėti įtakos gebėjimui atlikti kasdienes užduotis. Pavyzdžiui, maisto gaminimas, kuris anksčiau buvo atliekamas be pastangų, gali tapti sudėtingas. Žmogus gali pamiršti receptų detalių ar net pradėti klysti atliekant pačius paprasčiausius veiksmus virtuvėje.

Panašūs sunkumai gali pasireikšti tvarkant finansus: pamirštami mokėjimai, sąskaitos apmokamos kelis kartus arba netenka suvokimo, kaip veikia finansiniai procesai. Tai gali būti rimto atminties sutrikimo požymis, reikalaujantis dėmesio ir, galbūt, medicininės konsultacijos.

Greitas pokalbių užmiršimas

atmintis

Normalu neprisiminti kiekvienos detalės iš pokalbių, tačiau jei pokalbiai išnyksta iš atminties vos per valandą ar greičiau, tai gali reikšti problemą.

Normali atminties funkcija leidžia žmogui išsaugoti ir prisiminti informaciją iš neseniai įvykusių pokalbių. Tačiau, jei asmuo pradeda beveik iš karto užmiršti, ką ką tik aptarė, tai gali būti nenormalaus atminties praradimo ženklas.

Tai gali apsunkinti socialinius ryšius ir kasdieninę veiklą, nes sunku sekti pokalbius ar prisiminti svarbius susitarimus ir įsipareigojimus. Toks pamiršimas gali būti susijęs su kitomis sveikatos būklėmis, todėl svarbu neignoruoti šio simptomo.

Pasiklydimas pažįstamose vietose

Kartais pasiklysti naujoje vietoje yra įprasta, tačiau jei pradedate klaidžioti savo gerai pažįstamame mieste, tai gali būti nenormalaus atminties praradimo požymis.

Pasakojimų kartojimas

Kartoti istorijas yra žmogiška, bet jei tai darote pernelyg dažnai, ypač per tą pačią dieną, tai gali būti nenormalaus atminties praradimo ženklas.

Kartoti pasakojimus yra įprasta, tačiau jei asmuo pradeda kartoti tuos pačius pasakojimus ar klausimus per trumpą laiką, tai gali rodyti atminties sutrikimus. Tai ypač pastebima, kai asmuo per tą pačią dieną kelis kartus pasakoja tą pačią istoriją ar užduoda tą pačią klausimą, neturėdamas sąmonės, kad jau tai padarė.

Tai gali sukelti nepatogumų tiek pačiam asmeniui, tiek jo aplinkiniams, ir yra aiškus signalas, kad reikia atkreipti dėmesį į atminties būklę.

Artimųjų pastebėjimai

atmintis

Jei jūsų artimieji pastebi, kad su jūsų atmintimi kažkas ne taip, svarbu rimtai vertinti jų susirūpinimą. Kartais artimieji gali pastebėti atminties problemas geriau nei patys asmenys.

Artimųjų ir draugų pastebėjimai gali būti labai vertingi nustatant atminties problemas. Jie gali pastebėti pokyčius, kurių pats asmuo gali neįžvelgti, pavyzdžiui, pasikartojančius pasakojimus ar kasdienių įpročių keitimąsi.

Jei artimieji išreiškia susirūpinimą dėl atminties pokyčių, svarbu tai vertinti rimtai ir galbūt kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą. Artimųjų pastebėjimai gali būti pirmasis žingsnis nustatant atminties sutrikimus ir imantis veiksmų jų valdymui.

Nėštumo metu susijęs atminties praradimas

Nėštumo ir po gimdymo laikotarpiu dažnai pasitaiko laikinas atminties praradimas, vadinamas „mamos smegenimis“. Tai laikoma normaliu ir nesukelia susirūpinimo.

Atminties praradimas nereiškia Alzheimerio ar demencijos

kovojimas su alzheimerio liga

Svarbu atkreipti dėmesį į vaistus, kuriuos vartojate, nes kai kurie iš jų gali turėti įtakos atminties funkcijai. Taip pat svarbu neignoruoti kitų sveikatos problemų, tokių kaip klausos praradimas, kuris taip pat gali turėti įtakos atminties gebėjimams.


Išvados

Nors tam tikras atminties praradimas yra normalus senėjimo dalis, reikšmingas ir nenormalus atminties praradimas neturėtų būti ignoruojamas. Ankstyva problemų nustatymas gali padėti jas valdyti ir taikyti tinkamas gydymo priemones. Taip pat svarbu rūpintis bendra sveikata, kad sumažintumėte riziką susidurti su atminties problemomis.

Jei norite sužinoti, kaip sustiprinti atmintį, tai galite sužinoti čia – Gyvenimo būdai, kurie skatina geresnę atminties funkciją.

Šiame straipsnyje pateikta informacija buvo paremta duomenimis iš “HuffPost” leidinio, kuris išsamiai nagrinėja nenormalaus atminties praradimo ženklus. Norėdami gauti išsamesnę informaciją, kviečiame susipažinti su originaliu straipsniu: “6 Signs Your Memory Loss Isn’t Normal”.

Sourcehuffpost

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai