Kodėl mes visada norime žinoti, kaip kas nors mirė?

Netikėtos mirties šokas

Kai žmogus netikėtai miršta, ypač jauname amžiuje, tai sukrečia mūsų įprastą gyvenimo tvarką. Susiduriame su niūria realybe, kad gyvenimas yra neprognozuojamas ir dažnai trumpesnis nei tikimės. Ši suvokimas gali būti nerimą keliantis ir priverčia mus kvestionuoti savo pačių egzistencijos trapumą.

Atsakymų ir prasmės ieškojimas

mirtis

Mūsų noras sužinoti žmogaus ankstyvos mirties priežastį yra varomas prasmės poreikio. Norime rasti atsakymą, kuris galėtų paaiškinti tragediją. Šis poreikis dažnai yra apie kontroliųs įgijimą pasaulyje, kuriame gali įvykti atsitiktiniai ir nelaimingi atsitikimai.

Kognityvinio uždarymo impulsas

Socialiniai psichologai nustatė sąvoką vadinamą ‘kognityviniu uždarymu’—mūsų smegenų troškimą rasti atsakymus neaiškiose situacijose. Šis poreikis sustiprėja stresinėse situacijose, tokiose kaip mirtis, kai mes kovojame su nežinomybe ir siekiame ramybės išsprendžiant ‘kodėl’ už nuostolį.

Obsesijos problema

Nors informacijos ieškojimas yra natūrali mirties reakcija, tai gali tapti problema, jei virsta obsesija. Jei mirties priežasties nustatymo siekis pradeda trukdyti kasdieniam gyvenimui, tai gali būti požymis, rodantis, kad reikia spręsti požeminę nerimą profesionaliai.

Privatumo gerbimas gedint

mirtis ir laikas

Labai svarbu išlaikyti pagarbą mirusiajam ir jo šeimos privatumui. Klausimas apie mirties priežastį kartais gali peržengti ribas ir padidinti šeimos sielvartą, ypač kai netektis yra šviežia ir žali.

Smalsumo nukreipimas produktyviai

Vietoj to, kad susikoncentruotume į mirties priežastį, galime nukreipti mūsų smalsumą į veiksmus, kurie pagerbia mirusįjį ir palaiko gedinčiuosius. Tai gali apimti praktinę pagalbą ar tiesiog buvimą šalia tų, kuriuos paveikė netektis.

Mirties neišvengiamumo priėmimas

Galų gale, jokia informacija apie tai, kaip žmogus mirė, negali palengvinti neapibrėžtumo, susijusio su mirtimi. Pripažinimas, kad negalime kontroliuoti, kada ar kaip susidursime su savo pačių mirtingumu, gali padėti mums labiau sutelkti dėmesį į tai, kaip pasirenkame gyventi savo gyvenimus.


Ši straipsnio struktūra suteikia išsamų psichologinių veiksnių, kurie lemia mūsų poreikį suprasti mirties priežastis, apžvalgą ir pateikia įžvalgas, kaip galime geriau susidoroti su gyvenimo ir mirties neapibrėžtumais.

ŠALTINIS

Sourcehuffpost

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai