„Baltųjų plaučių“ pneumonija – ką reikia žinoti?

Naujausi pranešimai iš Ohajo, Masačusetso ir kai kurių Europos šalių parodė, kad daugėja vaikų „baltųjų plaučių“ pneumonijos atvejų. Ši būklė, kuriai būdingi balti plotai plaučių rentgeno spinduliuose, rodo, kad reikia atlikti tolesnį tyrimą, siekiant nustatyti, ar priežastis yra virusinė, bakterinė, ar dėl kitų veiksnių, pvz., taršos.

ŠALTINIS

Simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį

galvos skausmas sirgimas

Dažni simptomai yra kvėpavimo sutrikimai, skrepliavimas ir didelis karščiavimas. Dr. Schaffner pabrėžia, kad svarbu kreiptis į gydytoją, jei atsiranda šių simptomų.

Schaffneris: „Yra simptomų, susijusių su viršutiniais kvėpavimo takais, pavyzdžiui, užgulta nosis, sloga, gerklės skausmas ir kosulys, jei virusas patenka į bronchus. Jei virusas ar bakterijos patenka į plaučių medžiagą, gali pasunkėti kvėpavimas arba atsirasti skreplių, kurie staiga atrodo žalsvi arba ištepti krauju. Jei atsitiks bet kuris iš šių dalykų, jei jums sunku kvėpuoti, jei labai karščiuojate, galite susirgti plaučių uždegimu. Nedelsdami kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

Madhavanas: „Stebėkite, ar nėra dehidratacijos požymių. Ypač jaunesni vaikai turi mažiau atsargų ir greičiau dehidratuoja. Tėvai gali įdėti drėkintuvą į vaiko miegamąjį arba leisti jiems kvėpuoti garais, kol jūs prausiate duše. Vyresniems vaikams medus šiltame gėrime gali būti naudingas. 

Palyginimai su Kinijos protrūkiais

Daktaras Schaffneris taip pat atkreipia dėmesį į susirūpinimą dėl panašumų su protrūkiais Kinijoje, patikindamas, kad dabartiniai atvejai yra labiau susiję su tipiškomis sezoninėmis kvėpavimo takų infekcijomis.

Kinijos pareigūnai susitiko su Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertais, kur Kinijos visuomenės sveikata teigė, kad naujo viruso nėra. „Tai buvo nieko panašaus į COVID. Vietoj to, tai buvo ankstyvas, sezoninis kvėpavimo takų infekcijų, įskaitant pneumoniją, sukeltų įvairių žiemos kvėpavimo takų virusų, padidėjimas.

Sunkumas ir gydymas

sezoninis peršalimas

Nors daugelis atvejų yra lengvi, kai kuriems reikia hospitalizuoti. Gydymas skiriasi priklausomai nuo infekcijos sunkumo ir priežasties.

Yra spektras. Daugelis žmonių, vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių serga lengvesnėmis kvėpavimo takų infekcijomis, kurias galima gydyti namuose. Tačiau kiekvienais metais kai kuriuos vaikus ir kai kuriuos suaugusiuosius turime hospitalizuoti, nes jie serga plaučių uždegimu ir pasunkėja kvėpavimas. Pasak jo, kai kurie netgi turi trumpai būti ant ventiliatoriaus. „Dauguma žmonių pagerėja. Tai turėtų nuraminti

Prevencijos ir saugos priemonės

Abu ekspertai pabrėžia rankų plovimo, skiepijimo (įskaitant gripą, COVID ir RSV) bei kontakto su sergančiais asmenimis vengimo svarbą, nes tai yra pagrindinės strategijos siekiant užkirsti kelią šios ligos plitimui.


Išvada

Svarbu atkreipti dėmesį į simptomus ir laiku kreiptis į gydytoją. Ekspertai pabrėžia rankų plovimo, skiepijimo svarbą ir kontakto su sergančiais vengimą. Nors kai kurie atvejai reikalauja hospitalizacijos, daugelis pacientų pasveiksta. Ši informacija atskleidžia svarbą būti budriems ir atsakingiems sveikatos klausimais, ypač vaikų atvejais.

ŠALTINIS

SourcewebMd

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai