Blakių naikinimas namų sąlygomis: Veiksmingos priemonės

Blakių naikinimas namų sąlygomis gali būti iššūkis, tačiau, laikantis tam tikrų metodų ir patarimų, galima pasiekti gerų rezultatų. Blakės – tai maži parazitiniai vabzdžiai, kurie minta žmonių krauju ir gali sukelti nemažai diskomforto.

Jos dažnai slepiasi čiužiniuose, lovų rėmuose, kilimuose ir kituose namų baldų tarpuose. Žemiau aptarsime, kaip atpažinti blakių invaziją ir efektyviai jas naikinti.

Blakių atpažinimas

Norint sėkmingai pradėti blakių naikinimą namų sąlygomis, pirmiausia reikia tiksliai identifikuoti problemą. Blakės yra mažos, ovalios, plokščios ir rusvos spalvos, kurių dydis siekia apie 5 mm. Dažniausi blakių buvimo požymiai yra:

 • Kandimo žymės: Dažniausiai ryškėja kaip raudoni, niežtintys spuogai, paprastai ant rankų, kojų ar nugaros.
 • Kraujas ant patalynės: Mažos kraujo dėmės gali būti matomos ant paklodžių ar čiužinio.
 • Išmatų dėmės: Mažos, juodos arba rudos spalvos dėmės, dažnai pastebimos aplink lovą ar čiužinį.
 • Blakių lukštai: Naujai išsiritusios blakės palieka savo lukštus, kurie atrodo kaip permatomos mažos blakės formos liekanos.

Blakių naikinimas namų sąlygomis

Efektyvūs būdai blakių naikinimui namų sąlygomis.
Efektyvūs būdai blakių naikinimui namų sąlygomis.

1. Šiluma ir šaltis

Blakės negali išgyventi esant labai aukštai arba labai žemai temperatūrai. Todėl: Blakių naikinimas namų sąlygomis gali būti pasiektas naudojant šilumą ar šaltį. Labai aukštos temperatūros gali greitai sunaikinti blakes ir jų kiaušinėlius.

Panašiai ir labai žemos temperatūros yra mirtinos šiems kenkėjams. Pavyzdžiui, užkrėstus daiktus galima apdoroti šilumos kamera arba palikti lauke per šalčius, kad būtų užtikrinta, jog blakės bus sunaikintos.

 • Karštas vanduo: Plauti visus užkrėstus drabužius ir patalynę karštu vandeniu (60°C ar aukštesnėje temperatūroje). Po plovimo rekomenduojama džiovinti džiovyklėje, kad užtikrintumėte, jog visi vabzdžiai būtų sunaikinti.
 • Užšaldymas: Daiktus, kurie netinka plauti karštu vandeniu, galima užšaldyti. Palikite juos šaldytuve bent 4-5 dienas, kad blakės žūtų.

2. Vakuumas ir garai

Vakuumavimas ir garų naudojimas yra veiksmingi būdai kovojant su blakėmis: Vienas iš efektyvių būdų blakių naikinimas namų sąlygomis yra reguliariai vakuumuoti visus užkrėstus plotus, ypač čiužinius, lovos rėmus ir minkštus baldus.

Vakuumavimas padeda pašalinti ne tik blakes, bet ir jų kiaušinėlius bei ekskrementus. Be to, garų naudojimas gali būti ypač naudingas, nes garai prasiskverbia į sunkiai pasiekiamas vietas ir sunaikina blakes karščiu.

 • Vakuumavimas: Kruopščiai siurbkite visas užkrėstas vietas – čiužinius, kilimus, baldų tarpus. Po siurbimo iš karto ištuštinkite dulkių siurblį arba pakeiskite maišelį, kad išvengtumėte blakių išsiliejimo.
 • Garai: Garų valytuvai, generuojantys aukštos temperatūros garus, yra veiksmingi naikinant blakes ir jų kiaušinėlius. Garais valykite čiužinius, baldus ir kitus paviršius.

3. Natūralūs repelentai ir purškalai

Yra keletas natūralių medžiagų, kurios gali padėti kovoti su blakėmis: Blakių naikinimas namų sąlygomis gali būti atliekamas naudojant natūralias priemones, tokias kaip diatomitinė žemė, kuri yra veiksminga tiek prieš suaugusias blakes, tiek prieš jų kiaušinėlius.

Diatomitinė žemė veikia kaip mechaninis insekticidas, sužalodama blakių egzoskeletą ir sukelia jų dehidrataciją.

 • Eteriniai aliejai: Arbatmedžio, levandų, eukalipto ir pipirmėčių aliejai turi insekticidinių savybių. Purkšti mišinius, sudarytus iš vandens ir šių aliejų, aplink lovą ir užkrėstas vietas.
 • Diatominė žemė: Tai natūralus mineralas, kuris yra labai efektyvus prieš blakes. Pabarstykite diatominės žemės ant užkrėstų vietų ir palikite kelias dienas prieš išsiurbiant.

4. Chemikalai

Jei natūralios priemonės neveikia, gali tekti naudoti cheminius insekticidus: Kartais blakių naikinimas namų sąlygomis reikalauja stipresnių priemonių. Cheminiai insekticidai gali būti veiksmingi, tačiau juos reikia naudoti atsargiai, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Profesionalūs insekticidai dažnai yra suformuluoti taip, kad jie naikintų blakes įvairiose jų gyvenimo stadijose, tačiau gali būti nuodingi žmonėms ir augintiniams, todėl būtina laikytis instrukcijų ir, jei reikia, kreiptis į profesionalius kenkėjų kontrolės specialistus.

 • Piretroidai: Tai plačiai naudojami insekticidai, veiksmingi prieš blakes. Purkšti ant užkrėstų vietų pagal instrukcijas.
 • Profesionalūs insekticidai: Gali būti naudojami specialistų, kurie turi patirties ir žino, kaip saugiai naudoti stiprius chemikalus.

Prevencinės priemonės

Siekiant išvengti blakių invazijos ateityje, rekomenduojama: Blakių naikinimas namų sąlygomis nėra vienkartinis procesas, todėl būtina imtis prevencinių priemonių, kad išvengtumėte jų sugrįžimo.

Tai apima reguliarią namų švarą, ypač miegamųjų zonų, atidų naudojamų baldų ir drabužių tikrinimą prieš įsinešant juos į namus, bei visų galimų blakių slėptuvių užsandarinimą.

 • Reguliarus patalynės keitimas ir plovimas: Tai padeda išvengti blakių kolonijų susidarymo.

 • Baldų ir kilimų valymas: Reguliarus siurbimas ir valymas garais sumažina blakių riziką.

 • Kelionių metu: Patikrinkite viešbučių lovas dėl blakių požymių ir nedelsiant informuokite administraciją, jei aptikote blakių.

Blakių naikinimas namų sąlygomis gali būti sudėtingas, tačiau naudojant tinkamus metodus ir priemones, galima sėkmingai jų atsikratyti. Svarbiausia yra greitai ir efektyviai reaguoti, pastebėjus pirmuosius blakių invazijos požymius.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai