Dantų infekcijos gydymas namuose: 7 geriausios priemonės

Jei jaučiate nuolatinį ir pulsuojantį danties skausmą, kuris sustiprėja kramtant ar kąsnio metu, gali būti, kad turite dantų infekciją. Dantų abscesai yra gana dažni ir gali pasireikšti bet kuriuo metu bei bet kokiame amžiuje, sako gydytojai. Dantų infekcijos gydymas namuose gali padėti sumažinti simptomus iki tol, kol pavyks apsilankyti pas odontologą.

Dantų infekcija gali atsirasti, kai bakterijos iš stipriai pažeisto danties patenka į danties pulpą, kurioje yra nervai ir kraujo tiekimas. Tai gali įvykti dėl traumos, pavyzdžiui, kritimo ar smūgio, arba dėl sunkios dantenų infekcijos.

Dantų infekcijos gali pasireikšti bet kam, tačiau ypač rizikuoja žmonės, kurie turi prastą burnos higieną, serga dantenų ligomis, sausą burną ar dažnai kenčia nuo karieso. Nors infekcijos gydymas namuose gali būti naudingas, bet būtina kreiptis į specialistą.

Dantų infekcijos gydymas namuose

Kol laukiate odontologo vizito, svarbu žinoti, kad yra keletas veiksmingų namų gydymo priemonių, kurios gali padėti sumažinti skausmą ir diskomfortą, atsirandantį dėl dantų infekcijos. Šios priemonės ne tik padės laikinai palengvinti simptomus, bet ir padės išvengti tolesnio infekcijos plitimo, kol galėsite apsilankyti pas specialistą. Štai keletas rekomendacijų:

1. Laikykite galvą pakeltą

Kai skauda dantis ar turite infekciją, laikant galvą pakeltą galima sumažinti kraujo ir bakterijų kaupimąsi burnoje. Dantų infekcijos gydymas namuose gali būti efektyvesnis, jei miegant naudosite papildomas pagalves, kad pagerintumėte savo komfortą.

2. Skausmą malšinantys vaistai

Jei jaučiate skausmą ir patinimą, rekomenduojama vartoti ibuprofeną (Advil arba Motrin) ir acetaminofeną (Tylenol). Šie vaistai padeda valdyti skausmą ir uždegimą. Svarbu laikytis nurodytų dozių ir vartojimo dažnumo, kad išvengtumėte galimo šalutinio poveikio.

3. Vandens su druska skalavimas

Burnos skalavimas druskos vandeniu gali padėti išvengti infekcijos pablogėjimo. Sumaišykite pusę šaukštelio druskos su puodeliu šilto vandens ir skalaukite burną kelis kartus per dieną. Dantų infekcijos gydymas namuose su druskos vandeniu gali būti labai efektyvus.

4. Šaltas kompresas

Uždėkite šaltą kompresą ant išorinės burnos pusės, kur jaučiate skausmą. Tai padės sumažinti patinimą ir skausmą. Laikykite kompresą 10-15 minučių ir kartokite šį procesą kelis kartus per dieną, kad pasiektumėte geriausius rezultatus.

5. Gvazdikėliai arba gvazdikėlių aliejus

Gvazdikėliai turi natūralių analgezinių ir antibakterinių savybių, kurios gali padėti sumažinti skausmą. Užtepkite gvazdikėlių aliejaus ant pažeisto danties arba kramtykite visą gvazdikėlį. Dantų infekcijos gydymas namuose gali būti labai veiksmingas naudojant gvazdikėlius.

6. Česnakas

Česnakas turi antibakterinių savybių, kurios gali padėti sumažinti skausmą. Sutrinkite česnaką arba naudokite česnako pastą ir užtepkite ant pažeistos vietos. Leiskite česnakui veikti keletą minučių, tada kruopščiai nuplaukite burną, kad išvengtumėte ilgalaikio dirginimo.

7. Vandenilio peroksido skalavimas

Vandenilio peroksidas gali padėti sumažinti uždegimą ir skausmą. Sumaišykite vandenilio peroksidą su lygiomis dalimis vandens ir skalaukite burną. Dantų infekcijos gydymas namuose gali būti sėkmingas naudojant šį metodą.

Ko vengti esant dantų infekcijai?

Venkite bandymų savarankiškai gydyti infekciją, nes tai gali pabloginti situaciją. Taip pat venkite alkoholio turinčių burnos skalavimo skysčių, kurie gali pakenkti burnos ląstelėms ir sumažinti imuninės sistemos apsaugą.

Kaip išvengti dantų infekcijos?

Reguliarūs vizitai pas odontologą kas pusmetį padės išvengti dantų infekcijų. Taip pat svarbu palaikyti gerą burnos higieną, valyti dantis minkštu šepetėliu du kartus per dieną ir naudoti dantų siūlą. Dantų infekcijos gydymas namuose yra svarbus, bet profilaktika yra geriausias būdas išvengti problemų.

DUK

Ar galima išgydyti dantų infekciją be antibiotikų?

Ne, tik odontologas gali efektyviai gydyti dantų infekciją. Antibiotikai tik laikinai sumažina infekciją.

Ar soda padeda nuo dantų infekcijos?

Ne, soda neturi poveikio infekuotam dančiui. Ją galima naudoti kaip dantų valiklį, bet ne kaip gydymo priemonę. Dantų infekcijos gydymas namuose reikalauja tinkamų priemonių.

Kiek laiko galima būti su dantų infekcija be gydymo?

Negalima nuspėti, kiek laiko infekcija gali išlikti negydoma. Geriausia kuo greičiau kreiptis į odontologą.

Išvada

Nors šios namų gydymo priemonės gali padėti sumažinti diskomfortą, būtina kuo greičiau kreiptis į odontologą dėl profesionalaus gydymo. Reguliarūs patikrinimai ir gera burnos higiena yra geriausia prevencija nuo dantų infekcijų. Dantų infekcijos gydymas namuose gali būti efektyvus, bet nepakeičia profesionalaus gydymo.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai