Elvis Presley: Rock’o Karalius ir jo nepaprastas gyvenimas

Straipsnio turinys

Elvi Presli, žinomas kaip rock and roll karalius, buvo muzikos ikona, kuri sužavėjo milijonus savo unikaliu stiliumi ir įdomiomis asmenybės savybėmis. Jo gyvenimas ir muzikinė karjera buvo kupina neįprastų ir įspūdingų akimirkų, kurios tapo jo charakteristiniu bruožu.

 1. Elvi Presli (Elvis Presley) gimė 1935 m. sausio 8 d. Tupelo, Misisipyje, kaip dvynukas, tačiau jo brolis buvo miręs prieš gimstant.
 2. Nuo jaunystės Elviui patiko dainuoti bažnyčioje, kur jis mokėsi groti gitara ir mokėsi šokių, tačiau jo muzikinė karjera prasidėjo tik kai jis įrašė savo pirmąją dainą “That’s All Right” 1954 m.
 3. Elvi Presli laikomas pirmuoju rock and roll ikona. Jis daugiau nei penkis kartus pelnė Grammy apdovanojimus už savo muziką.
 4. Jis buvo pirmasis muzikantas, kuris surengė vieną didžiausių transliuojamų koncertų 1973 m. – Aloha iš Havajų. Jis buvo transliuojamas iš Havajų į 40 šalių ir buvo stebimas daugiau nei 1 milijardo žmonių.
 5. Nors Elviui buvo tik 42 metai, jis turėjo virš 100 automobilių, įskaitant savo žymųjį rožinį Cadillac’ą.
 6. Elvi Presli turėjo savo privačią leidyklą – Elvis Presley Enterprises – kuri leido jam turėti didelį kontrolės laipsnį savo muzikos, vaizdo ir prekių prekybos aspektuose.
 7. Viena iš jo mėgstamiausių užkandžių buvo riešutų sviestas ir bananų sumuštiniai.
 8. Elviui buvo būdingas šokis – žymus “Elvis pelvis”, kuris buvo labai provokuojantis ir tapo jo charakteristiniu ženklu.
 9. Jis garsėjo savo ekstravagantiškomis nuomailemis, įskaitant paveikslų, žaislų ir kitų dalykų iššvaistymą.
 10. Vienas iš jo garsiausių hitų, “Can’t Help Falling in Love”, buvo kovotojų šlovės himnas Filipinuose.
 11. Elviui buvo pasiūlyta vaidinti Jameso Bondo vaidmenį 1969 m. filme “On Her Majesty’s Secret Service”, bet jis atsisakė.
 12. Elviui priklausė puikus balsas, jis galėjo groti daug skirtingų muzikos stilių, pradedant roku ir baigiant baladėmis.
 13. Jis turėjo tris savo paties televizijos special’us, kuriuose jam garbės sveikinimą pareiškė daugybė žinomų asmenybių, įskaitant Franką Sinatrą ir Johną Wayne’ą.
 14. Vieninteliai duetai, kurie pergyveno savo mirtį, buvo Elviui ir Frankui Sinatrui, dainuojant “Love Me Tender” ir “Witchcraft” 1960 m. NBC televizijos special’use.
 15. Prieš savo mirtį 1977 m. Elviui buvo pasiūlyta vaidinti “ABBA” filme, tačiau dėl jo prastėjančios sveikatos jis buvo priverstas atsisakyti šios galimybės.
elvio preslio statula

Elvi Presli paliko neišdildomą pėdsaką muzikos pasaulyje ir jo paveldas išlieka gyvas ir mėgstamas visame pasaulyje. Jo keistumas ir įspūdingumas padarė jį viena iš didžiausių muzikos legendų, kurio kūryba toliau gyvens ir įkvėps ateinančias kartas.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai