Faktų rinkinys #5: Muzika – Faktai ir įdomybės

Straipsnio turinys

Muzika – keista ir stebinanti menų forma, kurioje slepiasi daug paslapčių ir grožio, o faktai apie muziką atskleidžia jos gilumą ir įvairovę. Šis menas ne tik įkvėpia ir suvienija įvairias kultūras, bet ir verčia mūsų sielas šokti bei atsiskleisti. Kviečiame pasinerti į muzikos pasaulį ir paskaityti 15 neįtikėtinų faktų apie muziką, kurie atveria duris į jos begalinį universalumą.

 1. Muzikos terapija yra oficialiai pripažinta kaip alternatyvus gydymo metodas, padedantis mažinti stresą, skatinti emocinę gerovę ir pagerinti sveikatą.
 2. Didžiausi pasaulyje veikianti vargonai yra Pasaulinio prašvieto muziejuje (El Vendrell, Ispanija). Jie turi 8000 vamzdinių registrų ir 104 klavišus.
 3. Muzika gali turėti analgezinį poveikį ir padėti sumažinti skausmą bei palengvinti operacijų atlikimą.
 4. Prieš muzikinį albumą pavadintą “Nevermind”, Nirvana svarstė tarp “Skid Row” ir “Poison” įrašų ir planavo vadinti albumą “Sheep”.
 5. Egzistuoja sindromas, vadinamas “muzikine amnezija”, kai žmonės praranda gebėjimą atpažinti melodijas, nors sugeba atpažinti kitus garsus ir žodžius.
 6. Shakira yra pirmoji atlikėja, kuri „Facebook“ puslapyje surinko daugiau nei 100 mln. patiktukų.
 7. Įrašų studijose buvo naudojama daugybė įvairių garsų, kad būtų sukurta garsinė “Mortal Kombat” žaidimo frazė “Finish Him!”.
 8. Didžiausias pasaulyje smuikų orkestras buvo susijungęs 2016 metais Vokietijoje ir jame dalyvavo 7972 žmonės.
 9. “Jingle Bells” (Varpelių skambėjimas) yra viena populiariausių Kalėdinių giesmių, nors pradinė versija buvo sukurta ne Kalėdoms, o kaip padėkos daina pagalbiniams mokytojams.
 10. Jūsų smegenys prisimena ir saugo muziką gilesniu lygiu nei žodžius. Todėl dažnai galite prisiminti melodiją, bet pamiršti žodžius.
 11. Muzika gali turėti didelę įtaką mokymuisi ir atminties gerinimui. Tyrimai rodo, kad klausydamiesi muzikos galime greičiau ir geriau išmokti naujų dalykų.
 12. Didžiausias pasaulyje muzikos instrumentas yra tuba, tačiau jis retai pasirodo modernioje muzikoje dėl savo dydžio ir sunkumo.
 13. Ilgiausio pasaulyje būgnų maratono, kurį atliko visa komanda, rekordas yra 3 dienos, 8 valandos ir 2 minutės.
 14. Vienu fortepijonu vienu metu daugiausiai grojo 23 žmonės.
 15. Karaoke išvertus į lietuvių kalbą reiškia – tuščią orkestrą.

Muzika – tai unikalus ir įvairus menas, turintis galingą poveikį žmonėms, ir šie muzikos faktai tai puikiai iliustruoja. Ji skleidžia emocijas, skatina kūrybiškumą ir gali turėti teigiamą įtaką sveikatai, pabrėždami muzikos idomybes, kurios suteikia mums galimybę geriau suprasti jos vertę. Tai universali kalba, jungianti žmones visame pasaulyje ir įkvepianti mus siekti grožio bei harmonijos.

Išmokę pasidžiaugti muzikos turtais, galime praturtinti savo gyvenimus neįtikėtinomis garsų patirtimis, o įdomūs faktai apie muziką tik dar labiau gilina mūsų susidomėjimą šiuo nepakartojamu menu.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai