12 Įdomių faktų apie makaronus

Straipsnio turinys

Makaronai yra vienas iš seniausių ir įdomiausių patiekalų pasaulyje. Juos galima rasti skirtinguose žemynuose, o kiekvienoje kultūroje jie turi savo unikalias formas ir skonį. Šis straipsnis kvies jus atskleisti makaronų pasaulio įvairovę, pasinerti į jų istoriją ir sužinoti apie keistus ir įdomius makaronų faktu. Tai tikras kulinarinis nuotykis, kuris atskleis makaronų magiją ir įvairių kultūrų skonį!

 1. Senovės graikai laikė makaronus kūrybos ir meilės simboliu, o Platonas teigė, kad jie suteikia dvasinę energiją.
 2. Pirmasis makaronų užrašas datuojamas iki apie 2000 m. pr. m. e., ir jis yra Babilonijos arkivyskupystėje.
 3. Didžiausia makaronų piramidė pasaulyje buvo pastatyta 2006 metais Šiaurės Korėjoje. Ji sieke apie 12,5 metrų aukštį.
 4. Makaronų gamyba pradėta laikyti menininkų ir šefų meno forma, su kuriuo buvo siekiama dailumo ir puikumo.
 5. Pasak legendos, Šri Lankos karalius pareikalavo savo kokosų medžiotojams, kad jie įtrauktų kokosų miltų į makaronus, norėdamas pabrėžti jų vertę ir išskirtinumą.
 6. Viduramžiais makaronus vadinamas “pasta” pradėta laikyti vertingiausiu produktu ir netgi buvo naudojamas kaip dovanos.
 7. Makaronai buvo naudojami kaip šaudmenys kai kuriose 17-18 amžiaus Europos šalyse.
 8. Yra maždaug 350 skirtingų makaronų rūšių, kurių kiekviena turi savo unikalią formos ir skonio charakteristikas.
 9. Švedijoje yra įdomi tradicija kūrenti gigantiškus makaronų pūkus, vadinamus “Paskiepiais”, tai yra kaip būdas atsisveikinti su žiema.
 10. Makaronai yra toks populiarus patiekalas, kad kiekvienais metais pasaulyje sunaudojama apie 14,5 milijardo tonų makaronų.
 11. Didžiausias makaronų fabrikas pasaulyje yra Italijos kompanijos “Barilla” gamykla, gaminanti apie 1 400 tonų makaronų per dieną.
 12. Makaronai yra populiari patiekalų dalis daugelyje kultūrų, tačiau jų pavadinimas skiriasi – Vokietijoje jie vadinami “nudeln”, Rusijoje – “lapsha”, o Japonijoje – “ramen”.

Makaronai yra vienas iš labiausiai paplitusių ir įvairių patiekalų pasaulyje. Nuo senų laikų jie buvo vertinami ir laikomi skaniu ir maistingu maistu. Nuo kinų protėvių atradimo iki šiuolaikinių variantų, makaronai ne tik išlaiko savo populiarumą, bet ir sukelia pasitikėjimą kaip šedevras virtuvėje.

Išsiskiriantys įvairiais skoniais ir formomis, šie šiurkštūs, ryškūs, suformuoti ir minkšti valgiai yra iš tikrųjų stebuklingas ir universalus patiekalas, kurį žmonės myli ir mėgaujasi visame pasaulyje. Taigi, kai ruošiate stalą su makaronais, prisiminkite, kad šie maži ryškiai spalvoti ritinėliai slepia gausybę paslapčių, istorijų ir kultūros įpatingumų.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai